Трудно приема лекарства, моля за съвет

  • 1 937
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 114
marianna, много добре те разбирам. синът ми беше доста болен през януари и трябваше да пие Зинат. Направо повръщаше, когато се опитвах насила да му го впръскам със спринцовката /3 пъти/.
Не помогнаха никакви подкупи, никакво залъгване пред телевизора или компютъра. Не помогна и любимият му крем Данет. Усещаше  ,че има нещо в крема преди дори да го е опитал.
Бях отчаяна и бях готова да му бият инжекции... Джипито ме изкара едва ли не най-некадърната майка, затова че не мога да му дам антибиотика.....  Close  Докато един път /съвсем случайно/ беше в банята и направих един последен опит. той беше в банята и искаше да си мие зъбките и успях някак си да му го дам.   След това само така се получаваше. С лъжичка, казваме,че е паста и така. веднага след като го изпие изплакваме с вода устата, за да се отмие горчивия вкус. Даваме и допълнително истинска паста за награда Simple Smile

Дано да съм била полезна и успех  Peace Стискам палци.

# 16
  • Мнения: 1 427
Момичета, благодаря ви за съветите  bouquetОпитах доста неща, но явно засега спринцовката е варианта.Имаме напредък, между другото.Сега отваря сама сама устата, но пак реве и пак трябва да я държи някой.Дори и насън се буди и казва:"Тово"/"готово''/.Така й казваме , като си изпие лекарството.Ох , да свършва вече!
Теа,страхотен съвет, но Йоана не иска да си мие зъбите с паста.Още един проблем, но това е друга тема.

# 17
  • Мнения: 4 392
Амарена, същите неща ги каза нашето педи.И аз не съм убедена за АБ, но се притесних , като ми каза, че гърлото е много червено.Иначе досега само веднъж е пила АБ, пак Аугментин.Ох, не знам вече.Кашлицата стана по-силна.Сега има и хрема.Не може да спи милото- така се дави.
Какво правиш за хремата? Стеримар много помага. Нормално е, като има секрети да се дави. Впръсквай в нослето физиологичен разтвор по няколко пъти на ден.
Бързо оздравяване!

# 18
  • Мнения: 351
И моето момиченце мрази лекарствата въпреки, че не е пила много. Трябва да си призная, че аз се възползвам от желанието й да е постоянно навън и когато трябва да й се дава лекарство започвам да й казвам че излизаме на разходка и да я подканям да си вземе ботушките, шапката, куклата с количката. Тя започва да се радва, че излизаме и докато й говоря как ще отидем на площадката да си играе с децата, а тя се опитва да си намъкне ботушките й давам сиропчето.  Grinning
В повечето случай успявам да я излъжа, но усети ли ме  ooooh! демонстративно го изплюва и много се дразни.

Общи условия

Активация на акаунт