въпрос за противозачатъчните

  • 2 312
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
здравейте,гинекологът ми препоръча да пия едни противозачатъчни,за да не ме боли корема когато ми идва,искам да попитам на каква цена са Linolynette 20 се казват а също така добре ли е да се пият,полезни ли са,аз му казах че се съмнявам че може да имам хормонален дисбаланс а той ми каза че е невъзмойно,бихте ли ми обяснили какво означава пониято хормонален дисбаланс и какви са симптомите му,благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 339
Никога не бих пила противозачатъчни, дори и да ми предпишат, ако не искам да ги пия по предназначение (антибебе). Ако ще какъвто и да е дисбаланс да имам....

# 2
  • Мнения: 1 813
Никога не бих пила противозачатъчни, дори и да ми предпишат, ако не искам да ги пия по предназначение (антибебе). Ако ще какъвто и да е дисбаланс да имам....
Много си крайна. За да са ги измислили значи могат да се приемат.Аз съм пила противозачатъчни и наистина цикъла ми беше много лек,не го усещах.Освен това всичко е по график - кога ти идва,кога ти свършва  Peace

# 3
  • Мнения: 2 978
Тези които си писала не ги знам...Аз съм на Ясмин.
Чуствам се много добре. Цикъла ми идва в точно определен ден. Не ме боли корема- егати кефа Party

Нямам никакви странични ефекти от него....А имам..забравих..свалих 3кг, това е единственото, което  ме хвана Wink, от листовката със страничните. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 3 372
Не се ли казват Lindinette 20 newsm78 Аз тях пия и се чувствам добре Peace Струват около 10 лв.

# 5
  • Мнения: 4 164
Аз често пия противозачатъчни. Blush

# 6
  • Мнения: 12 624
... на каква цена са Linolynette 20 ...

Предполагам, че имаш предвид Lyndinette 20. В Габрово са около и малко над 10лв, поне последния път като купувах за сестра ми, толкова бяха. Само гледай в аптеката да пише на тях точно 20, че с по-големите числа май са с по-високи дози хормони. На сестра ми затова и точно тези й предписаха, понеже са ниско дозирани, че и тя е един дребосък...
А относно това дали е полезно да се пият, няма да срещнеш еднакви мнения - всеки си преценява сам или се доверява на лекаря си.

# 7
  • Мнения: 3 647
Никога не бих пила противозачатъчни, дори и да ми предпишат, ако не искам да ги пия по предназначение (антибебе). Ако ще какъвто и да е дисбаланс да имам....
ами като се окосмиш като чубака  пак ще те питам дали няма да пиеш  hahaha Joy
никога не казваи никога
и аз така си мислех докато не  ме диагнозираха със СПЯ( синдром на поликистозните яйчници)
бихте ли ми обяснили какво означава пониято хормонален дисбаланс и какви са симптомите му,благодаря предварително   bouquet
ами това значи, че имаш нарушено  съотношение на произвежданите  от тялото ти мъжки и женски хормони  симптоматиката при всеки е различна

# 8
  • Мнения: 226
Тези които си писала не ги знам...Аз съм на Ясмин.
Чуствам се много добре. Цикъла ми идва в точно определен ден. Не ме боли корема- егати кефа Party

Нямам никакви странични ефекти от него....А имам..забравих..свалих 3кг, това е единственото, което  ме хвана Wink, от листовката със страничните. Sunglasses

Наистина ли се отслабва? Знам, че всичко е индивидуално, но... Аз всъщност съм доста на вие с тези хапчета  Blush но за първи път чувам за подобен страничен ефект

# 9
  • Мнения: 2 978
Тези които си писала не ги знам...Аз съм на Ясмин.
Чуствам се много добре. Цикъла ми идва в точно определен ден. Не ме боли корема- егати кефа Party

Нямам никакви странични ефекти от него....А имам..забравих..свалих 3кг, това е единственото, което  ме хвана Wink, от листовката със страничните. Sunglasses

Наистина ли се отслабва? Знам, че всичко е индивидуално, но... Аз всъщност съм доста на вие с тези хапчета  Blush но за първи път чувам за подобен страничен ефект


Ами аз отслабнах. Thinking
 Тук бях чела, някъде из форума, че също имало жени, които са отслабнали от Ясмин....Но да..наистина си е индивидуално. Peace

# 10
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз също съм отслабвала от противозачатъчните, някъде около 3 килограма, тогава пиех Цилест. В момента съм на Регулон и съм много доволна, нямат никакви странични е ефекти и наистина цикълът ми е по-лек, нямам болки. Пия ги заради поликистозни яйчници и хем се пазя, хем се чистя от кистички.

# 11
  • Мнения: 1 813
И аз пиех Ясмин и останах много доволна - никакви болки,всичко с точност до ден,но не съм свалила кг  Thinking

# 12
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Като всяко нещо, явно при всеки е индивидуално

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 779
Аз пия линдинет 20, доволна съм от тях.. не ми е приятен фактът, че пия хормони, но по-добре от презервативи когато си с постоянен партньор. Пила съм Марвелон, Регулон, Ясмин и Марвелонът най ми допадаше, но вече не го продават май. От Ясмин имах много силно кървене и не го издържах просто.. да кажем, че няма превръзка или тампон, които да го задържат. На мен противозачатъчни против коремни болки ми звучи малко прекалено като мярка, но все пак не съм специалист и не мога да ти кажа нищо по този въпрос. От гинеколог до гинеколог има огромна разлика, сама съм се убедила в това така че много трябва да се внимава кой те съветва и дали мнението му е достатъчно компетентно. Заради лекарска некомпетентност макар че тогава не съм знаела, че лекарят е грешал, съм предозирала хормони, което не е много приятно..

# 14
  • Мнения: 527
Аз съм на Ясмин.
Нямам никакви странични ефекти от него....А имам..забравих..свалих 3кг. Sunglasses
И аз до миналия месец бях на Ясмин, обаче качих 5кг., а и имах страхотно главоболие. Последния месец забравих да пия две таблетки и реших, че няма смисъл. Този месец, след спирането им, менструацията ми беше ужасна, явно всичко си е докато се пият, а аз не мисля цял живот да гълтам хапчета, тъй че ще си търпя  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 2 926
И аз съм пила Ясмин - нямах никакви странични действия.А по време на цикъл се чувствах просто прекрасно - нямаше ги ужасните болки.
Нито имам хормонален дисбаланс, и брада все още не ми е поникнала и дебелея предимно от `Сникерси` и пържени картофи, а не от хапчетата.

# 16
  • Мнения: 578
И аз пиех дълго време и смених не знам колко вида......вече не ги и помня...Но аз получавах кървене, което продължаваше седмици, на всичкото отгоре напълнях и получих целулит Sad Естествено след изследвания на хормоните и предписание от лекар съм ги пила, но....явно не ми понасят и толкова....Както всички по-горе са казали - всичко е индивидуално, но аз не съм против противозачатъчните, но когато са подбрани подходящо Peace

# 17
това също искам да попитам,ако имам повече окосмение по лицето ще ми помогнат ли противозачатъчните или от тях също ще имам Rolling Eyes







 Praynig

# 18
  • Мнения: X
Пила съм  5 месеца Novynette, по предписание на гинеколожката, тъй като имам мнгого обилен цикъл, а от него като последствие анемия. Беше отвратително. Трепериш за точния час на приемане, настроението ти се мени със скоростта на светлината, то бяха нерви, беше чудо, цикълът ми стана по - замазан, но не и по-безболезнен. Отказах се от тях и се радвам на живота, вярно пак си поплаквам, но само ден преди цикъла, не като преди през цялото време Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 442
Аз също пия Ясмин и нямам никакви оплаквания - напротив. В началото отслабнах с 2кг, увеличиха ми се гърдите ( ако щете вярвайте - факт), и най-вече нямам никакви проблеми с цикъла - нито болки, нито смяна на настроенията, и е точен като часовник. На мен ми ги предписаха заради нередовен цикъл, но наистина всичко трябва индивидуално да се прецени от добър гинеколог. Честно казано предпочитам да не ги пия, защото се притеснявам , че все пак са хормони, но двама гинеколози ми ги препоръчаха и наистина ми се оправиха проблемите. А и е доста по-лесно предпазването, отколкото с презервативи и т.н. 
На мен пък ми е любопитно има ли някоя мама, която е пила противозачатъчни, и после си е имала детенце?  Колкото и да ме уверяват, че не е проблем, ми се ще да чуя "патило"   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Никога не бих пила противозачатъчни, дори и да ми предпишат, ако не искам да ги пия по предназначение (антибебе). Ако ще какъвто и да е дисбаланс да имам....
Много си крайна. За да са ги измислили значи могат да се приемат.Аз съм пила противозачатъчни и наистина цикъла ми беше много лек,не го усещах.Освен това всичко е по график - кога ти идва,кога ти свършва  Peace
Абсолютно!
А и противозачатъчни се изписват и с лечебана цел, не само за контрацепция! Аз ги пих заради поликистозни яйчници и кистите ми бяха изчезнали. Плюс това цикълът ми беше адски нередовен вледствие на кистите. Естествено, че ще ще предпочета да ги пия пред това кистите да пораснат, да се наложи операция и недай си боже да остана стерилна.
Странични ефекти не съм имала никакви, освен че цикълът ми стана по-къс и лек,без никакви болки, кожата ми стана по-хубава, а и като ги псрях, веднага забременях. Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 1 442
Passion, Благодаря ти! Успокояваш ме Hug

# 22
  • Мнения: 420
Болки нямах докато ги взимах, но щом спрях отново се върнаха проблемите ми.
Не мисля, че решават въпроса или го решават само временно докато си с тях.
Килограмите не ми се промениха.

# 23
  • Мнения: 1 983
около 1г 6м пих Логест, но ги спрях, тъй като според много лекари е вредно, защото и пуша, а пък съм в рискова група на рак на гърдата (та по-лесно ми беше тях да спра от цигарите Embarassed )

# 24
Мили мамчета,преди да забременея пиех близо половин година Ясмин и се чувствах страхотно, струва ми се дори, че и килограмчета слалих! Преди 10 месеца се роди малката ми дъщеричка и аз сега реших отново да започна да ги пия,НО...се появи нов, голям за мен проблем! Вече цял месец кървя.Ходих на лекар и той ми каза,че това е странично действие на противозачатъчните! Хормоналният баланс след раждането ми бил променен и затова сега не действат така благотворно,както преди! Някоя мама има ли сходен на моя проблем!? И какво ще ми кажете за противозачатъчните пластири?Сигурни ли са?

# 25
  • Мнения: 2 978
Мили мамчета,преди да забременея пиех близо половин година Ясмин и се чувствах страхотно, струва ми се дори, че и килограмчета слалих! Преди 10 месеца се роди малката ми дъщеричка и аз сега реших отново да започна да ги пия,НО...се появи нов, голям за мен проблем! Вече цял месец кървя.Ходих на лекар и той ми каза,че това е странично действие на противозачатъчните! Хормоналният баланс след раждането ми бил променен и затова сега не действат така благотворно,както преди! Някоя мама има ли сходен на моя проблем!? И какво ще ми кажете за противозачатъчните пластири?Сигурни ли са?


По- добре лекаря да ти каже как се решава този проблем. Би трябвало той да знае най- добре Peace

# 26
  • Мнения: 527
Преди 10 месеца се роди малката ми дъщеричка и аз сега реших отново да започна да ги пия,НО...се появи нов, голям за мен проблем! Вече цял месец кървя.Ходих на лекар и той ми каза,че това е странично действие на противозачатъчните! Хормоналният баланс след раждането ми бил променен и затова сега не действат така благотворно,както преди! Някоя мама има ли сходен на моя проблем!?
И аз имах същия проблем като твоя в началото на приема на Ясмин. Наистина това е страничен ефект, при мен беше само първия месец, а в листовката пише, че до третия месец би трябвало да се нормализира всичко. Аз ги спрях след 11 месечен прием и цикълът ми след спирането беше все едно лохиите след раждането, беше ужасно. В листовката пише, че се отслабва, аз напълнях, не знам от сникърси ли е, от какво ли, но никога съм нямала такъв апетит, освен по време на бременността ми, както когато приемах Ясмин  ooooh!

# 27
  • Мнения: 131
Аз пих Ясмин 9 месеца и се чувствах много добре. Даже свалих и някой килограм от тях. Ама пусто много ги забравям и все стоя под напрежение. Понякога ставах и през ноща да ги пия, понякога ги пропусках.... объркана работа. за това и ги спрях. Писна ми.
 След това, обаче как надебелях,..... Ужас. Върнах си старите килограми, че и отгоре.
 Сега мисля да пробвам Мирена, но още не съм събрала пари.

# 28
Скъпи момичета, мами и бъдещи такива!
Вкой свят живеете! По-хубаво ли е според вас да се правят аборти които кой каквото иска да казва носят много голям риск за здравето, да се раждат нещастни деца, които да нямат дом и никога да не усещат майчина ласка!Какво толкова много ви е страх ог противозачатъчните!Ами те са направени за хора.Има толкова голямо разнообразие, вие преценявате какво да пиете.Лично аз пиех МАРВЕЛОН  пет/5/ год. и се чувствах добре.Спрях ги защото исках да си родя още едно детенце и точно след два месеца забременях с втория си син.Имам си две чудесни дечица и повярвайте това е чудесно.А ако още не мислите за деца-тогава спокойно пробвайте от анти-бебе хапчетата, няма от какво да се страхувате!

# 29
  • Мнения: 4 076
На мен пък ми е любопитно има ли някоя мама, която е пила противозачатъчни, и после си е имала детенце?  Колкото и да ме уверяват, че не е проблем, ми се ще да чуя "патило"   bouquet
Даже две-вече порастнали,красиви млади дами.Имали сме с децата някои здравословни проблеми(кой няма?),но нищо,свързано с хапчетата,които спрях 1 месец преди да забременея с първото.После сложих спирала,но не ми я понесе организмът,много ми беше зле.Махнах я,след няколко месеца забременях с малката.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 19:04 от lilac

# 30
  • Мнения: 3 423
Ако сте с наднормено тегло,
може да отслабнете, ако сте
дръгливи, ще се заоблите. От
някои хапчета растат цици,
от други минава акнето. Всичко
е строго индивидуално и е добре
наистина да се посъветвате с
вашия гинеколог. Сухота във
влагалището също е страничен
ефект, не го пренебрегвайте.
Имам опит с Валетте.

Общи условия

Активация на акаунт