За колежите?!?!?!

  • 15 514
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 544
Не смятам, че е редно да ги оставят така.
Напротив - редно е. Те и тия дето са учили в България често не с занимават с това от което разбират ... Какво да говорим за тия смешни колежи дето ги измислиха... Това е някаква пародия на образование.
Така де, а и в тия колежи в повечето случаи се влиза с усмивка, айде сега и бакалаври да стават. Ами то като са тръгнали да протестират, направо за магистър да се борят. Що да прескачат 2г., направо 4-ри?  Crossing Arms
В повечето колежи може и с усмивка да влизат, но точно в медицинския не смятам. А и ученето си е много сериозно. С ръка на сърцето мога да кажа, че аз в икономическия университет уча много по-малко и е по-лесно от медицинския колеж.
Може и да е така, но ти би ли искала да те лекува някой Доктор, учил 2 години в такъв колеж?
А това вече е върха на невежеството къде пък ти хрумна тази мисъл ДОКТОР учил в колеж  #Crazy къде живеете бе хора newsm78

# 46
  • UK
  • Мнения: 3 959
Струва ми се, че някой е лично засегнат. Успокой топката и спри да цитираш толкова неща, знаеш къде е бутончето "бекспейс" на клавиатурата.

# 47
  • Мнения: 1 544
немога да разбера /освен злоба/ какво друго ви пречи  и не предпочитате ли медицинския персонал-/например/ да е по добре квалифициран
Това, че някой си е бакалавър а не специалист не го прави по квалифициран, двегодишното обучение все е двегодишно. Щом някой е преценил, че за медицина трябва да се учи много, значи аз лично не мога да се съглася, че човек, завършил колеж за две или три години ще е точно толкова квалифициран колкото такъв, учил 5-6.
незнам какво имаш впредвид ,но 2 годишно обучение от много отдавна няма в медицинския колеж се учи 3 години и сега ако се промени квалификацията ще станат 4 или 4 и половина което мисля че ще е по добре от всяка една гледна точка . На мен лично не ми е все едно като отида в болница дали сестрата е учила 3 или 5 години определено предпоччитам да е квалифицирана и да учила повече време именно затова немога да разбера кой и защо има против това.

# 48
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, и ние предпочитаме да е квалифицирана и да е учила повече време. Ето къде се намесват и университетите. Колежа си е колеж, ако променят тригодишното образование на четиригодишно, най много да разтеглят материала за три години в четири. Не виждам как това ще направи училите там по квалифицирани.

# 49
  • Мнения: 1 544
Струва ми се, че някой е лично засегнат. Успокой топката и спри да цитираш толкова неща, знаеш къде е бутончето "бекспейс" на клавиатурата.
Лично засегната нямам по какъв повод да бъда а пък и все си мисля ,че мога да цитирам толкова колкото аз искам а не колкото ти прецениш което всъшност няма нищо общо с темата и затова се надявам ,че повече няма да коментираме настроенията си и начина на писане или поне те моля да не е тук има си ЛС за тази работа  Hug

# 50
  • UK
  • Мнения: 3 959
Какво дълго изречение. Не се заяждам, просто форума има определен брой постове за всяка страница, когато постовете са от тип "километър цитати+километър пост", тогава представи си какво става със страницата. Най добре е да изтриеш всичко ненужно и да оставиш само това, на което отговаряш, така хем е по прегледно и по лесно се рзбира за какво говориш, хем е по кратко.

# 51
  • Мнения: 1 544
Да, и ние предпочитаме да е квалифицирана и да е учила повече време. Ето къде се намесват и университетите. Колежа си е колеж, ако променят тригодишното образование на четиригодишно, най много да разтеглят материала за три години в четири. Не виждам как това ще направи училите там по квалифицирани.
А минавало ли ти е през ума че матеряла в тази област не се съдържа в един учебник от 74 страници все пак има варянт когато се удължи периода на обучение да се разшири и учебния материал /така както стана когато от 2 години го направиха на 3/

Някой по нагоре беше писал ,че университет за медицински сестри и акушерки няма ама значи ли това ,че те определено трябва да учат само 3 години и да бъдат ,,специалисти,, и само защото училището е с име ,,колеж,, а не ,,университет,, всички да са против това те да учат повече и да са ,, бакалавъри,,

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 10:41 от miki3

# 52
  • Мнения: 1 080
Вижте след завършване на колеж обучението е 3,5 год.Има определени ВУЗ в които можеш да продължиш обучението .Така ,че засегнати принципно няма ..
и библиотекарския до скоро беше колеж сега вече е Специализираното висше училище по библиотекознание и информационни технологии.

# 53
  • Мнения: 3 740
Малко извън темата, но може ли да ми обясните разликата между колеж и лицей?

# 54
  • София
  • Мнения: 6 794
Мисля, че от тази година вдигнаха броя на семестрите за магистратура на  5, но със сигурниост не са вече 3.  Rolling Eyes Поне така са казали на мъжа ми в университета, когато е отишъл да си подаде док. за издаване на бак. диплома /не че се натиска да учи за магистър, ама те му обяснили хората/. Така че който минал /като мене/ между капките с 3 семестъра за магистър , минал, след нас ще се учи повече.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 157
 Не ме засяга кой с какво образование и от кое учебно заведение излиза. Интересува ме да си чатка от работата и да има желание да работи. За няколко дни се разбира кой с какви способности е.
   Шуробаджанащината вече не е на мода. Днес се ценят хора, които са кадърни независимо от образованието им. Само един от моите служители няма висше образование, но за сметка на това си разбира от работата, а тя е изключително отговорна.  Останалите също бачкат, но непрекъснато висят при него за да им обяснява и помага. Съответно той е и с най-висока заплата. Колкото и да се мръщят другите, че той не е висшист, а взима повече от тях това не ме интересува. Кел файда, че са си наредили по няколко дипломи, а не могат да му стъпят на малкия пръст?!
   Аз съм завършила "Финанси", наред с мен се дипломираха хора, които хал-хабер си нямаха за какво става въпрос в тази специалност. Развяват си дипломата, но така и никой не си намери свястна рбота, така че съм далече от мнението, че дипломите отварят ПОРТИ!
  

Точно така! Аз също работя с хора, които нямат завършено образование, но се справят перфектно със задълженията си. Нали всички,които имаме висше=магистър, знаем много добре, какви знания ни даваше това образование?  book Моето мнение е, че висшето образование е една добра "обща култура", дава много материал за размисъл и допълнително развитие на личността.  smile3529 А по отношение на колежите - незнам каква квалификация дава и има ли смъсъл от поредно стъпало - техникум(професионална гимназия)-колеж-бакалавър-магистър. Какво да ги правим тези титли на работа, когато клиента или който и да е иска само едно - да получи това, за което е дошъл.
 

# 56
  • София
  • Мнения: 2 271
А това вече е върха на невежеството къде пък ти хрумна тази мисъл ДОКТОР учил в колеж  #Crazy къде живеете бе хора newsm78
Няма да ти обяснявам много, защото човек, който ме квалифицира по този блестящ начин, явно няма нужда от много....
Само ще ти кажа, че ако образованието е на ниво, то колежа ще е със статут на университет.
Това исках да кажа.
Но на теб явно ти  е по-лесно да се изкажеш умно, от колкото да се напънеш да помислиш!!!

# 57
  • Мнения: 11 607
Колежите....  Те са още една неуредица в цялото ни образование..... На мнение съм,че и по принцип висшите ни училища са много и дори тези дипломи са някак си с различна тежест.
Какво остава за всичко останало.

Пример мога да дам с колежа в Свищов и СА-Свищов. Там двете училища са интегрирани,който иска след колежа да продължи във ВУЗ-а - държи приравнителни изпити. По принцип там има една синхронизация и на лекторските часове, и на изисквания към хорариума часове по упражненията и т.н.  По преценка на преподавателя във ВУЗ-а дори могат да ти признаят много оценки по приравнителните изпити и последните да не се държат.

За медицинските колежи не съм наясно, но е видно,че има хаос и при тях.

Само за пример мога да дам,че тук Шуменския ВУЗ имаше филиал-колеж. Беше някаква пълна простотия. Имаше изпити, които се взимаха след представяне на реферат в...София, защото преподавателя там имал часове и не можел да дойде до Благоевград. И по голямата част се взимаха благодарение на реферати и бас хващам,че имаше студенти,които не бяха виждали преподавателите си по даден предмет. Една такава студентка в момента ще кандидатства по специалността си за училищен психолог и като знам как нищо не е научила,а ще консултира деца...... косата ми се изправя! Подобни абсурди могат да се родят само в България!

Не само колежите са неуредица и многото ВУЗ един ден ще ни докарат според мен проблеми!

# 58
  • София
  • Мнения: 6 794
Абе то на всички ни е ясно, че има хора с дипломи, дето за 2 стотинки работа не могат да свършат, обаче това не значи, че и на всички останали без диплома за вишист трябва да се даде такава.  Wink

# 59
  • Мнения: 239
А пък аз въобще им се чудя на хората, които влизат да учат без да осъзнават, че е далеч по-важно да са в далаверата. Щото и професор да станеш нямаш ли Мерцедес си гола вода в живота.

Друго си е да си с висше все пак. Ехеееей, голяма е разликата. Особено с висше от България - направо излизаш специалист по всичко ако се сещате.

Общи условия

Активация на акаунт