Най-големия ви кулинарен провал е........

  • 22 953
  • 269
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 465
Аз пък като готвех едни пилешки бутчета - толкова дебела и мазна ми се струваше кожата им, че взех да я махам уж за по-диетично, а те станаха сухи и гадни. На всичкото отгоре посрещахме гости и аз уж българска гозба предлагах. чудех се в кой ъгъл да се скрия от срам. Embarassed Embarassed Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Чак провал не си спомням да съм имала, но кашкавал пането все не го докарвам като хората... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 550
Нямам много провали, но веднъж правих ориз с фиде (преди няколко месеца). За първи път си готвех сама ориза...отде да знам, че се вари  Joy Стана ужасно...изхвърлих го  Laughing
Ааа, и едно печено пиле имам изхвърлено, барабар с тавата (стана неузнаваема)...откъде да знам, че се сипва вода като се пече  Joy

# 18
  • Мнения: 1 881
Чудна темичка....

1. Първото ми печено пиле, пълнено с ориз....Сложих суров ориза, и реших , че трябва да го чакам повече време...и така 2 часа, въртях пилето, обръщах го. Накрая и пилето не се ядеше, а ориза изсипах като камъчета Mr. Green

2. Ще правя макарони на фурна с шунка, гъби и кашкавал. Всички продукти сложих сурови, запекох до страхотен цвят, ама вода не бях сложила, познайте Laughing

# 19
  • Мнения: 236
ей значи огретен колкото пъти правя и го хвърлям,много  сух ,за нищо не става.отказах се,  може да пробвам пак тия дни,но първо ще пусна тука тема''ОГРЕТЕН'' и после.

# 20
  • Мнения: 1 488
питките за бъдни ве4ер и на мен не ми стават, всяка година се излагам, ядем твърда като камък питка. а за сладкиша на лео да кажа че и на мен ми излезе от тави4ката, но ина4е другото стана страхотно, но така е като на няколко пъти казваха 4е сместа става малко, а то си е съвсем нормално коли4ество.

# 21
  • Мнения: 7 914
Най-големия провал беше моята първа мусака... и то понеже не знаех, че фурната е и микровалнова т.с. милех че е само фурна  и се опитах да направя въпросната мусака на микровълновата -  еми не стана Mr. Green

# 22
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Уффф - БАНИЦАТА!
Почти всяка неделя се опитвам да правя такава, ама нито веднъ ж не съм я докарала до бухналост.
За сметка на това историята познава пълни трагедии - отгоре и отдолу изгоряла, а вътре - вода!

# 23
  • Canada
  • Мнения: 272
Оптах се да правя шоколадова торта с бадеми за рожденния ден на мъжа ми. Ами блата беше без брашно и си остана сплескан като подметка. Купих торта от близката сладкарница, ама и блата си го изядохме, че бях разтопила три шоколада Линд за него Laughing.
Още ме е яд, на картинката изглеждаше такава хубава тортичката... Sad

# 24
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Общо взето нямам провали, стига да "разбера" рецептата  Simple Smile. Едно мистично нещо , наречено "фъчове" обаче, хем е най-любимия ми сладкиш, хем никога не съм го правила  Sad. Само стринка ми може да го прави, даже не помня рецептата точно, карамелизира се захар, която се разтваря до гъст сироп, който се изсипва с бъркане върху разбити на сняг белтъци, получената смес "замръзва" и се изсипва бързо на купчинки върху половинки орехи. Стават страхотни на вкус розови скалички  Heart Eyes. Когато аз ги правя става пенеста боза  Cry. Намислила съм като се прибера лятото да си организирам готварски ден със стринка, докато не ме научи няма да се откажа  Grinning. Майка ми в последно време постига някакви успехи, даже ми изпрати няколко с един колет миналата година, но и нейните не струват ( е, поне са твърди ) Laughing, друго си е оригинала  ...

# 25
  • Мнения: 1 893
Първите ми пържени яйца. Не знаех, че се слага олио и станаха адски горчиви  Sick
Била съм в първи или втори клас. В последсвие е имало и други гафове, но от този още ми нагарча като се сетя  Wink

# 26
  • Мнения: 8 505
...кашкавал пането все не го докарвам като хората... Rolling Eyes

Аз също-а толкова много го обичам Confused
Има и още нещо,за което ноже би винаги ще ми е криво-на смъртта на баща ми вместо пудра захар,съм сложила сол в житото Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 508
На около 5год. направих първата си салата - зелена, била е много хубава докато не съм решила да я украся с шоколад и бонбони  Mr. Green Помня една мусака при която бях объркала пакетчетата с подправки във фризера и бях сложила много босилек вместо магданоз  Sick е изяде се де  Mr. Green Един пълнен заек с картофи и бира, които беше ужасно горчив...

# 28
  • Мнения: 2 159
ееее, че какво е лошото да се яде пиле Mr. Green
при мен беше сладкиш от вишни, който стана ужасно клисав и разбира се само аз си го ядох Blush
от тогава не обичам да правя сладкиши и много рядко се навивам Laughing

# 29
  • Мнения: 707
Аz се гафя редовно  Embarassed. Проблемът ми е, че все гледам да готвя "нискокалорично" и реzултатът е плачевен  Grinning. Ама не се откаzвам, непоправима оптимистка съм.
Но най-големият ми проблем е коzунакът. Неzависимо по каква рецепта е, никога не става. Но опитите продължават.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт