Страхуват ли се шефовете ви от компетентни служители?

  • 1 741
  • 29
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Интересува ме дали и вашите шефове се страхуват ,че може да ги изместите,ако сте с по-добра подготовка и качества от тях?И как хората с комплекси не се опитват да използват това,а ви правят  "гадни" номерца,защото се страхуват да не ги изместите и с това се надяват да се откажете от тази работа,която обичате...Случвало ли ви се е?И как реагирате?Или как трябва да реагирам,защото на мен ми се случи?Трябва ли да се правя на малоумна,защото шефът ми се дразни от моята компетентност/да уточня ,че подборът за моята позиция в службата се прави директно от  централата ни,а не от него/.

# 1
  • Мнения: 4 916
На първата ми работа имах за пряка началничка една овца, която много ревнуваше когато големият началник забележеше, че съм в час с нещата на работа и то повече от нея. Понякога тя ме режеше, вкл. и от пари, понякога ми преграждаше пътя за семинари и обучения  Mr. Green И досега поддържам контакти, макар и редки, с нея и всеки път когато се видим има някакво напрежение или съревнование, не съм сигурна какво е точно - тя е способна да се дразни от всичко. Резултат от работата с нея беше, че и аз закоравях и малко неща са способни да ме изненадат.

# 2
  • Мнения: 2 180
Моите преки шефове са наистина малоумни. Случвало се е да ме пращат на пангаря да давам обяснения за техни грешки, като така поемам негативите на The big boss. Освен това са крайно вулгарни, извратени, постоянно обсъждат "мъжки работи" и тъй като бях в обща стая с тях, не се издържаше.
Напуснах.
Още нямам нова работа, но не съм била по-щастлива никога! Крачката която предприех е най-хубавото нещо, което съм правила!

# 3
  • Мнения: 2 978
При мъжа ми е така.
Шефката му много я е страх от него. Постоянно има някакво съревнование за идеи и тем подобни неща.

Според мен е глупаво, защото ако се страхуваш от някой, е добре да почнеш да влизаш в час с новите неща. Да се научиш да изпреварваш събитията...а не само да се мазниш на шефа и да си стоиш по течението.
И не на последно място....да не се караш с подчинените си и да ги топиш за своите грешки.

Понякога някои хора си мислят, че един път като са стъпили там и край, никой не може да ги помръдне ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 407
Mойте не се дразнят, защото и да искам не мога да ги изместя Mr. Green

# 5
  • Мнения: 157
Mойте не се дразнят, защото и да искам не мога да ги изместя Mr. Green

и аз така Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 180
Mойте не се дразнят, защото и да искам не мога да ги изместя Mr. Green

и аз така Mr. Green
Какво значи това? Че се подценявате и ги смятате за "богове" и много по- от вас?
Странни твърдения.... newsm78
Дори и да са собственици и от тази гледна точка да са несменяеми, няма пречка да си направите конкурентна фирма и по този начин да ги "изместите".

# 7
  • Мнения: 157
Mойте не се дразнят, защото и да искам не мога да ги изместя Mr. Green

и аз така Mr. Green
Какво значи това? Че се подценявате и ги смятате за "богове" и много по- от вас?
Странни твърдения.... newsm78
Дори и да са собственици и от тази гледна точка да са несменяеми, няма пречка да си направите конкурентна фирма и по този начин да ги "изместите".

Ами не, просто в нашия екип аз съм шефа, а по повод по- знаещите служители, смятам че трябва да има такива. Аз не се страхувам от тях. Работим в екип, работим заедно, всеки има своите + и -, всеки има различна компетентност по различни въпроси и допринася с тях. А по повод прекия ми ръководител, ще е малко трудно да отида да работя в друг град, а и не искам да съм на негово място, сега ми е добре, чувствам се полезна, можеща и активна.

# 8
  • Мнения: 11 607
За шефове незнам, ама за дребни шефове - определено се страхуват. Бях свидетелка как една шефка на по-ниско ниво всячески не даваше задачи на едно момиче, защото последното преспокойно щеше да седне на мястото и! И само да знаете как злобееше и какви мръсни номера и погаждаше, не съм вярвала,че някой е способен на подобна низост! Само за сведение въпросното момиче в момента учи в Италия с пълна стипендия отпусната от Министерството на външните работи на Италия в колеж, където е преподавал сегашния примиер на Италия - Романо Проди.

Дори един лектор сподели,че не са го приели на работа, защотото - цитирам - бил много компетентен и много знаел, а те предпочитали по-прости служители.

Не винаги кадърните се котират, за съжаление! Но и тяхното време идва - рано или късно!

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Не винаги кадърните се котират, за съжаление! Но и тяхното време идва - рано или късно!
Мама Цоцовланка,дано да си права,защото от гадни ,дребни номерца зад гърба ми ми писна.Но най-често оправданието за шефски грешки са подчинените.

# 10
  • Мнения: 91
КОЛКОТО И ДА СИ КОМПЕТЕНТЕН-НЯМА ЛИ ЯСНИ ПРАВИЛА ВЪВ ФИРМАТА,КОИТО ДА ВАЖАТ ЗА ВСИЧКИ-ВСЕ ТАЯМОГАТ ДА ТЕ СКАПВАТ ВСЕКИДНЕВНО ,ПЪК ВЪРВИ ДОКАЗВАЙ КОЛКО СИ ДОБЪР

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Шефката ми не, но колегата, с който сме с една и съща специалност яко се е уплашил. Не закъсняха и мръсните номерца. Не му обръщам внимание, който трябва да види и оцени възможностите ми, вече го е направил.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 932
Шефът ми е започнал от нулата, всичко сам е постигнал, така че няма как някой да е по-компетентен от него. В неговата област незнам дали в България има по-компетентен.
И на мен ми е странно как повечето сте по-добри от шефовете си  ooooh!. Ами тогава защо не ги изместите. Или създайте своя, конкурентна на тяхната фирма.
Извинявам се ако има обидени.

# 13
  • Мнения: 7 110
Шефът ми е започнал от нулата, всичко сам е постигнал, така че няма как някой да е по-компетентен от него. В неговата област незнам дали в България има по-компетентен.
И на мен ми е странно как повечето сте по-добри от шефовете си  ooooh!. Ами тогава защо не ги изместите. Или създайте своя, конкурентна на тяхната фирма.
Извинявам се ако има обидени.
newsm10

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на мен ми е странно как повечето сте по-добри от шефовете си  ooooh!. Ами тогава защо не ги изместите. Или създайте своя, конкурентна на тяхната фирма.
Извинявам се ако има обидени.
А защо и кое му е странното? Нормално е да има хора с по-големи умствени, че и практически способности.
А защо да се измества шефа, вместо той да впрегне по-големия потенциал за собствена печалба, а не да се конкурира в собствената си фирма.

Явно различно ги приемаме нещата. Щом е шеф обаче, не означава, че е най-умния, а най-властния и имащ.

Общи условия

Активация на акаунт