За заменянето на едно нощно хранене с вода...

  • 1 419
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Това за заменяне на нощното кърмене с вода са дежурни наставления на всички доктори. Практиката обаче сочи друго. Повечето бебета си настояват за млякото. И нас така ни съветваха, но бебо си искаше гърдата, скъсваше се от рев като му давах вода и на втория ден спрях да го тормозя. На 2 месеца и половина се отказа от нощното кърмене.
Давай му да суче щом има нужда.
Успех.

# 16
  • Мнения: 304
При нас съня беше от 22.30(кърмим се в 21.00) до към 3 часа-докато една нощ се събуди чак в 6.00. На следващата нощ се събуди в 3.00-дадох му малко вода(около 10мл)и биберона и заспа.И така вече една седмица. И той се наспива хубаво и аз покрай него. Дано продължим така и занапред.
Мисля, че сега е момента за тази пауза ако бебето е готово разбира се.Защото после като почне да разбира повечко забрави, че ще му направиш някакъв режим.
Успех Hug

# 17
  • Мнения: 2 381
Все още кърмя нощем.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Никога не съм кърмила нощем. На мнение съм, че и бебето иска своето, но и майката е човек. Бебка беше на 3 часов режим с нощна пауза от самото начало и нямахме проблем с това. Тя свикна бързо, а аз се наспивах и бях отпочинала, когато се успокоих и си починах кърмата ми се засили. В началото дохранвах, но постепенно махнах добавката и сега сме вече 4 месеца само на кърма.
Знам, че поведението и мнението ми е в разрез с всеобщите настроения тук, но всеки има право на свое мнение и начин на възпитание и отглеждане на детето си. Не съжалявам, че така съм процедирала, а и бебка не изглежда лишена от храна, наддава добре и е едно жизнено и весело човече. Hug

# 19
  • Мнения: 942
Все още кърмя дъщеря си по цяла нощ и то много по-често отколкото като беше на 2- 3 месеца.
Кърми си детето щом има нужда от това.
Съветите за почиващото стомахче на кърменото бебе отдавна не са актуални , ама ей го на!  Thinking
PeaceИ ние се кърмим вечер и то по 100 пъти.

# 20
  • Мнения: 679
Откажи се от тази идея! Ако бебето само не реши да изхвърли нощното ядене, водички, залъгалки и т.н. няма да помогнат, дори напротив. Нощите ще станат още по-кошмарни, защото вместо да се напапка бебчо и да отнесе плувката, той ще реве от глад.
Кърми си на поискване и се надявай детенцето само да си направи някакъв режим!  Peace
Мноооого точно казано!  Peace

# 21
  • Мнения: 9 481
Здравейте!

Искам да се консултирам с вас по един въпрос...

Педиатърката ме съветва да давам през нощта вода /т.е. за яденето в 3ч/ и между 12 и 6 съответно да му почива стомахчето.
На кърма сме и си ядем през 3часа.
Хубаво, обаче два пъти пробвам - скъсва се от рев и аз си го нахранвам и в 3часа.

Правилно ли е това?
Вие така ли процедирахте?
Така какво постигам - да спи по-дълго нощно време ли?

Благодаря...
Да, правилно е!
Няма такъв филм "да почива стомахчето на бебето"! Направо ме хваща бяс на такива педиатри!! Как може да говорят подобни безсмилици?!?!От какво по дяволите да си почине???? newsm78
Щом се буди и плаче от глад-нахрани го! То не плаче за вода! Водата къде отива? нима не в стомаха?
Така и ти и то ще сте доволни и спящи Grinning
Остави то да си направи "режима" ще видиш колко по-лесно стават нещата. Peace
Прочети в библиотеката-има купища инфо.
Успех  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 718
Моето мнение е, че детето ми не е влак, че да кара по разписание. Когато е гладно, давам му. А и не е без значение и желанието на бебчето да се успокои със сукане. Защо да го лъжа със разни силикони и вода, особено ако не ги ще и двете. И аз много по-добре се наспивах като си взема човечето и го накърмя, отколкото да ставам по 369 пъти да му давам заместители.
За статистиката, Алекс сам спря да се буди нощем  от около месец и нещо. Знам, че това може да се промени, но какво пък ... that's the way it is   moresmile

# 23
  • Мнения: 16
всичко е индивидуално,бебетата се различава от първия ден от раждането си.

# 24
  • Мнения: 3 092
И само да добавя че когато започнаха зъбите , започна и адът при нас  Shocked и ако точно в този момент нямам "цица" под ръка леле как звучи    това означава ама буквално да не мигна никак! #CrazyСериозно ooooh! 

# 25
  • Мнения: 76
Надявах се да прочета от вас, че като стане по-голяма ще се откаже от нощните хранения, но виждам, че има и доста по-големи от нас бебоци с нощни хранения.
Ема се буди по 2-3-4 пъти на нощ. Много е нервна. Плаче без да си отваря очите. Ако е много скоро след харнене и давам бибата, но ако е минал около час - час и половина й давам да суче. Така се успокоява и много често заспива за 1-1,5 часа.
Вода почти изобщо не пие.

# 26
  • Мнения: 640
Аз пък успях да го отуча с номера с водата за 2 нощи,но я подслаждах с 2 лъжички захар.Иначе той наддаде 1,700 за 1 месец( а е роден 4,350кг),а какво остана да го храня и нощем.Втория месец кърмех в 21 ч и после в 6ч

# 27
  • Мнения: 6 461
Мисля,че няма смисъл да даваш водичка на бебчето вечерно време.
Кърми си го спокойно на поискване.
Бебето ти плаче ,не защото има нужда от вода ,а защото има нужда от мляко. Peace



Остави я педиатърката ти тя да пие вода като се събуди нощно време ....което не вярвам да го направи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт