Prostypulnik???

  • 913
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Mami,kazhete mi koga da napravq na bebka prostypulnik?
Kogato pravi po edna - dve krachici ili kogato prohodi i ...kakvo tochno se pravi???
     Blagodarq!!

# 1
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Когато прави 1-2 крачки,се прави прощъпулник,за да се отпусне и да проходи по-лесно.

# 2
  • Мнения: 463
Казват, че се прави, като направи първите крачки, но аз го направих когато проходи хубаво, след около месец, месец и нещо от първите крачки.  
Поканих приятели - много близки,като ги накарах всеки да донесе по нещо символично, като пожелание към детето. Напр. една приятелка донесе Кодекса на труда, друга - глобус, пари /да е богата/ и т.н.
Аз измислих каквото можах: муз.инструмент, елка, термометър, книга, химикал, лист, даже и една моя шампионска купа /да бъде първа винаги/ .................. и всичко, символизиращо профисии или качества.
Важно е всички предмети да не са много шарени и да са непознати за детето, за да са еднакво привлекателни.
Поставят се върху един бял чаршаф на пода и се търкулва питката към тях. Който от предметите хване първо детето, такава ще му е професията, уж Heart Eyes
Лора първо хукна да гони питката, викам си :ясно само ще си вади хляба детето, язък, после едновременно взе термометър и елка и гостите заключиха :лекар с частен кабинет Wink  
Има две снимки по-долу в албума : Лора лято 2004

# 3
  • Мнения: 522
Цитат на: Iv
Казват, че се прави, като направи първите крачки, но аз го направих когато проходи хубаво, след около месец, месец и нещо от първите крачки.  

И аз така! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз го направих като правеше само по 2-3 крачки сама. Тате омеси голяма пита, отпечатахме крачето на нея и после я търкулнахме към наредените предмети. Обаче имахме един неуспешен опит, защото Таня реши да хване питката, та повторихме. После се чупи питката и се раздава на гостите, като майката трябва да подтичва леко, да внимава да не се спъне, за да ходи и бяга детенцето хубаво Simple Smile

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 993
И аз да се включа с малко закъснение
Аз направих т.н. малка пита на дъщеря ни като направи първите крачки. Прави се когато луната расте и задължително в сряда.Е аз не мога да меся и поръчах питката.Питката се търкаля м/у крачетата на детето после се дава само на деца.
Това знам аз това направих.

# 6
  • Мнения: 1 014
И на нас сега ни предстои. Искахме да го направим в събота, но това бил ден за помени и други такива. Денят за прощапулник бил сряда! Аз мисля да си поръчам пита, защото не мога да меся. На табла се слагали нещата които, ще си избира детето. Сред тях не трябва д аима познати вещи или предмети с ярки цветове. Ще поканим дечица вкъщи и това е. Който, както си го направи.

# 7
  • Мнения: 1 187
Аз знам, че се прави когато детето проходи стабилно и аз тогава го направих. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 014
Прави се, когато детето проходи по-стабилно, всмисъл не като прави една, две крачки само, а много повече.

# 9
  • Мнения: 107
Време е вече и ние да направим прощъпулника:)  Iv, благодаря за идеите ти за предметите:) Какво друго мога да поставя?

# 10
  • Мнения: 1 517
Аз тази събота му направих,но е ходи стабилно вече
NiNa аз му сложих:
калкулатор-счетоводител;топка-спортист;черпак-готвач;гребен-фризьор;книга-писател;списание-журналист;клещи-монтьор;портмоне-банкер;док слушалки-леар;мишка-програмист;
От едно списание ги гледах за друго не се сещам

# 11
И на нас ни предстои кажете моля ви какво точно правите и сега расте ли луната т.е. дали е подходящо.Също ме интересува дали може да се прави вечер.

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 993
За луната не знам дали вече е почнала да расте, но започнаха постите и май не е подходящо да се прави вече. Но можеш да попиташ някоя стара жена или в църквата. Луната можеш да провериш дали расте в т.н. попско календарче.

Общи условия

Активация на акаунт