Спешно!Съвет за Форд ка

  • 18 085
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 91
Мили мами,в много затруднена позиция съм и имам нужда от вашата помощт онзи ден си харесах форд ка и го капарирах с символична сума слрд което познато започват да ме разубеждават да ги взимам че нямало части за него намирали се само в мотопфое и са много скъпи много моля който кара такъв форд да ми разясни каква е ситуацията благодаря ви предварително ooooh!

# 1
  • Мнения: 125
аз имах вярно е това за частите(въпреки че на старо също могат да се намерят),другото което много ме дразнеше ,че е като трактор бръмченето на двигателя.Но пък беше малка и сладка количка!!!!!

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Не искам да те разубеждавам,но имахме такава кола в продължение на година. Confused
 Купето много бързо ръждясва,а и се повреждаше почти всеки месец.
Консултирай се и с други,но специално моят съпруг вече за Форд не ще и да чуе. Naughty

# 3
  • Мнения: 17 546
Писах ти и в другата тема! Откажи се докато е време! Не ти трябва Ка, жив зян е!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 176
Имам Форд Ка от 2 години. Частите са скъпи колкото на всички фордове, но се намират. Двигателят е като на Фиестата, а тя е доста разпространена, така че там няма проблем с намирането на части. Иначе съм сменяла само задна броня (пластмасова е - един тарикат ме беше ударил на паркинга и беше счупена), но ми беше застрахована. Преди да си уредя застраховката обаче се пробвах да си я намеря сама и успях, струваше 65 лв. на старо, но тъй като не ми се занимаваше с майстори все пак я направих в Мото Пфое за сметка на застрахователя.
Иначе само наливам бензин и сменям маслото. Това е колата, която най-рядко е ходила в сервиз, от тези които познавам  Laughing. Двигателят мисля, че е по-скоро тих, но може и да е до късмет, както при повечето коли на старо.
Недостатъци: само с две врати е, и ако сложа детско столче на задната седалка не мога да събера комбинираната количка в багажника. С двете деца и съоръженията им се събираме трудно. А и лятото доста се мъчи двигателя при включен климатик.

# 5
  • Мнения: 743
Тази кола е обида за автомобилите. Не се подвеждай по "сладкия женски" облик. Ще съжаляваш. Ако искаш кола консултирай се с някой за по-добър избор. Успех!

# 6
  • Мнения: 91
Благодаря ви момичета, не че взех решение още не мога да реша много ми харесва и на външен еид и от вътре но трябва да взема решението скоро newsm78

# 7
  • Мнения: 17 546
М, дааа ...жените купуват кола по външен вид... Ама тази и на външен вид е недоразумение! После де не четем тема " Cry Трябваше да ви послушам!" Успех иначе, и дано вземеш правилното решение! Peace

# 8
  • Мнения: 11 003
Никакъв Форд, без значение какъв модел Naughty

# 9
  • Мнения: 1 404
И аз мисля да си купувам след месец,ама много негативни мнения newsm78За марката форд като цяло мога да поспоря-от 10 години караме само такива,вече трета и никога не сме имали проблеми,ама може и да си до кола де.

# 10
  • Мнения: 674
Какво да ти кажа сестра ми има такава и общо взето е много доволна.
Хубава визия малък разход евтино автокаско и части има навсякъде.
Мотора и е 1300 куб.см. и бил класика за форд- здрав и надежден.
Плюс това колата е евтина и нова като години.
Успех.
П.П.  Форд не са въобще лоши автомобили. Ние сме с форд фокус 2002г. и е просто перфектен автомобил. Откакто сме го взели друго освен масло и филтри не сме пипали а е вече на 70 000 км. Преди това имахме ескорт също много здрав и надежден автомобил който го подарихме на девер ми и той го кара още студентчето и е мнооого доволен!!

# 11
Най-хубавия ФОРД е продадения  Mr. Green
Не знам за какви пари ти го продават но ако ще е ФОРД то да е ФИЕСТА 1.4TDCI. Имам преки впечатления от него през последните 3 години. За "твоя" двигател не знам как ще стои на това купе но като цяло малките двигатели са им като спънат кон. Ако е само и единствено за градско каране може би и да си заслужава. Но иначе лично за мен е ТОТАЛНА гавра!

# 12
  • Мнения: 409
Частите са неоправдано скъпи на Фордовете Naughty По-добре си вземи едно BMW Compact и пак ще плащаш същите пари за части  Mr. Green ама ще е BMW, а не Ford Laughing

Понеже, си търсим кола вчера на връщане от почивка обиколихме автокъщите в Пловдив. Това което ни направи впечатление, че масово имаше Форт Ка, цената им беше много ниска. Shocked Продавача  в автокъщата ни обясняваше, че от Италия масово ги продават и за това са толкови евтини и пазара е "залят" с тях.
Моя искрен съвет е да си избереш друга кола.  Peace

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 10:17 от Boshi-Moshi

# 13
  • Мнения: 3 211
Продавача  в автокъщата ни обясняваше, че от Италия масово ги продават и за това са толкови евтини и пазара е "залят" с тях.
В Италия не ги продават, а ги бракуват!!! Затова всички коли са оттам, от Германия, Холандия, Австрия идват доста по-скъпи

# 14
  • Мнения: 1 454
Аз имам Форд Ка и съм много доволна. Карам го от 2,5 години, като го купих нов внос. От тогава единственото нещо което съм сменила са амортисьори и то защото го претоварих. Има малък разход на гориво, бърз е, маневрен и е доста удобна кола. Наистина са му по- скъпи частите, но мое мнение не се чупи лесно а и на повечето по- нови коли са им по- скъпи частите. Сещам се като отрицателна черта че има малък багажник и не е от широките коли, но зависи за какво ще е предназначен. Ако си имате по широка кола си вземи Форд Ка  Peace

# 15
  • Мнения: 817
Преди няколко месеца и аз бях изправена пред изобор ,защото имах нужда от малка ,компактна кола.
моят съвет е да се ориентираш към някой нов автомобил ,с изгодни лизингови схеми ,все си мисля ,че старото излиза по-скъпо.Защото все нещо се скапва и трябва да се влагат и наливат пари в него.
Аз се спрях на Ситроенче/С3/и като цяло съм супер доволна.А и хубавото на новите коли е ,че имат сервина гаранция и разни други неща като бонуси.
Не знам ,направи си сметка дали ,ако вземеш нова и плащаш лизинг ,няма да ти излезне горе-долу колкото кола на старо със съпътсващите я проблеми.......... .

# 16
  • Мнения: 4 176
Какво стана с Форда? Ще черпиш или , ще ревем всички, че сте го купили ?  Laughing
Моя сега каза да ти кажа, че " Фор носи нещастие".
Успех все пак.

# 17
  • Мнения: 817
Какво стана с Форда? Ще черпиш или , ще ревем всички, че сте го купили ?  Laughing
Моя сега каза да ти кажа, че " Фор носи нещастие".
Успех все пак.

Я ,това с нещастието не го разбрах.В какво точно се изразява нещастито newsm78

# 18
  • Мнения: 91
отказах се сега съм си харесала поло и ланчия ю ще помисля тази вечер и да се надявам че вече ще имам кола благодаря ви за съветите

# 19
  • Мнения: 4 176
Какво стана с Форда? Ще черпиш или , ще ревем всички, че сте го купили ?  Laughing
Моя сега каза да ти кажа, че " Фор носи нещастие".
Успех все пак.

Я ,това с нещастието не го разбрах.В какво точно се изразява нещастито newsm78
хахахха ВЕрно ли не ме рабра?
Ми в това, че скапана кола. Ако си купиш си вечно нещастен Simple Smile хаххаха

# 20
  • Мнения: 6 898
Не знам ,направи си сметка дали ,ако вземеш нова и плащаш лизинг ,няма да ти излезне горе-долу колкото кола на старо със съпътсващите я проблеми.......... .
Изобщо не виждам как е възможно форд ка с каквито и проблеми да е, да излезе колкото Ситроена, пък дори и 10 години да го карат. Наистина не знам колко струват частите, но за тези пари могат да се купят поне 2-3 броя форд ка.

# 21
  • Мнения: 4 176
Не знам ,направи си сметка дали ,ако вземеш нова и плащаш лизинг ,няма да ти излезне горе-долу колкото кола на старо със съпътсващите я проблеми.......... .
Изобщо не виждам как е възможно форд ка с каквито и проблеми да е, да излезе колкото Ситроена, пък дори и 10 години да го карат. Наистина не знам колко струват частите, но за тези пари могат да се купят поне 2-3 броя форд ка.
Купи си! Като си купиш в дългосрочен план сама, ще с еубедиш колко ти е струвал Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 462
отказах се сега съм си харесала поло и ланчия ю ще помисля тази вечер и да се надявам че вече ще имам кола благодаря ви за съветите
Полото също го забрави , по добрия избор е Ланчия Ипсилон   newsm10 [smilie=smile3501.gif]http://www.fiatbulgaria.com/index.php?pid=43&id_model=1 .Не разбрах обаче ти за коя Ланчия Ю  говориш ???? newsm78

# 23
  • Мнения: 817
Не знам ,направи си сметка дали ,ако вземеш нова и плащаш лизинг ,няма да ти излезне горе-долу колкото кола на старо със съпътсващите я проблеми.......... .
Изобщо не виждам как е възможно форд ка с каквито и проблеми да е, да излезе колкото Ситроена, пък дори и 10 години да го карат. Наистина не знам колко струват частите, но за тези пари могат да се купят поне 2-3 броя форд ка.

Добре де ,просто дадах пример не конкретизирах за какъв модел кола говоря.
Но истината е ,че има модели на Тойота ,мисля ,че беше Айго и базовата му цена е 16 ооо лева май.Ситроен С1 ,пежо 107 и те са там като пари , а като габарити са колкото Ка-то.
но пък и представа си нямам колко струва Форд Ка на старо. Blush
каквото и да реши и да изера авторката и пожелавам безаварийно да си го шофира Laughing

# 24
  • Мнения: 817
Да ,сега надникнах колко струват фордчетата и наистина разликата с нов е голяма Rolling Eyesа аз си мислех ,че са нови като модел ,някаде след 2000.
Успех при избора  bouquet

# 25
  • Мнения: 184
ФОРД КА много малко бееееее. От всичко което видях до сега не си струва , само заради симпатичната външност .Аз карам РЕНО КЛИО и съм супер доволна, маневрена , бърза, икономична . Въпреки ,че мечтата ми беше ПОЛО сега не съжалявам , без това е по скъпа.
                                                                                                             car003

# 26
  • Мнения: 15
Новите фордове /след 2003/ не са лоши. Ка е боклук. Във Великобритания го разкритикуваха още през 1997-98.
Мото-Пфое са абсолютни нещастници, ако ще си поддържаш там колата ще ти трябва много боя за коса, защото от тях се побелява. От 3 години ми поддържат новата кола, то е нещо страшно! Сега съм си харесал новото Мондео, но няма да го купя, просто защото само Мото Пфое поддържат Форд в БГ.
От таткоТО /дано жена ми не ме бий като види постинга!/

# 27
  • Мнения: 1 800
Съпруга ми е американец и той казва, че и да му  подарят американска кола, не би я взел...Много са некачествени, преди няколко години са били правени така че да се чупят лесно, за да може Форд да правят пари от части или хората да си купят ножа кола... мое лично мнение стоите далеч от американски коли!

# 28
  • Мнения: 91
Е стига вече стоя форд купих си поло начинаещ шофиор съм сега се уча  дано да успеем и скоро да го регистрираме че е голяма лудница в кат и дано се науча да карам добре че не мие лесно Rolling Eyes

# 29
Е стига вече стоя форд купих си поло начинаещ шофиор съм сега се уча  дано да успеем и скоро да го регистрираме че е голяма лудница в кат и дано се науча да карам добре че не мие лесно Rolling Eyes

Евала... по-добър варянт е от Форд-а. Честито и много безаварийни км.  Grinning

# 30
  • Мнения: 184
Честито , това е най- добрия вариант.     newsm01

Общи условия

Активация на акаунт