Кой е най-полезния плод?

  • 3 899
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 740
Когато засаждаш овошката от костилка, е добре да подържиш костилката няколко минути в устата си, така тя приема информация /чрез слюнката - носетел на енергийна и генетична информация/ за твоя организъм, за нуждите му, за болестите, или предразположенията, които имаш в момента. После,  растейки, дървото събира и концентрира в плодовете си нужната ти енергия, един вид я черпи от вселената като източник на изобилие. Звучи паранормално, но снощи гледах поредния научно-популярен филм, в който тези неща се доказват научно.

Да бе, ще си имам една ябълка за мен, една за мъжа ми, по една за всяко дете... И никой да не е хапнал от чуждата, че току-виж налети на неподходяща информация.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 062
Когато засаждаш овошката от костилка, е добре да подържиш костилката няколко минути в устата си, така тя приема информация /чрез слюнката - носетел на енергийна и генетична информация/ за твоя организъм, за нуждите му, за болестите, или предразположенията, които имаш в момента. После,  растейки, дървото събира и концентрира в плодовете си нужната ти енергия, един вид я черпи от вселената като източник на изобилие. Звучи паранормално, но снощи гледах поредния научно-популярен филм, в който тези неща се доказват научно.

Да бе, ще си имам една ябълка за мен, една за мъжа ми, по една за всяко дете... И никой да не е хапнал от чуждата, че току-виж налети на неподходяща информация.

За целта обаче ще трябва да се включиш ти + всичките ти познати и на познатите познатите по възможност, в т.нар. братство. И да си отглеждаш храната. А също и евентуално да раждаш в овошките. Абе, сложно е, не е за всеки.

# 47
  • Мнения: 2 759
...Когато засаждаш овошката от костилка, е добре да подържиш костилката няколко минути в устата си, така тя приема информация /чрез слюнката - носетел на енергийна и генетична информация/ за твоя организъм, за нуждите му, за болестите, или предразположенията, които имаш в момента...
               А земеделските стопани слюнчат ли слюнчат целогодишно  Whistling... И жените им слюнчат, и децата помагат... Ми тъй ми! И внимавайте какъв човек ви ги продава, да е усмихнат, че има огромно значение - в съседната тема пише повече...

# 48
  • Мнения: 4 371
Всеки плод е полезен. За това - плодова салатка.
Потекоха ми лигите, искам пъпеш Blush

Ерика, как са зъбите ти?
Нали казват, че лимона разяждал емайла Thinking

# 49
  • Мнения: 250
Бях чула в някакво здравно предаване по телевизията, че са полезни плодовете и зеленчуците отговарящи на цветовете на свтофара:червено, жълто, зелено. Следователно всеки сам може да си определите за себе си най-добрият.На мен лично ми е интересна тази идея.Simple Smile

# 50
  • Мнения: 9 467
Райска ябълка Peace

# 51
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
киви Laughing

# 52
  • Мнения: 4 585
    Малеее, това ако не знаеш как се яде е голяма прецъкалка. Оказваш се със залепнали устни, венци и език всеки към всеки. Кой да знае, че трябвало до постоят, да потъмнеят и тогава да се консумират.

# 53
  • Мнения: 617
Дядо ми казваше, че зелето лекува 101 болести, ама за плодове нищо не е споменавал.
Аз мисля, че няма един единствен плод в който да са събрани всички витамини и само него да е нужно да ядеш за да си ок.

# 54
  • Мнения: 2 818
Ябълка, по възможност откъсната от дърво, за което се грижиш ти... 
По принцип за един човек е най-полезна храната, която вирее там, където е роден.

# 55
  • Мнения: 852
Според мен кивито,грейпфрутът и лимона Peace

# 56
  • Мнения: 2 070
Ябълка, по възможност откъсната от дърво, за което се грижиш ти... 
По принцип за един човек е най-полезна храната, която вирее там, където е роден.

И аз така мисля.
Дядо ми казваше, че зелето лекува 101 болести, ама за плодове нищо не е споменавал.
Аз мисля, че няма един единствен плод в който да са събрани всички витамини и само него да е нужно да ядеш за да си ок.

Полезността на плодовете не идва само от витамините.

# 57
  • Мнения: 3 674
Амо много са,.... newsm78  трудно е да се каже кой е най-полезния,понеже единият е полезен за едно,другият за друго...различни витамини.

# 58
  • Мнения: 3 491
Чела съм, че няма друг плод с такова богатство и разнообразие на витамини като мангото. Не знам доколко е вярно, но гледам у дома винаги да се намира манго за децата.

# 59
  • Мнения: 636
Чела съм, че най-полезни за хората са плодовете (и зеленчуците), които натурално растат на същата географска ширина през същия сезон.
Или както беше на времето (преди химиите) - салатки на пролет, доматки на лято, зеле на есен, туршии през зимата. Така и за плодовете.
По тази логика възможно е ябълката да е по-полезна по нашите географски ширини, а портокал и лимон - у гръцко  Wink

Общи условия

Активация на акаунт