КАК Е ВЪЗМОЖНО!

  • 1 642
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 896
Вчера разбрахме от телевизията, а днес казаха допълнения, за за починалото от менингит дете от Търговско Банковата Гимназия!
Мисълта ми е как е възможно да не се уведомят учениците и учителите, пък и родителите. Това все пак е остро заразно заболяване, често с фатален изход. Защо не са предупредени децата и не са им казали какво да правят за профилактика, ако има такава!
Голямата ми дъщеря учи там и незнам какво да предприема. Утре ще поискам от лекарката да направим някакви изследвания. Ужасно съм ядосана и уплашена.

# 1
И аз го гледах това. Менингитът не винаги е вирусен. Може да се получи от силно изстудяване на главата, но са били длъжни да предупредят и да вземат мерки все пак.
Дано на никой друг му няма нищо!

# 2
  • Мнения: 1 517
Скапана работа
Ако беше убийство щеше да се говори 3 дена за него,щеше да е пълно с репортери които снимат от всички ъгли е тва е #2gunfire
Правят си новините хората момчето е умряло,а че има минингит и още 2000 деца в училище са сметнали че не е важно...
За жалост  Confused

# 3
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Bise
Вчера разбрахме от телевизията, а днес казаха допълнения, за за починалото от менингит дете от Търговско Банковата Гимназия!
Мисълта ми е как е възможно да не се уведомят учениците и учителите, пък и родителите. Това все пак е остро заразно заболяване, често с фатален изход. Защо не са предупредени децата и не са им казали какво да правят за профилактика, ако има такава!
Голямата ми дъщеря учи там и незнам какво да предприема. Утре ще поискам от лекарката да направим някакви изследвания. Ужасно съм ядосана и уплашена.


За какъв менингит става въпрос? Защото "менингит" означава възпаление на мозъчните обвивки, менинги, а какво го е предизвикало е друг въпрос.
Ако се притесняваш, следи детето си за прояви на простуда. Това са обикновено първите симптоми на менингит. При менингит има също неспецифичен обрив, който изчезва при притискане с чаша, както и "вдървяване" на врата.
"Класическия" менингит се причинява от бактерии - менингококи, а не от вируси, но има и вирусен менингит. Това за пояснение.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Anonymous
Менингитът не винаги е вирусен. Може да се получи от силно изстудяване на главата,


Ей това изобщо, ама изобщо не е вярно!!!! Менингита се предизвиква от вирус или бактерия. Това с шапката на главата да не хванеш менингит са бабини деветини, отдавна доказани като неистина !

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Laura
Цитат на: Bise
Вчера разбрахме от телевизията, а днес казаха допълнения, за за починалото от менингит дете от Търговско Банковата Гимназия!
Мисълта ми е как е възможно да не се уведомят учениците и учителите, пък и родителите. Това все пак е остро заразно заболяване, често с фатален изход. Защо не са предупредени децата и не са им казали какво да правят за профилактика, ако има такава!
Голямата ми дъщеря учи там и незнам какво да предприема. Утре ще поискам от лекарката да направим някакви изследвания. Ужасно съм ядосана и уплашена.


За какъв менингит става въпрос? Защото "менингит" означава възпаление на мозъчните обвивки, менинги, а какво го е предизвикало е друг въпрос.
Ако се притесняваш, следи детето си за прояви на простуда. Това са обикновено първите симптоми на менингит. При менингит има също неспецифичен обрив, който изчезва при притискане с чаша, както и "вдървяване" на врата.
"Класическия" менингит се причинява от бактерии - менингококи, а не от вируси, но има и вирусен менингит. Това за пояснение.


Лаура, съобщиха за вирусен! Аз все се страхувам. Александра е ваксинирана с ХИБ ваксината, ама тя не покрива вирусния... Можеш ли да дадеш малко повече инфо за двата вида?  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 896
Информацията, която аз прочетох, е че има два вида: вирусе и бактериален, всъщност и трети - туберкулозен, но той вече почти не се среща вече. Вирусния почти винаги е лечим, а бактериалния протича много бързо и често е с фатален изход. Предава се по въздушно-капков път и инкубационния период е от 5 дни до няколко часа.
Затова смятам, че децата и родителите трябваше да бъдат уведомени.

# 7
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Vache
Цитат на: Anonymous
Менингитът не винаги е вирусен. Може да се получи от силно изстудяване на главата,


Ей това изобщо, ама изобщо не е вярно!!!! Менингита се предизвиква от вирус или бактерия. Това с шапката на главата да не хванеш менингит са бабини деветини, отдавна доказани като неистина !


Подкрепям! Градските легенди идват от там, че понякога след насинка, имунната система е податлива на вируси, но сама по себе си не може да е причина за менингит, а и имунната система може да отслабне не само при настинка ..........

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
и аз го чух вчера по ТВ.
ама само една медия го каза, по bTV не чух подобна новина, дали е истина все пак?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Истина е за съжаление.На моя колежка дъщеря й учи там.Детето е било в съседния клас Cry

# 10
Bise, отивайте веднага при личния лекар! Снощи казаха, че се правели някакви изследвания, да установят дали си вирусоносител, защото можело да не се разболееш, но да предадеш вируса на другите около теб. Иначе е лечимо, ако се вземат навреме мерки, пият се антибиотици.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Laura
За какъв менингит става въпрос? Защото "менингит" означава възпаление на мозъчните обвивки, менинги, а какво го е предизвикало е друг въпрос.
Ако се притесняваш, следи детето си за прояви на простуда. Това са обикновено първите симптоми на менингит. При менингит има също неспецифичен обрив, който изчезва при притискане с чаша, както и "вдървяване" на врата.
"Класическия" менингит се причинява от бактерии - менингококи, а не от вируси, но има и вирусен менингит. Това за пояснение.


Laura, за обрива - в какъв смисъл изчезва и защо точно с чаша? Имаш предвид, че кръвта се отдръпва при натиск с тъп предмет/дъното на чашата предполагам/ за момент ли? Защото аз гледах едно реалити филмче на тази тема и там обрива въобще не реагираше на допир, точно това му беше различното... беше по крайниците/поне първоначално/, имаше регаден врат и т.н...
Много страшно. Предния път когато почина едно момче си спомням, че ХЕИ правиха профилактика и контактните пиха лекарства някакви, май гамаглобулини...
Bise, спокойно...и това ще мине, наблюдавай я и и кажи при най-малко неразположение да те уведоми и да бягате на лекар.
Жалко за момчето, голяма трагедия е това. Cry

# 12
  • Мнения: 4 414
Лаура, и аз мисля, че НЕ изчезва при натиск с чаша...ние ли грешим или ти си пропуснала не-то?

# 13
  • Мнения: 2 452
Цитат на: agneshka
Лаура, и аз мисля, че НЕ изчезва при натиск с чаша...ние ли грешим или ти си пропуснала не-то?


Sorry,
Аз съм пропуснала "НЕ"-то. С чаша, защото чашите са прозрачни (по презумпция) и през тях може да се види какво става. Неизчезващите "точки" се дължат на септицемията - наличието на токсини в кръвта, които водят до "изтичане" на кръв в подкожието, докато при алергична реакция да речем "точките" са в резултат от дилатирани кр. съдове и при притискане избледняват или изчезват (тук роля играе моят любим хистамин Stuck Out Tongue ).
Ако е вирусен менингит антибиотична профилактика е безсмислена. Има смисъл само ако е бактериален. Бактериалния менингит е по-опасен; развива се по-бързо и може да има тежки последствия, напр. септицемия и в резултат за няколко часа може да доведе до фатален изход или тежки остатъчни явления (мозъчно увреждане, нарушения в слух и зрение, гангрена на крайник от септицемията). Той се причинява от менингококи или пневмококи (или хемофилус инфлуенце, но нали сега децата се ваксинират с ХИВ?). Всъщност, в Канада предлагат и отделни ваксини срещу менингококи и пневмококи, които ние направихме преди 3 години срещу заплащане, но сега са включени в задължителния имунизационен календар.

Общи условия

Активация на акаунт