Месно пюре с домати?

  • 528
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Аз пак за месните пюрета да питам...  Embarassed След няколко дни ги започвам /не аз, де.../ и съм купила едно на Хип с пиле, ориз и различни зеленчуци, но има и доматено пюре вътре...  Thinking Да го давам ли или да купя други, по-изчистени?  newsm78 И изобщо тези домати в пюрета за над 4 мес. са ми малко странни... Нали доматите са за след 1 год. или в пюре може?!  Thinking

# 1
  • Мнения: 601
Домата се води силно алергенна храна. По-добре почакай още. И на мен ми бяха странни тези пюрета. Пишат за над 4 месеца, а вътре само дето къри не сложили! Имам чувството, че ги забъркват малко 1 : гьотере!

# 2
  • Мнения: 235
Според мен е рано още

# 3
  • Мнения: 5 790
И според мен трябва да почакаш. Рано ви е за домати, било то и в пюре. Домати може след 9 месеца, а най-добре след година. Както са ти казали вече - силно алергизиращи са.

# 4
  • Мнения: 2 897
И аз бих те посъветвала да изчакаш,въпреки,че има източници,според които това е кулинарно обработена храна,още повече за бебета и няма да навреди. PeaceВъведох пюретата с домати към годинката,не съжалявам.

# 5
  • Мнения: 832
Домата се води силно алергенна храна.

Да, но не и когато е термично обработен. Има разлика между пресен домат и такъв в пюре. Давала съм такова пюре, даже още преди да започнем с месото, само зеленчуково с домати.

# 6
  • Мнения: 601
Домата се води силно алергенна храна.

Да, но не и когато е термично обработен. Има разлика между пресен домат и такъв в пюре. Давала съм такова пюре, даже още преди да започнем с месото, само зеленчуково с домати.
Може, може. Нищо не казвам, но да ти кажа честно ( може и да е глупаво) пак бих си имала 1 на ум. Какво ми пречи да изчакам до 1 год.?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Домата се води силно алергенна храна.

Да, но не и когато е термично обработен. Има разлика между пресен домат и такъв в пюре. Давала съм такова пюре, даже още преди да започнем с месото, само зеленчуково с домати.
Подкрепям Bubs  Peace
Спокойно можеш да дадеш пюрето. Но не и пресен домат  Wink

# 8
  • Мнения: 832
Домата се води силно алергенна храна.

Да, но не и когато е термично обработен. Има разлика между пресен домат и такъв в пюре. Давала съм такова пюре, даже още преди да започнем с месото, само зеленчуково с домати.
Може, може. Нищо не казвам, но да ти кажа честно ( може и да е глупаво) пак бих си имала 1 на ум. Какво ми пречи да изчакам до 1 год.?
Разбира се, че можеш да изчакаш. Всеки сам си решава.

# 9
  • Мнения: 1 701
Благодаря ви, реших да изчакам!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт