Хълцане

  • 1 289
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,
моето бебенце е на 2 седмици. Почти след всяко хранене след като се оригне се разхълцва...жал ми е да я гледам как подскача Sad. Чудя се това нормално ли е? Случвало ли се е и на други? Струва ми се че е прекалено често това хълцане Sad.

# 1
  • София
  • Мнения: 275
И при нас беше същото, но с времето намаля.Случва се все по-рядко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 480
Бебетата хълцат много по-често от по-големите деца и от възрастните. Дръж я правичка още малко след като се оригне, може да помогне. Наси се оригваше по два-три пъти, но също много често хълцаше.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Случва се на почти всички бебчета,няма нищо притеснително.Ако даваш водичка на бебето-това помагаше при нас.Но най-често хълцането спираше само.Така беше моят син до 2.5 месеца,сега не хълца след ядене,на 4 мес. е.Затова пък сега хълца след като се разсмее на глас...

# 4
  • Мнения: 294
моят бебок се беше разхълцал още в корема и продължи и след това. постепенно спря. четох че това не му пречи , освен ако е по време на хранене, само на нас ни изглежда жално, но то не страда

# 5
  • Мнения: 601
Всички бебета хълцат. При смяна на памперс (охлаждаш я), при влага, при преяждане, при неправилно поет въздух и сигурно има още причини. Александра, например, се разхълцва като се смее по-продължително. Детска му работа! Laughing
На вашите месеци давах подсладена вода, защото обикновена пиеха 2 глътки и спираха, а хълцането продължаваше.

# 6
  • Мнения: 144
Много често ни се случваше и на нас но с"напредване на възраста"все по рядко

# 7
  • Варна
  • Мнения: 389
Нормално е не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 532
И ние много хълцахме , но отшумя с времето.Не се притеснявай всичко е ОК.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Да,и при нас беше същото.Слагах Тери на една страна да не се друса чак толкова,че цялата подскачаше.

# 10
  • Мнения: 204
И ние сме така... ама с времето става по-рядко. Някои дни въобще не се разхлъцва вече. Давам й биберон да смуче. Малко помага по-бързо да спре и много я гушкам, че и на мен ми става жал  Cry

# 11
  • Мнения: 9 481
Моят син ми хълцаше още в корема..беше мн смешно, но си беше факт! Почти винаги след като се нахранех, той се разхълцваше Joy
Сега пак си хълца, но не толкова често..нищо не давам, минава си от самосебе си.
Не мисля че има от какво да се притесняваш Wink

# 12
  • Мнения: 574
И при нас беше същото, но с времето намаля.Случва се все по-рядко Simple Smile

Май е нормално при нас е същото,но сега си е свикнала и дажи си заспива хълцайки Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 392
И моята дъщеря хълцаше безобразно след всяко ядене като новородена и аз безпомощно я наблюдавах как подскача.
Нищо не можеш да направиш съществено, освен да я гушнеш, с времето ще отмине  Hug

# 14
  • Мнения: 4 621
При нас беше същото, но с времето отмина Peace

Общи условия

Активация на акаунт