Отново за Вигантол-а

  • 1 481
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Извинявам се че ще задам малко станичен въпрос, но все пак свързан с Вигантола, пък и за да не отварям нова тема. Как съхранявате Вигантола? Защото имам един отворен от преди месец, но до сега Рали пиеше Мултисанистол и на последната консултация педиатърката каза да почна пак да давам Вигантол. Та сега мога ли да ползвам стария или да купувам нов?

няма проблем да използваш вигантола,който е отворен преди месец.

# 16
  • Мнения: 6 461
.......консултация педиатърката каза да почна пак да давам Вигантол. Та сега мога ли да ползвам стария или да купувам нов?
Разбира се ,че можеш да използваш отворения Вигантол.
Нищо му няма.
Няма смисъл да купуваш друг.

# 17
  • Мнения: 260
1. водиш детето си при лекар, на който нямаш доверие, а се консултираш по форуми. не е ли по-разумно да смениш лекаря тогава?
капките ви ги увеличава вериятно защото като е предписала по-малка доза, е очаквала да види следващия път някакъв ефект, който не е видяла (а не го е видяла, защото ти не даваш капките!). и като си мисли, че 3 капки не помагат, увеличава дозата.

това трябва да направиш, а не да се чешеш по главата из форумите - тук кой ще ти прегледа детето, че да ти каже дали да даваш капките или не.
напълно съгласна!!!
по темата: нашият лекар казва, че дозата се увеличава, ако бебето започне да наддава прекалено много. Иван последния път беше наддал 1,800г за 40 дни и въпреки това не сме увеличавали дозата. За да стигне до това решение обаче докторът прегледа бебето.

# 18
  • Мнения: 390
Нашата доза в момента е:сутрин 5 капки и вечер 5. Shocked

# 19
Ние сме на 6мес., и нашата педиатърка ми каза да давам по една капка на ден до една годинка.Аз доста често забравям да я дам разбирасе неволно ,но компенсираме със слънцето навън.Бях питала нашето педи да ли не трябва до увелича капкити Вигантол,(бях чула от други майки , че те дават повече) , но тя ми каза ,че не е нужно заради слънчевата зима. Но 4 капки ми се виждат много. Naughty

# 20
  • Мнения: 121
Ние сме на 6мес., и нашата педиатърка ми каза да давам по една капка на ден до една годинка.Аз доста често забравям да я дам разбирасе неволно ,но компенсираме със слънцето навън.Бях питала нашето педи да ли не трябва до увелича капкити Вигантол,(бях чула от други майки , че те дават повече) , но тя ми каза ,че не е нужно заради слънчевата зима. Но 4 капки ми се виждат много. Naughty

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нашата доза в момента е:сутрин 5 капки и вечер 5. Shocked

ДАВАШ НА БЕБЕТО ПО 10 КАПКИ ВИГАНТОЛ НА ДЕН...!?!?!?!?!?

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Честно ти казвам, очите ми станаха на копчета, големи колкото чиния, когато прочетох...
Освен ако няма изрична медицинска причина за това... Педиатъра ти е за обесване...
Ама не въжето на врата, да ритнеш стола и да се свърши... Ами да виси с главата надолу, завързан за краката, до края на дните си...
Егати...

Моля те, потърси друго лекарско мнение за този вигантол... 10 капки са адски много...!!!
Предозирането на витамин Д хич не е за подценяване и даже е много опасно...
Без да искам да те плаша изобщо...

# 22
  • Мнения: 9 050
И аз ще се присъединя към едно мнение от малко по-нагоре. Лекарката вероято увеличава капките, защото си мисли, че предписаната доза му е малко. А си мисли така, защото ти не ги даваш. А най-вероятно си пропуснала да и споменеш това. Зимата далеч не е толкова слънчева, че да се мине изобщо без Витамин Д. Някои деца се справят, някои - не. Нашата педиатърка ни спря Вигантол-а  на предишната консултация, защото каза, че фонтанелата се затваря добре и няма нужда от капките. Но преди това аз много съвестно си ги давах в продължение на 2 месеца.

И аз се изумявам - не вярваш на лекаря, а водиш детето там. Толкова ли няма друг педиатър, където да се запишете.

# 23
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Mojat sin e na 10 meseca, dozata ni e 1 kapka, kato na zapitvaneto mi dali shte uvelichavame lekarkata otbeljaza che kato pukne prolet nai-verojatno shte gi sprem izcjalo.

Obache znam che bulgarskite pediatri sa dalech po-striktni (da ne kazha preuvelichavat) s vsjakakvi medikamentozni neshta. Vse pak v Bulgaria chovek mozhe da si kupi antibiotik bez recepta, po preporaka na ...sased i mai mnogo go pravjat.

# 24
  • Мнения: 2 897
Нашата доза в момента е:сутрин 5 капки и вечер 5. Shocked


Моля те, потърси друго лекарско мнение за този вигантол... 10 капки са адски много...!!!
Предозирането на витамин Д хич не е за подценяване и даже е много опасно...
Без да искам да те плаша изобщо...


Подкрепям Peace

# 25
  • Мнения: 390
Ами не-аз не и давам 10-не я послушах,и давам 5 за деня,ама и толкова не ми се дават и не знам какво да правя-всеки път и пипа главичката и вика че била много мека и ги увеличи на 10.Тя е недоносена и расте много бързо-за първият месец откакто си я взехме нарастна с 1.500кг и тя затова и изписа толкова,но аз си мисля,че са ужасно много и не и ги давам-от друга страна наистина главичката и е мека и не знам вече....А тук където живея няма нито един свестен педиатър да си разбира и майките си гледат децата една от друга...Няма да правя реклама сега...И затова едва ли не трябва да запиша детето си на педи в друг град #2gunfire,което не мисля че ще стане.

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
а аз си давам по две всеки ден, сутрин. ако не забравя, де Embarassed
какво става, ако се предозира витамин д? Rolling Eyes

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
какво става, ако се предозира витамин д? Rolling Eyes

Натрупва се калций в бъбреците... Което неимоверно затруднява работата им... А и вероятно не само там...

Общи условия

Активация на акаунт