Консултация с Класически Хомеопат 2

  • 11 563
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 737

Това означава ли, че следното подозрително според мен лечение на един известен хомеопат, за който се чува, че лекува с доста високи потенции (но никога не казва какво дава) е било съвсем правилно и в реда на нещата? - Излекува крайно, окончателно и без никакви лоши последствия, наблюдавани няколко години след лечението сестра ми от  тежка астма, като в продължение на 2 г и даваше едно и също лекарство (вероятно конституционалното) всеки ден по 1 прием, а когато се разболее от каквото и да било - същото лекарство, взимано през 15 мин в първите часове на приема, след което се разреждат приемите и са в рамките на 1 ден, което е действало също винаги и безотказно. Все пак 2 години - взимане на лекарство всеки ден, с няколко паузи от по месец - два?!
След окончателното излекуване на астмата, сестра ми повече не се е лекувала при него, нито с хомеопатия и не се е разболявала от нищо, с изключение на обичайните грипове и настинки през зимните сезони, няколко години и следа от астмата също няма.

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
§ 247 - Не е целесъобразно да се повтаря дори веднъж в една и съща неизменна доза дадено лекарство, без изобщо да става дума за честото повтаряне на дозата (и в кратки интервали, с намерението да не се забави лечението).
 Жизненият принцип не приема такива неизменни дози без съпротива т.е. без да се проявят други  симптоми на лекарството извън тези, които са подобни на подлежащата на лечение болест*, защото първата доза вече е довела до очакваната промяна в Жизнения принцип, и втората, динамично напълно подобна, неизменна доза на същото лекарство вече няма да намери същото състояние на Жизнената Сила.
 В резултат на получената друга такава неизменна доза, пациентът може наистина да се разболее от друга, дори по-силна болест,
понеже сега остават активни само тези симптоми на дадения медикамент, които не са били хомеопатични на изходната болест, следователно не може да се постигне дори една крачка към излекуването, а може да настъпи само реално влошаване състоянието на пациента.

====================================================================
 * - Това е тъй нареченото ДОКАЗВАНЕ на хомеопатичното лекарство, с всичките произтичащи от това Негативни последствия! - обяснението е от мен. Peace

 - В § 248 става въпрос за повторения, но всяка следваща е в по-висока потенция чрез сукусидо - неща технически трудно изпълними от хомеопат, камо ли от пациент.
 - А и въпроса на desi изобщо не беше във връзка с § 248 LOL!
==================================================================

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 15:35 от Aleksander

# 32
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
AQ  - Не се съмнявам че е излекувана от астма, както впрочем може да се излекува и хрема и т.п., но каква е гаранцията че тези продължителни - 2 години всекидневни приема във висока или свръхвисока потенция,  не са просто потиснали изявата на симптомите и са вкарали болеста на мн. дълбоко и поради това невидимо за сега ниво? Моля се да не е така!!!
 - виж и на Лични.

# 33
  • Мнения: 1 737
Когато това лечение се проведе, нито аз, нито родителите ми разбирахме бъкел от хомеопатия. Аз даже бях разочарована, че същия хомеопат на мен ми даваше едноратно лекарство веднъж в месеца, само когато ходех при него и тогава смятах, че няма да има никакъв ефект, щом не ми го е дал както на сестра ми - за в къщи и всеки ден.  newsm78 А той излекува и мен, от неща, които с традиционната медицина не помръднаха към подобрение в продължение на година, при 3-ма лекари.
Със сегашните ми знания не бих се лекувала при такъв хомеопат никога, но тогава нищо не разбирах.
Странното от цялата история ми е, че от тогава са минали 8-9 години, а болестта не се е възстановила, нито има някакви други болести в следсвие на това странно лечение?!

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А той излекува и мен, от неща, които с традиционната медицина не помръднаха към подобрение в продължение на година, при 3-ма лекари.
Със сегашните ми знания не бих се лекувала при такъв хомеопат никога, но тогава нищо не разбирах.
Странното от цялата история ми е, че ?от тогава са минали 8-9 години, а болестта не се е възстановила, нито има някакви други болести в следсвие на това странно лечение?!

 newsm10

# 35
Благодаря ви за разяснението, Александър!
А по принцип, ако говорим за възрастни, а не за деца, кое е по-добре, да се смучат перлички или да се взема течно лекарство?

И, моля ви се, виждам, че тук се заформя отново някакъв дебат между хомеопати, може ли тази тема да е само за нашите въпроси, а дискусиите да ги водите другаде, защото за не разбирам много от хомеопатия и не знам защо се получава така. Да не стане като с предишната ви тема, добре поне, че онзи младеж не се появява вече тук. Той нали има сайт, не може ли там да се дискутират по-специализираните въпроси?

# 36
  • Мнения: 4 414
И, моля ви се, виждам, че тук се заформя отново някакъв дебат между хомеопати, може ли тази тема да е само за нашите въпроси, а дискусиите да ги водите другаде ...
аз пък съм за смислени дебати, във връзка с въпроси на родителите! мисля, че е по-добре за всички, ако има повече от едно мнение...

# 37
  • Мнения: 4 150
Алекс,благодаря zа инфоро.ИмаШ ли данни,кои са теzи дьржави,я които не дават да се практикува?

# 38
  • Мнения: 341

Напротив, ставаше въпрос как да се приема лекарството, или аз съм в грешка..?

Та, доколкото виждам, не правиш разлика между доза и потенция. В Органона има доста параграфи, където е наблегнато точно на това, още повече че Ханеман през последните години от живота си е работил върху ЛМ потенциите.
Поствам тук един линк /на английски/за приготвянето на разтвор от лекарството. И ето тук са описани ограниченията на т.нар. суха доза. Ако някой има време, може да ги преведе, за да се дискутират. Wink

Извинявам се на тези, за които няма да бъде интересно.


# 39
  • Мнения: 341

Не мога да ти отговоря, защото не съм запозната нито със случая, нито с лечението. Много е вероятно, ако резултатът е такъв, какъвто го описваш.

# 40
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Зики

Цитат
И, моля ви се, виждам, че тук се заформя отново някакъв дебат между хомеопати, може ли тази тема да е само за нашите въпроси, а дискусиите да ги водите другаде, защото за не разбирам много от хомеопатия и не знам защо се получава така. Да не стане като с предишната ви тема, добре поне, че онзи младеж не се появява вече тук. Той нали има сайт, не може ли там да се дискутират по-специализираните въпроси?

 newsm10
 - Все пак има голяма разлика, понеже сега "I" любезно ме помоли да коментирам един параграф от Органона на Ханеман , дано да е останала  доволна от отговора... Вярвам че тя искрено пита, и че това не е "престрелка" със параграфи... LOL!
 - Сайта на младежа наистина е интересен, особено са похвални преводите му от англиийски на Кент, който ми е един от любимите хомеопати! Пожелавам му успех!

 - А сега на конкретния въпрос - Тази сутрин ми звънна сестра ми, която е много чувствителна към хомеопатичните л-ва - буквално и действат секунди след приема, а дори и само като хване шишенцето в ръце!
 Та тя ме помоли да и донеса течно лекарство, понеже гранулките не са толкова силни.
 Друго си е, каза тя, като ударя шишенцето десетина пъти в дланта на ръката си - така нареченото сукусидо, ефекта е мн. по-силен.
 - Но според мен и двете действат. Най-важното е, да е най-близкия възможен Симилимум!
 

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
I.
Новак


 
Цитат
- Та, доколкото виждам, не правиш разлика между доза и потенция.

 - Е, това вече си е заяждане, така че няма повече да ти отговарям, освен това знам коя си, така че е излишно да се криеш зад буква с точка. Сбогом. Peace

# 42
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алекс,благодаря zа инфоро.ИмаШ ли данни,кои са теzи дьржави,я които не дават да се практикува?

 - Ще потърся, щом държиш точно да знаеш, но както вървят нещата, много по-скоро, отколкото си представяме, хората масово ще се насочат към истинската Хомеопатия, особено като Профилактика на Тежките Хронични и унаследени заболявания, защото досегашните резултати са катастрофални и се мултиплицират във всяко следващо поколение!

# 43
  • Мнения: 341
I.
Новак


 
Цитат
- Та, доколкото виждам, не правиш разлика между доза и потенция.

 - Е, това вече си е заяждане, така че няма повече да ти отговарям, освен това знам коя си, така че е излишно да се криеш зад буква с точка. Сбогом. Peace

Може да звучи като заяждане, не знам...
Обаче коментара беше насочен към точно определен параграф, и наистина с желание за дискусия. Не за мен само, а за тези, които имат интерес. За съжаление не видях нищо конкретно по въпроса от твоя страна.

И коя съм?
Пиша чат-пат.
Но мога и да не пиша. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 737
Как работят хомеопатичните лекарства при бременните и кърмачките? Отразяват ли се по някакъв начина на плода/ кърмачето?
За кърменето си мисля, че понеже представляват енергиен сигнал, няма как да премине при кърмачето - така ли е? А бременните как се лекуват с хомеопатия и как се чувства плода?

Общи условия

Активация на акаунт