Идеи за маскировка, моля

  • 2 748
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Имам предложение, има специални отоплителни уреди за монтаж над вратата на банята, нищо че няма ток, можете да го закарате до там с каналче, декоративно.
Не знам как се отопляващ, но това е решение, с което хем ще ти е топло, хем ще скриеш разликата в нивата.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Тавана от гипскартон ли ще бъде? Ако е така, може да се скрие проблемното място с него и да се получи нещо като трегер.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
От допълнително отопление няма нужда, имам огромна лира.
За тавана - и аз абсолютно същото си мислех. Предложи ми го Галски преди време по друг повод, само че на всички стени. Проблемът е, че нещо не ми се струва да е много хубаво тоя трегер увиснал над вратата Thinking Но пък е някакъв вариант!
А иначе тавана го мислехме от хънтър да е.

# 18
  • Мнения: 4 300
Изкуствени цветя  Peace

При нас така точно в банята имаме една ниша, която не значехме дори че е крива, докато не сложихме един шкаф.
Окичих го с изкуствени цветя и сега не си личи, а пък и е доста по-приятно с цветенцата.
Това ми се струва най добрият вариант.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Дайте снимки на тия цветя, защото в ума ми стоят все едно съм окичила сватбарски венец над вратата си Shocked

# 20
  • Мнения: 4 300
За съжаление не се сещам магазин в София, освен един на Петте кьошета, който поне през витрината дава вид:)
Нещо ей такова например:
http://www.flowersmagic.com/images/big/008.gif
http://www.mimozabg.com/inside/silk_flowers/40/original
Във Варна има един магазин, в който наред с копринените розички, на които баба ми се е радвала през младините си, има и всякакви хубави "цветя", клонки и т.н. за аранжировка на букети, каквито са показаните по горе.
Фантазия само трябва, иначе едва ли ще ти излезе повече от 15-20лв.
А като се сетих че банята ти е зелена- може би ще подхождат и онези зелени топки, имитация на храст, каквито има в Genesis.  Седят много свежо, а за симетрия можеш да сложиш още една някъде другаде в банята.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Рокси, страхотни са, ама как си го представяш над вратата
Аз или съм оперирана от всякаква фантазия и креативност, или ...не знам, но въобще не ги виждам тия китки там горе ooooh!
Един колега ми даде идеята да изрежем разминатото с флекс и да сложа там фриз като тези на другите стени, то и без това фризът ни е вертикален Thinking Ама това практически дали е възможно, един Господ знае...И дали ще прикрие насъответствието или само ще акцентира върху него hahaha

# 22
  • Мнения: 4 300
Рокси, страхотни са, ама как си го представяш над вратата
Аз или съм оперирана от всякаква фантазия и креативност, или ...не знам, но въобще не ги виждам тия китки там горе ooooh!
Един колега ми даде идеята да изрежем разминатото с флекс и да сложа там фриз като тези на другите стени, то и без това фризът ни е вертикален Thinking Ама това практически дали е възможно, един Господ знае...И дали ще прикрие насъответствието или само ще акцентира върху него hahaha
Е, честно казано в моята баня си го представям отстрани на плота до мивката. Но пък конкретно за зелените топки ( съжалявам, че нямам снимка) мисля че няма да е грозно или странно ако имаш една над вратата и една в срещуположния ъгъл примерно. В магазин съм виждала няколко такива, висящи на различна височина. Ако не се лъжа магазинът беше в Mall of Sofia, на -1 етаж, пред касите на Пикадили.
Ако ми позволиш малко чувство за хумор - можеш да лепнеш една табелка "Измий си ръцете". Едно време имах табела с текст "Изключи радиатора и котлона" от вътрешната страна на входната врата. Хем практично, хем скрива дефекти Laughing

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Ако ми позволиш малко чувство за хумор - можеш да лепнеш една табелка "Измий си ръцете".

Много ми харесва тази идея!  bouquet Или някакъв лозунг от типа "Мечката се мие, чисти/ из потоците сребристи. / Има ли за тебе пречка / да постъпваш като мечка!". Изобщо някаква закачка на тема чистота.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако ми позволиш малко чувство за хумор - можеш да лепнеш една табелка "Измий си ръцете". Едно време имах табела с текст "Изключи радиатора и котлона" от вътрешната страна на входната врата. Хем практично, хем скрива дефекти Laughing
Joy Joy Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 353
Ако ми позволиш малко чувство за хумор - можеш да лепнеш една табелка "Измий си ръцете".

Много ми харесва тази идея!  bouquet Или някакъв лозунг от типа "Мечката се мие, чисти/ из потоците сребристи. / Има ли за тебе пречка / да постъпваш като мечка!". Изобщо някаква закачка на тема чистота.

 newsm10

Аз бих сложила това, винаги ще се усмихвам, когато го видя Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 514
Аз пак за къртенето - аз мисля, че това е най-подходящия вариант. Ей сега се допитах до мъжа ми, който ги разбира тия работи, и той каза, че с нещо си, наречено "диамантен диск" се изрязва кривата плочка/плочки, но не по фугата, а малко навътре - по самата "грешна" плочка. (Ох, дано ме разбираш). Така околните плочки се запазвали цели, но се вдигало голяма пушилка. Аз на твое място бих го обмислила този вариант, защото ако сложиш нещо, което да прикрива дефекта, като знаеш, че това нещо е именно с тази функция там, пак ще се дразниш. Аз поне така щях да съм де... Успех ти желая!!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 176
Сега ходих да проверявам какво има над моята врата на банята, защото честно казано не бях обръщала внимание - лампа! Мисля, че е добро предложение и за теб. Нищо че няма ток до там. Щом ще правите таван с лунички, значи има вариант да докарате ток по тавана до стената над вратата. Освен това в банята осветление никога не е излишно, защото си е тъмно помещение, а все пак там се правят част от разкрасяващите ни операции. Можеш да помислиш каква точно лампа да сложиш така че съвсем да се скрие дефекта. Например в кухнята имам един кръгъл плафон, който обаче е сложен върху нещо като декоративна метална квадратна подложка (в твоя случай зад нея могат да се скрият и кабелите, които идват от тавана).

Общи условия

Активация на акаунт