Как почиствате много загоряла тенджера?

  • 22 108
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 465
Моля ви дайте някоя ефикасна идея, защото имам една много загоряла тенджера Embarassed Embarassed Embarassed и с каквото пробвах да я почистя не става. Rolling Eyes

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Медикс за фурни.  Peace Ако не стане от веднъж, продължаваш, докато стане. Той поне не е скъп.
Аз специално направо го наливам отгоре върху загорялото и оставям да престои повечко. После мия и ако има още останало - повтарям процедурата.

# 2
  • София
  • Мнения: 752
Прах за миялна машина...слагам малко заедно с гореща вода и след 20-30 минути всичко пада много лесно.

# 3
  • Мнения: 212
най изпитаното нещо е Зебрата/згура/.  Пробвай го да видиш че е вълшебно, но много гори кожата на ръцете, трябва да ползваш ръкавици. Не е скъпо около 1 лев, но върши чудеса.

# 4
  • Мнения: 486
А от какъв материал е тенджерата?

# 5
  • Мнения: 3 211
аз ползвам ЦИФ

# 6
  • София
  • Мнения: 545
Aко е много загоряла никое от изброените няма да я изчисти съвсем. Иска си и ръчичка - както казва мъжа ми.  Mr. Green И аз съм доволна от Зебрата. Но след това си я доизтърквам с телта.

# 7
  • Мнения: 3 818
Слагаш белина достатъчно количество и я оставяш да престои до сутринта- гаранция, че нищо няма да остане за ръчно търкане Peace

# 8
  • Мнения: 1 465
Тенджерата е инокс newsm78
Благодаря ви Hug Допичах пуканки, останали от микровълновата и ги забравих. Embarassed сега си имам нещо като иноксов далматинец. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 486
А инокс какво е? Неръждаема стомана?
За неръждаема стомана или емайлирани съдове - сипи сода бикарбонат (колкото повече е загорялото, толкова повече сода) в тенджерата, напълни я с вода (няколко пръста под ръба), сложи я на котлона и остави водата да ври около 30-40 мин. След тази процедура загорялото трябва да падне само с леко минаване с гъбата.

# 10
  • Мнения: 2 926
Аз действам смело със Зебрата.

# 11
  • Мнения: 4 509
Аз действам смело със Зебрата.
Peace Плюс стъргалката за загоряло на Амуей - за минута-две и готово!

# 12
  • Мнения: 6 461
Използвам "ЗЕБРА" Peace
Върши чудесна работа.
За минути сваля загорялото.

# 13
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Поля, напълни тенджерата с вода и белина и я остави да кисне така. Аз загорих захар в едно канче и го напълних така с вода и белина, вярно кисна се 4 дена, но сега свети.

# 14
  • Мнения: 1 403
От зеления циф съм най доволна Peace

Общи условия

Активация на акаунт