Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2007, 17:25 ч.

В коремчето на мама бебе спинка- АВГУСТИН ли ще е или АВГУСТИНКА

• 13 011
  • 284
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
Заглавието е на beli4ka.

01.08.07
                            Гита Ог,28г.,втора бременност 

02.08.07
                            Mimsat, 25г, първа бременност
                            Iguana, 26г, първа бременност
                            Rosemontia,, първа бременност                       

03.08.07
                            Mimetobl, втора бременност

05.08.07                                               
                            Malejna, 27г, втора  бременност 
                            Cleopa, 26г., първа бременност

06.08.07                   
                            Дидка-ръжената питка, 31г, втора бременност
                            Marsidi, 32г., втора бременност
                            Ева, 27г., втора бременност
                            Di83, 23г.,първа бременност

07.08.07                 
                            Bob4enka
                            Крокодил, 25г, първа бременност
08.08.07
                            Jujka, 31г, втора бременност
                            K`Linka, втора бременност
                            Samodiwa, 21г., първа бременност
                            Елхичка, 25г.,първа бременност
                            Iranikolova, 25г, първа бременност
                            Marianamama, втора бременност
                            Тиги-Мигъл

09.08.07
                            Iedica, 27г, втора бременност   
                            My_everything, първа бременност
                            Shoshi84, втора бременност

10.08.07
                            Mentina, 31г, втора бременност
                            Милена, 30г., първа бременност
                            Slavy , втора бременност   

11.08.07                     
                            Cleare, 32г, втора бременност
                            valeria.k, 19г, първа бременност   
                            Man4eva, първа бременност

12.08.07                 
                            Marra
                            Shosh, втора бременност
                            Sheherezada, втора бременност

13.08.07
                            Rebeka Sch, 26г, първа бременност
                            Loni_0902, 30г.,първа бременност
                            Cora
                            Кака Здравка, 25г., втора бременност

14.08.07                       
                            Du6anka, 27г, първа бременност   
                            Марти, 29г., втора бременност
                            V-twin, първа бременност

15.08.07
                            Клара, 26г, втора бременност                             
                            T_nestorova, 27г, първа бременност
                            Woman_s, 26г, първа бременност
                            Rose_madder, 26г,  втора бременност
                            Svetlita, 26г., първа бременност

16.08.07
                            Сузи, 30г, първа бременност
                            Valentinass, 24г, пъра бременност
                            Smily, втора бременност
                            Dimianki, 25г., първа бременност
                            Biser4enceto, 29г., първа бременност

17.08.07
                            Megi, 24г., първа бременност
                            Miramax, трета бременност
                            Lily_dj, 31г., втора бременност

18.08.07
                            Enti, 25г, първа бременност   
                            Tweety_f , първа браменност
                            Hari_77, 28г, първа бременност
                            Inaaaaaa, 26г., първа бременност 

19.08.07
                            GERA, 26г, втора бременност
                            Sladkish4e, първа бременност
                            Bruno, първа бременност

20.08.07
                            Babylove, първа бременност                   
                            Teddy, 21г,.първа бременност
                            Janett, първа бременност

21.08.07                         
                            Nadia Aleksandrova, 28г, втора бременност

22.08.07
                            Adriаna_d, 24г., първа бременност   

23.08.07
                            Смайли, втора бременност
                            Djeni,29г., втора бременност
                            Pivanov, 28г., първа бременност

24.08.07
                            Megita, 21г, първа бременност
                            Mira(vatan1919), 29г.,трета бременност

25.08.07
                            КаТка, втора бременност
                            Niya Petrova, 20г., първа бременност
                            Efg, първа бременност

26.08.07
                            Ivy, втора бременност
                            Arven, първа бременност
                            Weeny, първа бременност

27.08.07                       
                            Herelina, 25г., първа бременност

28.08.07                       
                            Konstans, втора бременност 
                            Sonita, първа бременност
                            Mari_eta, 32г,втора бременност

29.08.07
                            Mary_jane, 24г.,първа бременност

30.08.07
                            Valenta70, втора бременност
                            Kkalina
                            FEMININE
                            Mimiksim, 31г., втора бременност
                            Bini-og, 33г.,втора бременност

31.08.07
                            Tiamia

Ние сме 88 и чакаме 89

В отбора засега има:                              4      и   15   

smile3509
нашето албумче
потребител: avgustki
парола: 2007

Предложения за заглавия на следващите теми       

1.Как времето бързо лети, през АВГУСТ нашето бебче ще се роди.- измислена от Сонита
   2.Малко бебе шава в мен, мир не дава нощ и ден. - измислена от Сонита
   3.Момиченце/момченце ,какво ще е през АВГУСТ моето детенце?-измислена от крокодил
   4.Януари мина вече ,чакаме през АВГУСТ мъничко човече! -измислена от крокодил
   5.Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се! -измислена от крокодил
   6.Не сме ний вече манекенки ,но през АВГУСТ на бебчетата ще сме луди фенки!:) -измислена от крокодил
   7.АВГУСТ още е далече ,но с корем4ета сме ние вече! -измислена от крокодил
   8.Ето идва пролетта, риткат мама АВГУСТовските слънца

Полезни линкове:

Полезни връзки
Полезни връзки 2
Календар на бременността ден за ден
Определяне пола на бебето
Определяне пола на бебето  2
Размери на бебето по време на бременността
Йога за бременни
Примерен списък за бебето
Примерен списък за бебето 2
Билки и бременност
Лекарста и бременност, eng
Разрешени за употреба лекарства
Календар на бременността
Календар на бременността
Какво име да дадем на детето си
Именник
Kилограмите през бременността
Развитие на човешкия ембрион в реално време
Научно-популярни филми - в секция "ЧОВЕК" има серията  … BC The Human Body

Клипчета с развитието на бебето в утробата   

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 14:42 от mimsat

# 1
  • Златна Добруджа
Хайде на новата тема, народеее  Grinning
Браво, Мимсат  Hug Голямо благодаря   bouquet

# 2
Ето ме и мен, мамчета  Grinning

Аз докато намеря време за форум и сте изписали десетки страници! Надявам се всички вие да сте добре. Аз се чувтсвам отлично, все ендо не съм бременна, коремчето ми расте, освен болки в кръста от време на време, друго не ме мъчи. Дано и доки каже, че всичко е наред, вдругиден съм на преглед, най-после!!! Би трябвало да разберем и пола тогава, дано само бебо не прави капризи и се обърне както трябва  Wink

Аз тези дни, освен на работа и партита, се отдадох и на доста шопинг  Wink Има си доста поли, роклички и патналони за бременни и спортни обувки светли за по-топлите дни, така или иначе ще се обличам доста спортно предвид все по-нарастващия и натежаващ корем  Wink

На новите мами-добре дошли и леко бременеене! Честито на мамите, които вече знаят пола на бебоците!  Hug

От мен, до после, ако има време ще намина пак. Поздрави   bouquet

# 3
  • Враца
Аз много ви благодаря за съветите  Hug, днес цял ден хапвам по малко и на честичко. Не знам само как ще се справя със зехтина сутрин  ooooh!.
Честито за ритничетата   bouquet

# 4
  • Враца
Здравейте и от мен   bouquet
Много бързо ни свършват темичките, но само така  Peace
Аз днес ходих до Плевен на разходка и  с надеждата че там може да има някой магазин за бременни дрешки, но се оказа, че имало един и сега е закрит. Нямало интерес  Confused Може ли да си представите. Та сега ми остава да чакам в този тук да изкарат нещо по хубаво или да идвам до Сф да се обзавеждам.

Хари съжалявам за открития ти гастрит. Много е неприятно. Знам тъй като и аз си имам хроничен но не се е обаждал отдавна. Като те заболи хапвай солетки или печени филийки

Весела вечер на всички  Peace

# 5
  • София
И аз днес си купих една блузка по дългичка та като съм с ниска талия да не ми седи голо кръсчето:) Исках да си купя и нещо за 8 ми март но...... да ви кажа нищо не ми хареса и не знам! Утре пак ще поибиколя:) Питах дали сте решили къде ще раждате но май само глас в пустинята  Laughing

# 6
Здрасти мили мами   Hug
Ето я и новата темичка.. сладурска е ! бравос
Добре дошла Лили! Дано да прекарваш едно прекрасно и полезно време във форума!
По темата за БХС.. Гледам че бая страсти се вихрят  Laughing
Лично моя лекар ме посаветва да отида да си направя! Вярно че не се плаща от здравната каса но пък не е чак толкова скъпо 25лв. Пък и според мен ако беше излишно на дали щяха да го препръчват!То и 3Д не е задължително и не се плаща от касата пък всички са ЗА да се направи! Аз лично до сега не съм дала 1 лев. за частни лекари и разни други изследвания освен БХС.
Искам да Ви споделя че напоследък много често ми тече кръв от носа Sad а нямам високо кръвно. И това ме притеснява и изнервя, дано да се оправя Wink

Хайде лека вечер и  Heart Eyes

# 7
здравейте, августинки!  Hug

надявам се да сте добре, здрави и щастливи, радващи се на бременността си!  Grinning гледам, че все повече вече са усетили подритвания от бебовете - това е чудесно!!! при нас вчера дори татито успя да усети един як (за мен така го усетих) ритник, а той каза, че едва го усетил - било като повей на вятъра  Mr. Green Joy много е смешно!!!

честито и на всички, които вече знаят АВГУСТИН ли носят или АВГУСТИНКА! Но наистина няма по-важно от това да сме здрави - и ние, и бебоците! Пожелавам ви го от сърце!

Димианки, питаш за раждането: ами аз нали скоро раждах първото, та пак там и пак при същата докторка - в 1АГ "Св. София", при Панова. Бях във вип стая след раждането и беше добре, тогава струваше 30 лв на ден, та за трите дена - почти 100. Освен това, за да раждам при когото искам, си платих 500 лв. на болницата (част от тези пари са за болницата, по-голямата част - за лекаря), съвсем легално става. Смятам пак така да направя. Не са малко пари, но ми дават известно спокойствие, че няма да попадна на някой некадърник (простете за грубата дума)! За раждане с присъствието на татито се плаща още 100 или 200 лв, който иска тая "екстра". Ние май ще искаме, но има време дотогава.

И аз имам спешна нужда вече от дрехи за бремелинки, най-вече панталони! Но с малкия съм вързана и трудно ми е да обикалям по магазините да си намеря нещо подходящо, но като опре ножа до кокала - май скоро ще е  Mr. Green

Мимсат, чудесно изглежда темичката! Спретната и най-вече Нова!  Heart Eyes

Ние прекарахме уикенда във Велинград и си прекарахме чудесно! Но и случихме на страхотно време, а и бяхме с приятелска компания!

Хубав ден на всички!  Heart Eyes

# 8
Аз засега ще раждам също в Окръжна Болница,доста оферти гледах,ама там ще ми е най добре заради специалиста и че се поемат от здравната каса повечето неща,аз си направих БХС,по препоръка на моята лекарка,чакам резултатите а и на 13 съм на ФМ,дано да всичко е наред  с това срамежливо бебко и да видим какво ще е това срамежливо мишленце-момичка или момец:),че много  е тихо,не рита,чувствам само нещо като къркорене в стомаха ама не знам дали е мъника или просто органите,ритници не усещам,ама за първа бременност май към 20-21 седмица ми казаха,било индивидуално,ще го  Joy Laughingчакаме,пък може да не иска да става футболист а интелелектуалец хи хи

# 9
  • Stavanger,Norway/ Varna
Zdravejte na vsi4ki, izvinqvajte za latinicata, no dnes kredora ne mi se zarezda. Momi4eta napravo vi zavizdam 4e ve4e kupuvate bremennite dre6ki, koga 6te dojde i moq red, kade mi e korema, raste li izob6to bebo. Ne use6tam da me rita ili neznam kak, kazvate kato vazduh v stomaha e, ama az ot na4aloto na bremennostta si imam lo6o hranosmilane i te balonite sa si non stop tam i sega neznam adzeba balon li e ili bebo i kak da razbera. drugo, koeto mi pravi vpe4atlinie e 4e zapo4naha da mi tekat gardite, ve4e na nqkolko pati namiram petna na teniskite i sutienite si, na vas slu4va li vi se tova. newsm78 A kakva revla i kalbo ot nervi sam stanala, 4ak sama ne se izdarzam, v4era se razplakah 4e sam zabravila da kupq na maza si hlqb, a toj vaob6te i ne qde, abe golqm majtap. Kak ste vie s nastroeniqta.
Pozdravi   bouquet

# 10
Момичета, я кажете никой ли не иска да мине на фетална морфология на 13.03 при Томова, защото съм записала 2 прегледа, но Мира има работа (ако си спомняте тя писа в миналата темичка) и няма да може да дойде?

Не се свъртам много пред компа, защото сме по цял ден с детето на вън.Иначе все едно и аз като Сонитка не съм бременна, добре, че е коремчето да ме подсеща, да не взема да направя някоя беля.

Бобченка, споко това е коластра и е нормално да ти тече по малко.Аз миналата бременност постоянно имах този проблем.Принципно може да не капне нито веднъж, а може и да се случва често- все едно е и до организъм.

Лека вечер

# 11
  • ГОре на черешата...
Да се запиша в новата темичка.
Браво, Мимсат  bouquet!
Аз преди малко усетих още веднъж мишката - този път мноооого лекичко. И как да е по-силно, като майка й така се натъпка, че сигурно място не й остана Mr. Green...няма да казвам с какво, да не ви се прияде hahaha.

# 12
  • nqkyde tam
ехо и от мен!
днес съм една горда майка,забравих всички проблеми от работа след тържеството на малката по случай 8 март.теди се представи супер,каза си стихчето,изигра всички танци без грешка.и най важното забавляваше се много.а аз цялата треперех от вълненеие,много съм горда.и естествено,тя ми се стори най -сладка и наи чаровна.добре ,че не прилича на мен,т.е.не се срамува от сценични изяви,абе отракана мадама.
аз в четвъртък ще си взема час за единствената докторка в бургас,която се занимава с фм,дано всичко е наред.
лека вечер

# 13
Сетих се за едно бабещко поверие, че когато за пръв път усетиш бебето да ритне, човека когото първо погледнеш на него ще прилича. Когато малката ритна за първи път, баща й беше до мен и него погледна, сега тя е абсолютно негово копие (за справка, снимките в алумчето ни, няма ни що общо с мен Crossing Arms). И сега съм решила да си нося в мен едно огледалце, та като ритне бебо да погледна себе си, дано поне в него има нещо от мен  Flutter

# 14
bob4enka, моите гърди също вече текат, но е нормално. изненадвам се само че започнаха толкова рано с първата бременост май беше по-късно newsm78.
marianamama коя е докторката в Бургас, която се занимава с фм?

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 09:38 от eva_

# 15
Ей, мацки с тумбаци, утре съм на тръжество по случай деня на майката. Кой знае колко ще си подсмърчам от вълнение. Дамян знае цялата програма и по цял следобед разказва за "драматизацията" в градината. Стискайте палци, ще разправям утре.

# 16
Zraveite momi4eta,sorry za latinitsata no i pri men ve4e vtori den kredora ne zarezda.
Riadko pi6a no ne propuskam da vi 4eta vseki den. Biahme na doktor i se okaza 4e sme v otbora na sinite,vidia se pishle!Ot v4era se opitvam da svikna s misalta 4e e mom4ence i ne znam zasto biah tolkova sigurna 4e ste e momi4e.Nesto ne mi raboti shestoto 4uvstvo mai,no se radvam mnogo.
Vsi4ko e o.k,doktora kaza ,4e beb4o e stanal 200 gr ,mnogo e porasnal,nali?Neznam kak preceniava tegloto,dali e normalno da e stanalo tolkova mnogo?
mimsat,ako ti se zanimava slozi mi i na men edno sinio starkel4e i da te pomolia da mi popravish imeto ,zastoto ot minala temi4ka ste me napisali Iouzi vmesto souzi.blagodaria ,  bouquet
Leka ve4er mami

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
Мами, Милена е в болница!  Cry Прокървила нещо, но и казали,че е от шийката - опасно ли е това? Преди това имала болки в кръста и корема. Беше на системикогато говорих с нея! Ох, дано всичко е наред с нея и бебо!  Praynig   Praynig   Казали са,че бебо е добре! Ама не чува това момиче! Казвах и да почива повече, а тя си прави каквото иска!

Доколкото знам, ако е от шийката, не е толкова страшно. Ако е от матката вече е лоша работа. Щом беб е добре, значи ще се оправи.

# 18
  • София
Сузи честито момченце и на теб!  Hug  : И аз имам чувството,че ще е момче ама не знам  newsm78 всички около мен ми викат мома ще е Simple Smile нямам търпение да разбера..... и се надявам в средата на месеца като ходя за резултата от БХС да разбера и пола Simple Smile newsm30

# 19
  • Пловдив
Дано всичко с Милена и бебо е наред Praynig Praynig Praynig

# 20
До мамите, които имат ходещи на градина деца http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170843.0

# 21
Сетих се за едно бабешко поверие, че когато за пръв път усетиш бебето да ритне, човека когото първо погледнеш на него ще прилича....И сега съм решила да си нося в мен едно огледалце, та като ритне бебо да погледна себе си, дано поне в него има нещо от мен  Flutter
  Laughing Значи ,GERA ,при първия ритник веднага затваряш о4и и запо4ваш да търсиш огледалцето ,за да не те подведе съдбата! Laughing
Първия човек ,пък когото аз погледнах беше един пиандурник! Crazy  #Crazy  Mr. Green Тогава бях в 10г.с. А ,ако броим ритни4ето от онзи ден -Арнолд Шварценегер ,в ролята на бременна!!! Crazy Дано да не си права! Laughing
Момичета ,днес пуснах изследвания (кръв и урина-за първи път!) ,а ве4ерта се срешнахме с беб4о!!!За първото- доктора каза ,4е съм "отли4ни4ка" и 4е моите резултати сигурно са по-добри от неговите!!! Grinning Grinning Grinning А за беб4о- още само с докосването до корема, на ехографа изплува първо едно пишле! Laughing И падна голям смях!После го разгледахме подробно- вси4ко си му е наред! Party Толкова се зарадвах,4е нямаме никакви проблеми с беб4о ,4е на 5м. от кабинета се разревах от щастие.... и благодарих на любимото за прекрасния подарък ,с който ме е дарил!
П.П.-Това ,4е усетих онзи ден ритни4е не значи ,4е съм го усетила пак -казаха ми ,че в 20-21с. ве4е можеш да се похвалиш официално! Wink

# 22
  • София
Хехее.... КРОКОДИЛ много се радвам!Да сте живи и здрави! Hug   bouquet
А и тва с пишока ме разби Laughing Joy ма как ви виждат бебета а моя доки вика рано е още малко ще изчакаш!  newsm78  Grinningдо кога............

# 23
Хехее.... КРОКОДИЛ много се радвам!Да сте живи и здрави! Hug   bouquet
А и тва с пишока ме разби Laughing Joy ма как ви виждат бебета а моя доки вика рано е още малко ще изчакаш!  newsm78  Grinningдо кога............
Докато доктора не се досети ,4е щом не вижда още ,значи няма какво да вижда.То само на единия пол му се вижда! Laughing Laughing Laughing
На мен ми казаха пола в 13г.с. Wink

# 24
  • София
Та викаш КРОКИ мома да е а! Simple Smile МА нали щеше да каже бе не виждам пишка сигурно ще е мома newsm78 Joy

# 25
  • Пазарджик
Констанс, благородно ти завиждам - иска ми се и аз да не се спирам по цял ден. Това примамливо слънце. А аз съм вързана в една гадна северна стая по цяяяял ден. Добре, че новия офис скоро ще е готов, та там поне има голяма веранда и като ми писне - излизам малко на слънце да ми се прочисти главата. Ти продължавай с разходките и за мен  Hug
Аз преди малко усетих още веднъж мишката - този път мноооого лекичко. И как да е по-силно, като майка й така се натъпка, че сигурно място не й остана Mr. Green...
Мариетка, да ти слагам розовия щъркел. Как говориш за бебчо на Й  Hug Между другото аз сега вечерта супер много усещам бебонито, много активно. Пък като се замислиш, че вчера нямаше и помен от такива усещания  newsm78
Марианамама, браво на малката сладурка. Само така, защото в живота по-добре да си отракан. Да подължава все да те радва  Grinning
Шоши, стискаме палци, то детето ще се справи блестящо - знам си аз   bouquet
Сузи, извинявай. Поправих и допълних. Ако има сбъркано нещо или трябва да се допълва казвайте  Hug
Кроки, бравос на теб. Все така да продължавате докрая  Hug
Дано всичко с Миленка и бебо да бъде наред. И да почива повече и да го кара по-спокойно.

Хайде лека нощ от мен, да спите в кош и да сънувате розови бебенца   bouquet

# 26
Благодаря на всички за топлите думи към Милена... Тя бой ще яде.... Аз и разправям едно, тя нейната си знае...... Мами, и все пак Бебо във вас е по-важен от кариера и всичко останало! Знам,че го знаете, но проблема на Милена е от това,че го знае, но не го изпълнява!
Утре сигурно ще отида да я видя и ще  разказвам повече!

# 27
  • Canada
Здравейте!
Да се запиша и аз в темата.
Честито на всички, които са усетили бебчетата! Както и на всички, узнали пола!

Марти,
Мисля, че за втори път пишеш за припадък. Така ли беше и с предната бременност? Интересувам се, защото и моето кръвно е ниско, а и вече веднъж ми се случи през декември, но тогава имах някаква алергия и може и тя да е повлияла. Сега уж се наблюдавам повече, усетя ли дори леко умаломощаване, спирам/подпирам се някъде/посядвам - според случая. Може би при теб е по-сложно, защото малкия изисква постоянно внимание и грижи.

Желая бързо оздравяване на Милена!

Лека бременност и само приятни емоции на всички!!!

# 28
Добро утро, мами!
Честита Ви темичка! Laughing
Браво на Mimsat-свършила е страхотна работа!  bouquet
Dimianki- откровено казано що се отнася до мястото на раждане, аз още също нямам представа къде ще бъде събитието. Просто изчаквам, а то има и време. Така, че просто според мен не се притеснявай!
Bob4enka-нормално е да имаш променливо настроение. Например , при мен-само леко тон да ми се повиши и се разревавам. Опитвам се да се държа както по-рано, но не става.
Крокодил-честито момченце!

Да ви се похваля! На 04 април съм на 3D. Чак за тогава има часове.
Предложението на Контстанца е супер за 13.03.-но наистина мисля, че ще бъде рано!

Пожелавам приятен ден!   bouquet

# 29
  • ГОре на черешата...
Здравейте, мамчета!
Днес времето е разкошно, ходих бавно навръщане от градината и съм ОК. След малко изчезвам да меря улиците.

Мариетка, да ти слагам розовия щъркел. Как говориш за бебчо на Й  Hug
Мимсат, думата "мишка" беше първата, която изплува в съзнанието, когато за първи лекарката ми пусна Доплера да й чуя сърчицето Grinning. Тъй си  й остана. Което не значи, че неможе да излезе мишок с пишок Mr. Green.

Благодаря на всички за топлите думи към Милена... Тя бой ще яде....

Като отидеш днес да я видиш да й кажеш, че ще дойда собственоръчно да й издърпам ушите!  В този живот винаги на първо място сме ние и семействата ни, най-вече децата. Никаква държава, никакви служби или колеги не са по-важни!
Осъзнах го пролетта, когато се разписах на сутринта след кюртажа и излязох от болницата, за да отида на работа, да правя на шефката тържеството за 24 май...и какво - даже едно благодаря не получих Close. Никой, никой не е бил при мен в безкрайно дългите безсънни нощи, когато обляна в сълзи се питах "защо"; никой не е идвал с мен по два пъти в месеца на кръвни изследвания и не ги е чакал с безмълвен ужас, да не види диагнозата "рак"!
Е, до тук бях с работата. Щом разбрах, че пак съм бременна - край - болнични. Никакви невъзпитани хлапета, неблагодарни родители, вечно недоволни колеги не са в състояния да ме трогнат дори и секунда Crossing Arms.
Да й кажеш всичко това, чу ли. И да я прегърнеш от мен Hug! Всичко ще е наред Peace!

# 30
До всички  мамита от София!
Момичета ,тъй като в нашият мил град т.н БХС не се прави ,моля ви  ако някоя от вас си е правила това изследване нека ми даде някакви координати и телефони. Разбрах че се прави някъде около 15-16 г.с . и ще трябва да си запазя час доста  по рано. Трябва ми също и телефон на д.р Томова за ФМ   . Знам че във форума се е писало много за това изслеване но търсачката ме препраща само на лични мнения .
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!

# 31
Здраейте мами!2 дни не съм влизала и вие вече сте с нова хубава темичка.Много момченца в нашия отбор и само една срамежлива дама, трябва да подслим май..... Heart Eyes
Нашето мъниче вече взв много да ритка, усещам го, особенно вечер, даже кореме ми застава ту на едната-ту на другата страна-страхотно е.
От 2-3 дни нещо ми тече кръв от носа,не силно, но на кърпичката има кръв пък и едното око нещо ми е зачервено, не знам от какво може да е това newsm78

Иначе вчера ми донесоха един страхотен джинсов кафяв гащеризон, бях си го харесала в нета и милото го поръча за 8 март.Това е най-удобното нещо което съм носила някога, мекичък, страхотееееееееееен Joy

В понеделник или вторник съм на БХС и на Фетална при моята си лекарка и нямам търпение-малко ме е страх де, дали всичко ще е наред с бебо, особенно с тези антибиотици и този грип дето го изкарах преди 3-я месец, но пък като знам, че може да го видим какво е Laughing

Целувки и приятен ден на всички Heart Eyes

# 32
Здравейте, аз днес съм на ЖК и много се надявам да разбера пола на бебо  Peace .  Честито на всички вече информирани  Laughing по въпроса и на онези усетили ритничета!!
muna33, телефона на д-р. Томова е 0887606830. Аз си запазих час вчера сутринта, каза ми че най-рано записва за 3-ти април в Св. Лазар.
Там прегледа е 100лв., но апаратът бил по-добър.
За БХС вече писах, напрвих си го в Шейново и още чакам резултатите, които отнемат около 2 седмици.
Приятен ден на всички! 

# 33
От 2-3 дни нещо ми тече кръв от носа,не силно, но на кърпичката има кръв пък и едното око нещо ми е зачервено, не знам от какво може да е това newsm78
Това за кървенето и при моята мама го има. Оказа се обаче, че това е съвсем нормално за този етап от бременността. Успокоихме се като прочетохме да го пише черно на бяло Laughing
Моля ви бихте ли казали дали трябва да се запише час за БХС в майчин дом? И ако да, моля за координати. Благодаря.
Хубав ден  bouquet

# 34
Добро Утро  Hug !!!
Ама наистина неверятно активна августинска група сме  Party...Човек я се разсеял, отишъл на разходка или училище и...Нова темичкаа...Браво Hug! Мимсат много симпатична темикча мила Simple Smile Радвам се и на моето заглавие Wink
И мен ми тече кръв от носа. Не силно но си тече по 2-3 пъти на ден. Четох май в baby-gaga, че тъй като имаме 25% повече кръв в себе си и се пукат капилярчета..И‌ за това сме така..Няма страшно!
На Милена скорошно излизане от болницата и да се пази!
На "изританите" мами честито Simple Smile   bouquet
И‌ на виделите новите пишленца, честито   bouquet!
Ама какво става верно с тези момиченца, къде са се скрили  newsm78!!!

Приятен ден на всички!!!   bouquet

# 35
  • гр.Пловдив
Здравейте и от мен! Най-накрая и аз го усетих бебока снощи докато четях приказка на малкия за лека нощ. За първи път се радвах,че си е избрал най-дългата-да лежа и да се наслаждавам на ритничета и превъртания в корема ми. Grinning Мариета най-накрая и аз се усетих колко по-важно е бебочето от децата в училище. А се чувствах гузна,когато забременях,че ще ги оставя на заместничка #CrazyДругата седмица и аз ще ходя на 4D, дано 6-то ми чувство и този път се окаже вярно и да е момиченце.

# 36
muna33,  за БХС няма нужда да си записваш час. Ако си го направиш в Майчин дом, качваш се на 14ти етаж - "Генетична Лаборатория". Взимат ти кръв веднага, плащаш на касата 25 лева (до 14ч на Касата на 1вия етаж при поликлиниката, след 14ч на 2ри етаж - ще те упътят).
 Ето ти и телефон 9172268.
Резултатите излизат за 4 работни дни. Няма нужда да чакаш 2 седмици като в Шейново (оттам пак носят кръвта в майчин дом, така че...)
Пожелавам ти успех!

# 37
.
За БХС вече писах, напрвих си го в Шейново и още чакам резултатите, които отнемат около 2 седмици.
Приятен ден на всички! 
[/quote]

В Шейново ли????хмм и чакаш 2 седмици за резултати Rolling Eyes,моят БХС го правих в Майчин дом и резултатите ми казаха че ще излезнат след 4 работни дни тоест след 2 дена ще ходя да ги взема,че ги пуснах миналият петък,незнам защо 2 седмици са ти казали от Шейново,аз още не усещам ритници и движене на бебето,ма може да е рано ще,или пък аз не усещам хе хе хе Joy

# 38
  • ГОре на черешата...
lily_dj , изобщо не се чувствай гузна - както писах по-горе ние и бебоците ни сме на първо място Peace! А заместничката ти ще се справи, учениците -  също. Ти в коя г.с. си?

# 39
  • София
Здравейте мили мами! Hug И днес времето е повече от прекрасно Simple Smile и след мало мисля да папкам и да хуквам малко на разходка и задачки а след това да се обадя на Адриан _д  да се видим да пием по сок4е някъде:) За кървенето от носа и венцте е съвсем нормално между 5 и 7 месец! Това ми каза и доки и моята зъболекарка....след това всичко отминавало! ЗА БХС в Майчин дм или Шейново става без записване отичате и чакате...... и си мисля ,че в Шейново става по бързо тъй като има по малко знаещи че и там може да се вземе кръв.Единственно,че там е малко по скъпо 30 лв.! 

# 40
  • гр.Пловдив
В 16г.с., нещо не моге да си кача линийките като подпис,но пак ще пробвам.
lily_dj , изобщо не се чувствай гузна - както писах по-горе ние и бебоците ни сме на първо място Peace! А заместничката ти ще се справи, учениците -  също. Ти в коя г.с. си?

# 41
inaaaaaa    и      shoshi84-  искрено Ви благодаря за информацията .   А  докога най-късно мога да си направя БХС .т.е коя г.с. Извинявам се за многото въпроси .

# 42
iranikolova и аз не усещам бебо още Sad нито пърхане , нито ритничета но има време  Peace . За Шейново, там ходя на платена ЖК м/у другото струва 280лв, а понеже съм здравно осигурена ходя и в Св. София по ЗК. Мислех, че като си плащам ще ми обърнат повече внимание...да ама не. Много по-доволна съм от д-р. Павлова, която наблюдава бременността ми в Св. София. Та за БХС в Шейново, и аз бях много учудена като ми казаха 2 седмици, а да не говорим че любезно ме помолиха  да не звъня да питам за резултите  Shocked явно да не ги притеснявам. Практиката била, ако резултите са лоши да се обадят в рамките на 2 седмици, защото шанса БХС да даде лош резулт бил 1:100 и болницата може да си позволи тел. разговори. Ако никой не ми се обади автоматично да смятам, че резултата е добър  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Само като се сетя и побеснявам  #Cussing out

# 43
  • София
inaaaaaa    и      shoshi84-  искрено Ви благодаря за информацията .   А  докога най-късно мога да си направя БХС .т.е коя г.с. Извинявам се за многото въпроси .
16 -18 седмица! Peace

# 44
Наистина ли БХС‌ се прави между 16-18 седмица??? Аз не знаех..Добре, че вчера си смених часа за другата, а не за по-другата седмица...Въпреки, че още доста се колебая дали да го правя..

iranikolova и аз не усещам бебо още Sad нито пърхане , нито ритничета но има време  Peace . За Шейново, там ходя на платена ЖК м/у другото струва 280лв, а понеже съм здравно осигурена ходя и в Св. София по ЗК. Мислех, че като си плащам ще ми обърнат повече внимание...да ама не. Много по-доволна съм от д-р. Павлова, която наблюдава бременността ми в Св. София. Та за БХС в Шейново, и аз бях много учудена като ми казаха 2 седмици, а да не говорим че любезно ме помолиха  да не звъня да питам за резултите  Shocked явно да не ги притеснявам. Практиката била, ако резултите са лоши да се обадят в рамките на 2 седмици, защото шанса БХС да даде лош резулт бил 1:100 и болницата може да си позволи тел. разговори. Ако никой не ми се обади автоматично да смятам, че резултата е добър  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Не мога да повярвам!!!! Ужас!  #Crazy

# 45
Чух се с Милена, беше на система, плацентата и вече е добре, няма проблеми с отлепване и т.н., предадох и вашите добри думи и тя ви поздравява също, няма кървене, остана наистина да се пази!

Мами, пазете се! - във всякакъв смисъл- и психически, и физически!

# 46
  • София
Ми мила доколкото знам поне от моя доки ми каза,че най добре било 16/18 седмица като знам,че някои ходят в 19 но горе долу тогава е най добре!Една моя приятелка която ходи при друг лекар също и правиха в 17 седмица! Мама Цоцоланке много се радвам за МИлена Hug Peace нека почива иначе ще и дърпаме ушите! Laughing

# 47
Практиката била, ако резултите са лоши да се обадят в рамките на 2 седмици, защото шанса БХС да даде лош резулт бил 1:100 и болницата може да си позволи тел. разговори. Ако никой не ми се обади автоматично да смятам, че резултата е добър  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
това влиза в моята класация за БГ реалности.  Confused ето ви и още: "не можем да ви дадем инфорчация, защото кабелите за телефон при колегите от...са откраднати и не можем да се свържем с тях" #Crazy "обедете се малко по-късно , защото аз не мога да ви се обадя - края на месеца сме и сме си изчерпали лимита за телефон"  #Crazy
от всичко изчетено, останах с впечатлението, че при първите бременности бебето се усеща в края на 4ти -началото на 5ти месец. и аз си мислех миналата седмица, че усещам нещо, ама явно съм усещала собственото си кръвообращение  Laughing
гледам това БСХ чного от вас си правят. това така нареченият "троен кръвен тест" ли е?
кървене от носа и аз имам от време на време , но било нормално.
за работата - като съм на работа ми се иска да съм в къщи или пък да се разхождам. но пък от друга страна, сигурно щях да се побъркам по цял ден да стоя самичка и е добре да работя. на моменти ми идва нанагорно, но няма как.
аз нещо пак да питам. още преди да забременея съм чувала, че бременните трябав да се разхождат много. от друга страна, обаче, сега чета, че трябва да си почиваме.  newsm78 и сега не мага да разбера - да се разхождам ли или да си почивам след работа  newsm78
дано Милена се оправи бързо  Praynig ооо, добре, че е по-добре вече.  Grinning

# 48
  • София
Херелина да БХСе така наречения Трипъл тест!За разходките знам,че са хубаво нещо особенно когато бремеността напредва.Лошо е ако цял ден си на бюро и не се движиш в такъв смисъл е по добре да се движим,като моя доки ми каза,че поне по 30 ,мин на ден е достатъчно!А не да не се спираме Simple Smile 

# 49
значи си ги вземам сутрин - отивам пеша на работа. а после мога да мързелувам  Blush

# 50
  • София
 И аз докато работех ходех пеша на работа и ми беше 15 мин Simple Smile но и на връщане 15 ето ти 30 Simple SmileСега не работя и гледам да излезна от нас до пазара малко разходка там,пазаруване и обрано в къщи Simple Smile

# 51
  • Златна Добруджа
Здравейте и от мен  Hug
Завиждам ви за хубавото време - при нас чак сега се мъчи да просветне, а и духа неприятен вятър. Но няма значение - следобяд съм по улиците. По повод на разходките - аз гледам всеки ден да излизам /разбира се , изключая когато вали/. Нямам търпение да се стопли веднъж завинаги  Grinning
Радвам се, че Милена е добре. Вече ще знае от опит, че трябва повече да се пази  Wink
Кой щеше да ходи на преглед днес? Чакаме доклад  Heart Eyes

# 52
Като пишете само за това БХС, ме навивате. И започвам да се колебая дали и аз да не отида.
Необходимо ли е предварително направление?

# 53
  • София
Здравейте мами,

Аз бях на преглед снощи и ето днес обещания доклад. Бебо е порастнал много - не го бях виждала месец и направо бях поразена от разликата. Отговаря си точно на седмиците. Получи си и един много комичен разговор между мен и доки. Тя му разгледа коремчето, органите и  гръбначето и по едно време вика:
- Леле, колко добре му е развито - ще бъде явно умниче.
А аз "глуха" и чувам думата "момиче". И я питам дали ще е момиче и тя вика, не - за пола не знам, гръбначето гледам и понеже е добре развито съдя, че ще е умниче. Simple Smile И жената реши, че искам момиче и вика, ами айде да опитаме да видим пола. И тръгна да го гледа, а то си свило крачетата и тя му казва:
- Айде, миличко, отвори си крачетата.
И то едно таково послушно и си ги разтвори - чак очичките ми изскочиха като го направи.  Shocked Но, за жалост беше заело такава поза, при тоято пъпната връв минаваше точно отпред и нищо не можа да види, та пола остана за нататък. Аз и викам на доки:
- Нищо, важното е да е живо и здраво, а пък няма значение какво е.
Ама тя да ви кажа според мен остана по-разочарована от всички, че не го е видяла. Simple Smile
Иначе моето зайче през цялото време ни маха с ръчички, ама не се въртеше като миналия път като акробатче. Явно вчера е било по-мързеливко. Simple Smile За усещането ми каза, че след около две седмици да ги очаквам - още повече, че ми е първа бременност, а и плацентата ми се вдига по предната стена на матката.
Взеха ми и кръвчица за БХС - резултатите чак другия път като ида, а и ме прати при Томова за фетална и имам час за 3 април в Свети Лазар от 18 часа. Някой друг каза, че тогава ще ходи - може да се засечем, ако часа е някъде там.
Ами това е за сега от мен отчета. Весел ден Simple Smile

# 54
loni_0902, аз съм при д-р Томова на 3ти април в Св. Лазар, но от 4:30. Може да се видим Simple Smile

# 55
  • София
Ина, аз не знам колко време трае този преглед, ама ще се радвам да се засечем. Simple Smile

# 56
Привет на тумба4етата!Днес е страхотен ден ,тук  минаваме 21 градуса.На  никоя ли мама не и се е слу4ило да премерят теглото на беб4ето ?Пак с  ехограф стажа ,но не знам то4но какъв?
Също,да ви кажа, ми е много странно ,4е до този момент нито веднъж не са ми казали да си направя изледване на урината.Вси4ко останало да но за това не било нужно?Като ви гледам вас, май всеки месец давате за изследване? На мен пък ми казаха след 22 г.с 4ак.Странно защо,не 4е много ми се ти4а по изследвания. Thinking
мимсат,теми4ката си я издокарала супер,благодаря за поправката .                                 
приятен ден на вси4ки  bouquet

# 57
  • Враца
Сузи урината е задължителна мисля заради евентуално повишени нива на белтъка. Затова се дава и всеки месец, въпреки че на мен ми казаха че ще давам всеки месец ако има проблеми, т. е ако много ми отичат краката  newsm78

# 58
Здравейте! Аз доста отдавна не съм писала. Правих си БХС (в Майчин дом) - всичко е наред. След 2 седмици ще ходя и на ФМ (моя лекар ще си ме гледа - във 2ра градска работи той и там имат 3Д и не ми взима нито стотинка за този преглед, който иначе разбирам, че е доста скъп) Той ме гледа и в 12 седмица мисля, че беше. За сега доки казва, че всичко е наред. Аз имам леки болки, но не точно в корема ами отляво. Като отида след 2 седмици на прегледа ще му кажа. Дано нищо да ми няма. Още не го усещам бебо. Sad Много се надявам да е момиченце и нямам търпение да разбера при следващия преглед.
На мен също още не ми е взимана урина нито веднъж.  newsm78 И за това май ще трябва да го попитам.
Сега съм на тема къде ще раждам. Моя лекар работи във 2ра градска, но реших, че май ще раждам в Токуда. Ще пробвам да мина по здравната каса там. Дано да стане.  Hug
Лек ден на всички!

# 59
  • Pb
Идвам и аз да се похваля ,че и аз ще съм мъжка мама!!!  Mr. Green Имаме снимка с доказа телство http://images14.snimka.bg/002338208.jpg Бебока съвсем послушно си беше застанал така, че целия Свят да го види, то бива бива безсрамие...
Татито за пръв път виждаше бебо и така се беше опулил срещу ехографа, а доктора ни, който е голяма кайсия, го пита "Какво може да е този израстък точно м/у чатала?"
Татито мълчи (все едно е на изпит), аз пък едвам сдържам смеха си на кушетката.
Докито пак повтаря същия въпрос.
Татито съвсем плахо "Амии пишка"
При което доки като се изцепи "Ами да, вие му казвате пишка, ние за краткост използваме една друга дума с три букви" и като почнахме да се хилим тримата, стените на кабинета щяха да паднат ...
Ей, мн. съм щастлива!

Честити мъже на Сузи и на Кроки! А на Ментина, бравос за темичката - чудна!
Мариетка, напълно съм съгласна с теб! И моята глава идва малко корава, че от няколко дни наминавам през работа, а не съм в леглото, но ще поспра.
Мн. се радвам, че кървенето на Милена е спряло! Маме Ц, поздрави я и дано сега намали темпото.

Цитат
- Леле, колко добре му е развито - ще бъде явно умниче.
А аз "глуха" и чувам думата "момиче". И я питам дали ще е момиче и тя вика, не - за пола не знам, гръбначето гледам и понеже е добре развито съдя, че ще е умниче.  И жената реши, че искам момиче и вика, ами айде да опитаме да видим пола. И тръгна да го гледа, а то си свило крачетата и тя му казва:
- Айде, миличко, отвори си крачетата.
И то едно таково послушно и си ги разтвори - чак очичките ми изскочиха като го направи.  

Joy Май и вицове ще почнем да пишем покрай консултациите!

Аз съм още в лека дилема за раждането: клоня към раждане в частна, все пак спокойствието си е спокойствие, но ще видим!

Хайде, после пак!

# 60
Сузи, на първата страница в полезните линкове има "Размери на плода по време на бременност", там пише по седмици дължината и тежестта на бебето  Peace

mimsat, темичката е станала много веселяшка   bouquet

Аз се отказах да правя БХС, на 19.03 съм на ФМ при Томова!

елхичка, честито за момченцето, ама това голямото на снимката ли е Embarassed

# 61
елхичка , честита ти пишка   bouquet
като гледам, повечето мами се точим за момичета, пък засега почти само пишки се развяват тука  hahaha

# 62
  • Пазарджик
Благодаря ви момичета  Hug Направо ме засрамихте  Embarassed

Айде и на елхичка сложихме синьото бебче, честито мила   bouquet много да те слушат твоите мъже  Grinning
Лони, нили много бързо растат, аз направо паднах като видяхме бебонито колко голямо е станало милото. Но те сега друга работа нямат - след като всички органи са оформени, остава да растат  Grinning

За урината - задължително се изследва, защото често при бременни се получава безсимптомна бактериурия, която трябва да се лекува задължително, защото може да доведе до усложнения като цистит и пилонефрит - неща, които не пожелавам на никой, пък и са вредни за бебо. На мен така в урината ми откриха бактерии, без да имам каквито и да е симптоми като парене или болки при уриниране. Съветвам ви дори и да не ви изпращат на изследване на урината, да си направите, защото е важно!

# 63
елхичка , честита ти пишка   bouquet
като гледам, повечето мами се точим за момичета, пък засега почти само пишки се развяват тука  hahaha
хахаха, ами и аз като бъдещ тати се точа на момиченце но все още при нас не е ясно какво ще е Laughing Явно август не е месец на Y-хромозомите  Joy Здраве да е. Каквито и да са (бебо или бебка) да са ни живи и здрави.

# 64
  • Pb
елхичка, честито за момченцето, ама това голямото на снимката ли е Embarassed

Хи хи, има едно мн. дълго нещо в дясно, това не ми е ясно крак ли е квое, та вляво до него е пишока, който на живо на изглеждаше толкова голям. Абе снимката е с няколко идеи по-различна от това, което се виждаше на ехото. Нещо много ги изопъчава нещата  Joy
ех, вкъщи ще настане истинско мъжко царство - за сега са татито, брат му и ...котарака.

# 65
  • ГОре на черешата...
Елхичка, честито ти пишле    bouquet!
Надявам се, че обрахте сините щъркелчета, та за мен да останат само розови Mr. Green!

# 66
На мен урина ми взимаха веднъж до сега, но лекарката ми каза, че като няма проблеми първите 2 тримесечия се взима по веднъж, след това всеки месец и накрая всяка седмица newsm78
Иначе днес ми се случи нещо много гадно,добре че си бях у дома- изведнъж така ми се замота главата, че направо имах чувството, че ще падна.Премерих си кръвното-102/70.

Вие мерите ли си пулса, колко ви е?

# 67
  • Pb
Цитат
А на Ментина, бравос за темичката - чудна!

Оф, Мимсатче, извинявай, от вълнение взех да бъркам.

Ментина има една нова дрешка от мен!  Laughing

# 68
adriana d   - пулсът какво измерваше? брой удари на сърцето в минута ли? ако е това, не вярвай много -много на пулса. четох, че вече сърцето ни бие около 2 пъти по-бързи, за да може да се доставят необходимите количества кислород за мама и аз бебе.

# 69
Teddy-наистина трябва да се направи изследване на урината. На мен вече 2 пъти ми правиха, но първия път имаше проблем, затова се наложи и втория път да ми направят. Но всичко е по преценка на лекаря!
Elchi4ka-честито момченце  bouquet
Ама наистина както всички сте тръгнали с тези момченца, аз просто незнам какво да очаквам. Нямам определено предчувствие за пола, просто не надявам всичко да е о.к.

# 70

[/quote]
хахаха, ами и аз като бъдещ тати се точа на момиченце но все още при нас не е ясно какво ще е Laughing Явно август не е месец на Y-хромозомите  Joy Здраве да е. Каквито и да са (бебо или бебка) да са ни живи и здрави.
[/quote]
Грешка Embarassed исках да кажа, че август е месец на Y

# 71
  • ГОре на черешата...
adriana d   - пулсът какво измерваше? брой удари на сърцето в минута ли? ако е това, не вярвай много -много на пулса. четох, че вече сърцето ни бие около 2 пъти по-бързи, за да може да се доставят необходимите количества кислород за мама и аз бебе.

Абсолютно невъзможно! н
Нормалният пулс е около 70 удара в минута. Според това, което казваш, би трябвало да е 140 - това си е жива тахикардия за хоспитализация. Пише, че сърцето работи с 20% по-бързо - т.е нормално е пулсът да се движи до 80-85, и то при физическо усилие.
Иначе пулсът на бебоците е такъв - 120-140 удара в минута.

adriana d , аз вчера бях така. Хапни нещо соленичко, пийни кола и почивай, ако имаш възможност дори поспи.

# 72
Елхичка, честито бебенце-момченце  Hug...Да те слушка много!!!!
Какво става с плацентата? Има ли подобрение на местоположението си?

# 73
ами мисля, че го четох някъде  Thinking сигурно съм запомнила грешно Embarassed

# 74
  • Pb
Надявам се, че обрахте сините щъркелчета, та за мен да останат само розови Mr. Green!

От сърце ти желая розово вързопче!

Момичета, пулса на бременнтите наистина се повишава, точно както казва Адриана, заради увеличеното количество кръв, е не става 2 пъти по-бърз  Wink

Беличка, аз съм вече на ръба на приемливата граница, демек на около 4 см от церв. канал. Доки каза, че плацентата не бива да ме притеснява! newsm44 Само остана да се борим с болките! Но все пак ми даде още месец болничен!

# 75
Привет!

Много мъже, лелеее ooooh! И аз за мъж се каня, пък да видим Grinning

При мен нищо ново, постоянно съм уморена и редовно се караме с щерката Tired. Този път второто тримесечие не ми  толкова лесно.

# 76

Беличка, аз съм вече на ръба на приемливата граница, демек на около 4 см от церв. канал. Доки каза, че плацентата не бива да ме притеснява! newsm44 Само остана да се борим с болките! Но все пак ми даде още месец болничен!

Страхотна новина!!! Много се радвам за теб!!!! Пази се много сега, себе си и мъжлецнето Simple Smile, почивай си  Hug!

# 77
Здравейте Hug.
Rosemontia,ами честно да ти кажа по време на първата бременност не ми е причернявало,а камо ли да се стига до припадъци.По време на тази наистина на два пъти съм припадала,но не съм питала гинеколожката Embarassed за някакво решение на проблема.След една седмица съм на преглед и тогава ще й кажа какво ми се случи.
Е,аз ли съм най-прецаканата newsm78.На мен на всеки преглед ми взимат не само урина,ами и кръв.Източиха ми кръвчицата Mr. Green.
Кървенето от носа,е аз такова чудо нямам,обаче от 5-я месец на предната бременност досега носа ми сутрин тече като чешма.Ходих на УНГ и лекаря ми каза,че това ще отшуми от само себе си.Това били някакви клапи,които по време на бременността се разширявали и затова ставало така.Ами вече 1,5 година чакам и нищо Sad.
Елхичка,честито синьо щъркелче.
И аз се присъединявам към надеждата на Мариетка.Дано вече да започнат да раздават розовите Joy.

# 78
  • София
Здравейте момичета Hug,

Бързам да ви се похваля  - ще си имам принцеса -  stork-girl newsm44 newsm44 newsm68 - много съм щастлива Blush

Вчера бях при д-р Марков (не помня кой точно питаше за него) и останах адски доволна.
 Млад лекар, много внимателен, обяснява много подробно- започна от главата на бебето ( огледа мозъка му мн.подробно), лицето, сърце, коремни органи, прешлени, ръце, крака - абе абсолютно всичко с най-големи подробности. Много обяснява и разяснява, заслужава си парите, дето му плаща човек ( щото има доктори дето гледат да те претупат и айде, дай парите и чао). Като свърши прегледа ти отделя внимание, за да му зададеш въпроси, ако имаш. Оказа се че е работил 2години в Блегия - моят мъж понеже се усъмни че бебчо ще е момиче и доктора тогава обясни къде и при кой професор се е учил на ехографии и е работил.

Каза също, че нямало нужда да си правя БХС, тъй като той много подробно е огледал бебо за евентуални признаци на Даун и другите там наследствени болести, вкл. и много подробно разгледа сърцето - за пороци и т.н.

Айде чао за сега от мен, че имам още работа да посвърша, ако имам време ще драсна някой и друг ред   bouquet

# 79
честита ти госпожица, Жужка!
хайде дано вече завалят и розови щъркелчета  Grinning

# 80
  • ГОре на черешата...
Честито, Жужка  bouquet! Пък мъжът ти е майстор, спор няма Peace!
Айде, почнаха се розовите щъркели! Сега да не вземат да свършат, докато аз отида на 14-ти Rolling Eyes...

# 81
  • Pb
Ей, Жужка, дано повлечеш крак и да си имаме повече моми! Честито!!!   bouquet

# 82
Ей, Жужка, супер. И аз много искам сега наистина да е момче-ей,така, да ми е шарено. В понеделник се надявам вече на 100% да е сигурно след Томова.

# 83
  • Пловдив
Елхичка Честита ти синя новина!  bouquet
Жужка а на теб Честито за госпожицата!  bouquet
Да са живи и здрави пък за пола каквото дойде.Аз един ден силно искам розовко на другия съм за синичко,и а незнам вече Crazy.Даже се замислям дали искам да знам пола или да го оставим изненада newsm78
Нямам търпени да минават месеците.Вчера се загледах във витрината на един магазин с бебешки стоки,но не посмех да вляза-хвана ме страх... Blush
Целувки на тумбачетата Heart Eyes Heart Eyes

# 84
  • ГОре на черешата...
Да са живи и здрави пък за пола каквото дойде.
Меги, тъй приказваш, защото ти е първо...после /Живот и здраве Praynig/ и ти ще искаш "шаренко" hahaha

# 85
  • Пловдив
Да определено ще искам шаренко Mr. GreenНо аз сега немога да преценя какво искам повече,ем ще се пръсна докато не разбера хем се чудя да питам ли изобщо.
Иначе си записах час за петък за ЖК-да видим какво ще ми хрумне до тогава.

# 86
  • ГОре на черешата...
Тогава ще ти стискам палци за петък Praynig. Пък аз знам май какво искаш Wink - едно здраво и хубаво бебче!

# 87
Да определено ще искам шаренко Mr. GreenНо аз сега немога да преценя какво искам повече,ем ще се пръсна докато не разбера хем се чудя да питам ли изобщо.
Иначе си записах час за петък за ЖК-да видим какво ще ми хрумне до тогава.
и аз така, но като че ли по- ми се иска момиченце. може би , защото сме се разбрали, ако е момиченце да го кръстим на моите родители, а ако е момченце - на неговите. аз искам на моите - направиха голяма жертва за нас и искам да им благодаря по някакъв начин.
момичета, ходили ли сте вече на стоматолог? трябва да ми махат зъбния камък, само че все отлагам, защоот не знам каква сума трябва да си приготвя  Rolling Eyes

# 88
  • Пазарджик
Момичета, моя приятелка роди вчера - момиченце, Ния. В 7-ми месец цели 42 см. Ще е дългушка с дъъъълги крака  Grinning Малка почерпка със свежи плодови сокчета за нейно здраве.
Това и е второ дете - и първото (момченце) го роди в 7-мия. Искам да ви кажа много да се пазите, да не се нервирате и да сте много спокойни. На нея и го повтарях това, ама кой да ме чуе (то с нейния мъж и свекърва и аз нямаше да мога де  ooooh!).
Важното е, че сега са добре и стискам палци съвсееем скоро да си я вземат в къщи.

# 89
Честито на Жужка за момиченцето!  Laughing

Herelina-необходимо е редовно да се ходи на лекар, през 2 месеца, защото в този период много често се развалят зъбките. Така че хубаво е да си направиш преглед и разбира се почистване на зъбния камък.

Аз ходих в центъра и едвам се прибрах до тук. Целия ден такава глава ме цепи, че направо не се издържа Cry

Приятна вечер  bouquet

# 90
mimsat честита рожба на тмоята приятелка!   bouquet  bouquet  bouquet

# 91
хайде, честити розови щъркелчета!!! и сини, разбира се!!!  Grinning това е един от най-вълнуващите за мен моменти - когато разбереш пола на бъдещото бебе!!! да са ни зддрави бебоците, да се родят навреме и много да ни радват! но наистина, мами, пазете се! Радвам се, че Милена е по-добре, мама Цоцолана да ни радва само с хубави новини за нея!

на мамите, които ще правят БХС да напомня, че трябва да имате ехографски преглед от същия ден, с който се определя точните седмици+дни на бременността, размери разни на плода и пр. мед. работи. Лекарят ви попълва тези данни в едно формулярче и с него - за вземане на кръв. В Майчин дом (аз там ходих) нямаше опашка само една друга жена беше преди мен, една след мен. много спокойно беше.

за зъболекарските прегледи - потвърждавам - трябва да се прегледате поне веднъж сега, ако има нещо малко за работа сега - да се прави, че иначе може да стане беля точно в последните метри... аз след 2 седмици имам час при зъболекар  Mr. Green все пак бебенцата искат много калций и ако го няма в храната ни, те си "теглят" оттук, оттам (зъби, кости).

Мимсат, да е жива и здрава щерката на приятелката ти! милинката, седмаче! сигурно е много мъничка!

# 92
Като пишете само за това БХС, ме навивате. И започвам да се колебая дали и аз да не отида.
Необходимо ли е предварително направление?

Не ти трябва направление! Доктора трявба да ти е написал една бележка със твоите данни на колко години си точно при мен беше: 29 и 2 месеца, кг, и разни други подробности! Представяш го в кабинета където ще ти вземат кръв и това е!
Успех  Hug

# 93
  • Златна Добруджа
Е-е, Жужка, браво - мъжът ти наистина е майстор Grinning Честито и от мен розово щъркелче!
Елхичка, честито и на теб, само че момченце  Hug
Другата седмица и аз съм на ЖК и силно се надявам другият ми лекар да потвърди за  stork-girl /нали ме гледат двама - един на частно и един на ЖК  Mr. Green /.
Я да питам, докато не е станало късно, кои мами бяха от Варна   newsm78 Искам да питам къде ще ходят или са ходили на ФМ и евентуално да ме насочат. Нали ви обясних, че в нашия град има само един 3Д, а пък лекарят не го смятам за голям специалист конкретно за това. Моля, мами, помагайте с информация  Praynig

# 94
констанс, ти ходиш ли на гимнастика в Младост? ако не бъркам, де,  Embarassed май ти казваше, че искаш да ходиш там... мислех си утре да се пробвам, ако съм наспала се и денят мине добре и има кой да гледа дребчо...

# 95
mentina , аз съм от Варна и ще ходя при доктор Цветкова. Има 4д, много е добра, обяснява много подробно, и е изключителна сладурана. Лошото е, че в средата на февруари записваха за месец май...а сега не знам...много е натоварена (по обясними причини Peace). Аз ходя на ЖК в кабинета и и покрай това се уговарям и за прегледи, иначе забрави да се намъкна. Но вчера на ЖК разбрах, че всяка събота прави само ФМ и все още май има часове. Мен ме записаха за 17-ти март и имаше часове, но за съжаление ми се обадиха, че няма да работи на 17-ти и ме преместиха на 24-ти. Това е най-ранната дата, на която предполагам ще има часове. Давам ти координатите й на ЛС и звънни веднага утре , ако искаш...
Другия вариант е Давидков, но за него не съм чувала много хубави неща...бил много нагъл и надменен...обиал да прави гръмки заключения от рода на "ще има носа на майка си" и т.н. Но пък едни наши познати ходиха преди месец и са адски доволни...зависи какви са очакванията ти и на какво обслужване си свикнала. Аз лично Цветкова за нищо не си я давам.  Heart Eyes
И двата кабинета са частни, 4Д при Цветкова е 50лв, а при Давидков - не зная, но съм почти 100% сигурна че е повече..имам спомен за 70...но ще те излъжа.

http://www.drmariodavidkov.com/ - на Давидков клиниката

# 96
Здравейте Laughing ,
Сега се връщам от консултация и с голяма радост се присъединявам към отбора на сините щъркелчета  stork-boy . Гледахме бебчо мнооого време но за моя огромна радост най-накрая му мина срама  Embarassed и се показаааа  Laughing. Нямам думи да опиша колко съм щастлива. д-р Павлова е супер!!! Оглежда го дълго и търпеливо изчака 30 мин бебо да се спре в позиция  Laughing и да видим пишка. Аз бях със сестра ми ( ние сме близначки м/у другото и отдавна чака да и дойде реда да види бебо, все пак таткото е с предимство) и тя умря от радост, че точно като сега узнахме пола. Всичко с него изглежда наред, има по 5 пръстчета на ръчичките и върви с 1 ден по-голямо. Супер е, пожелавам на всички, който все още са в неведение скоро да разберат дали  бебо е августинка и августинчо. 
елхичка, Честито stork-boy и на теб!

# 97
  • Златна Добруджа
V-twin, още веднъж - много благодаря  newsm51
Трябваше по-рано да се организирам, сега покрай вашите прегледи като гледам колко сте доволни, си блъскам главата,че не го направих по-рано  Banghead Дано успея да се вредя  Praynig
Инааа, честито и на теб  stork-boy

# 98
И  аз ще чакам до 13 март да видя момиченце stork-girl ли ще е или момченце stork-boy,ама отсавна си имам предчувствие че е момиченце,аи една гледачка ми го предсказа още лятото,досега всичко което ми каза се е сбъднало така че  е сигурно  май,а и все си го представям като момиченце,ще я видим тази работа. newsm78
Честити момиченца и момченца на тези които вече знаят да са Ви живи и здравички:) Grinning

# 99
ами то и аз бях сигурна, че ще е моми4енце ама се оказа мом4енце.
Някак не можех да си представя да съм мъжка маика но сега свиквам с мисълта.
Само да са ни живи и здрави,пък каквото е.честито на новоразбралите,къде са ни момиченцата?
време е да си сменям лентичката,много е розова

# 100
  • Stavanger,Norway/ Varna
Здравейте моми4ета  Grinning. И тук в ледена Норвегия започна да се показва пролетта, то едно сльнце, едни птички, абе кеф голям. На такава разходка се метнах днес, че чак не ми се прибира. Браво на хубавото време, зарежда ни с положителни емоции, да са ни 6тастливи бебчетата. Относно кьрвя6тите венци, мога да ви препорьчам билкови капки Сандрин. Зьболекарят ми ги изписа о6те като бях в Бьлгария и си ги донесох тук и сьм стра6но доволна. Струват около 3 лв и дьржат кьм 3 месеца. Не ги ползвам както пи6е на опаковката, а както зьболекаря ми каза: в льжица вода (аз ползвам капачка от уиски), капвате 5,6 капки и жабурите 2, 3 минути, после изплаквате. Това, зависи колко е силно крьвотечението се прави 3,4 пьти на ден, задьлжително след измиване на зьбите. На мен ми е достатьчно само вечер. Simple Smile
А някоя от вас пие ли желязо, чувала сьм че причинява запек, а тук ми каза аку6ерката да пия, та сега се мьча с него. Дали не е фатално да го спра.
Поздрави   bouquet

# 101
Аз мисля, че за БХСто се изписа много подробно От всички постинги може да се сглоби завършен съвет. Искам само да напомня да не правите моята грешка отидох прекалено рано за изследване и се наложи да го повторя 2седмици по-късно. По принцип се прави между 15 - 20 седмица: оптимално в 18та! Ако е много рано или по-късно вероятността да не са обективни резултатите и да има отклонения е голям.
Честито на всички мами с новини за бебоците си от днес.
 Аз съм на преглед на 12ти и съм вече много нетърпелива.
Тържеството в градината беше много сладурско. Всички малчовци в групата на Дамян са големи симпатяги. Изнесоха ни представление 45 минути. Страхотни артисти. Разбира се, моето гардже беше най-хубавото и страхотното!
Поревах си от щастие, по едно време се осъзнах, че малчо се притесни що не се смея, а плача. Голямо щастие, хей!

# 102
  • София
Честито на мамите чакащи момченца и на мамите чакащи момиченца:) МАлее..... като еи чета и то май аз ще остана от последните дето ще разберат пола на бебчето Sad на 13 или 14 март ще ходя и ако тогава не се види.... значи април началото или чакк на Феталната на 18.04. Confused а нямам търпение вече!За пулса на мен от месец като си меря кръвното ми е 80/85 !:)

# 103
Момичета едно въпросче...четох някъде че около 20-та г.с. майката може да започне да усеща пулса на бебчето...правилно съм разбрала, мисля...
Та от известно време като си легна , и естествено моментално поставя ръка на корема  Mr. Green, усещам пулсиране...дали е това? Не е мърдането на бебето, както предположихме отначало, защото е постоянно и през равни интервали...няма как да е пубутване...
sonita, мисля, че ти беше писала, че усещаш пулсиране...сега как е? Simple Smile Постоянно ли е или само понякога?

# 104
  • Враца
dimianki не се бой мила   bouquet, не си само ти от чакащите да научат пола и нашето бебче е от срамежливите, метнало се е на мама си  Blush.
 Относно пулса, моят много редовно е около 110, по рядко спада до 95  newsm78, ако накой знае причината нека да сподели.
Лека нощ от мен   bouquet

# 105
  • София
Бе то не съм само аз ....ама..... айде и нас вече да ни зарадват Joy Сега си мерих кръвното 107/72 и пулс 96 Simple Smileмалиии.........

# 106
Здравейте, радвам се на хубавата тема, но е достам късно и нямам време да ви изчета. Чак сега сядаме да вечеряме - нали милият мъж е търпелив - чака ме!
Утре ще ви изчета.
Сега ви казвам, че с бебето си направихме чудни разходки на Витоша и се нагледах на сняг. Милото ми сега се е кротнало - нито контракции го тревожат, нито лоши мисли от майка му. Докато бяхме на планината усещах как се върти из мен, но не съм усетила ритничета още.
Знаете ли - изпитвам странно чувство - струва ми се, че още малко ми остава да сме заедно по този начин - само 20 седмици. Странно е, но, когато си е в мен, се чувствам защитена и по-малко тревожна. Кажете честно луда ли съм?Харесва ми да съм бременна! И това ми личи. Колегата ми с всеки изминат ден иска все повече дете, а като ме гледал колко съм спокойна - казва, че иска и той да забременее. 
Относно дрешките за бремнни - за мое щастие още съм си в старите дрехи и не ми се налагат празнични турове по магазините:) Много мразя:(
До утре!  bouquet цветя в аванс
П.С. Димянка аз усещам пулсиране от самото начало, но не мисля, че е пулса на бебето.ако е така, ще съм много щастлива

# 107
  • София
То и аз усещам днес особенно много как се върти в мен и ми е много хубаво:)/само дето не съм много сигурна дали е то или се вманиачавам/А ти Тиги-МИгъл щом си влизаш в старите дрехи си екстра Simple Smile Евала   bouquet

# 108
ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ, НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАЙЧЕТА!!!!

На мен вчера сутринта ми спря интернета  и цял ден щях да се побъркам от скука, но сега като се събудих и видх, че има много се зарадвах, започвам да чета какво сте писали вчера.

Много хубав празник ви пожелавам, изпълнен с приятни емоции!!!   bouquet

# 109
  • Златна Добруджа
ЧЕСТИТ 8 МАРТ, МОМИЧЕТА    bouquet ЩАСТЛИВ И ПРЕКРАСЕН ДЕН ВИ ЖЕЛАЯ  Hug
Вчара отправих молба към варненки и V-twin ми помогна много, за което страшно много й благодаря   bouquet Та записах си час за ФМ за тази събота 10.03. и съм страшно нетърпелива и развълнувана.  Blush
Днес отново ми се очертава ден с много разходки - трябва с малкия да отидем да поздравим бабите, почерпка с приятелки и подобни приятни мероприятия  Crazy Мъжът ми нали ми е сладурче каза да не приготвям нищо - щели сме довечера да хапнем китайско  Mr. Green
За пулса - V-twin, и аз усещам такива пулсации, но все си мисля, че това е моят пулс  newsm78 Иначе ритничетата ги усещам по съвсем различен начин.

# 110
Честит 8-ми март на всички мами!  newsm51
Бъдeтe горди и уверени, бъдете смели в мечтите и начинанията си, покорявайте с красотата си на богиня! И не забравяйте, че вашето призвание е да правите света по-добър!

Inna-Честито момченце!
Bob4enka-зависи от нивата на хемоглобина. На мен лично ми е много, много нисък и ми изписаха желязо, което трябва да пия непрекъснато!

Мами, аз какво да кажа като съм на ФМ чак на 04 април и чак тогава ще видим пола на бебето. Но аз съм търпелива Simple Smile

Хубав ден!  bouquet

# 111
честит 8ми март момичета!Тиги-Мигъл , на мен също много ми харесва да съм бременна. особено като вече го няма гаденето  Wink има си и неразположения, но като цяло - усещането е страхотно!
и моята ръка все е на корема, вече така и заспивам  hahaha
аз следобед съм на преглед, стискайте палци всичко да мине благополучно и всичко да е наред, че много се притеснявам  :oops
тези срамежлими бебоци да не излязат госпожици  Laughing

# 112
  • Златна Добруджа
Тиги-Мигъл, по повод на разсъжденията ти - няма да забравя думите на една колежка - наслаждавай се на бременността си, сега го знаеш къде е /за бебето става въпрос/, после ще има да се притесняваш и да го мислиш  Crazy
Херелина, стискам палци и  после да разкажеш  Grinning

# 113
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ,МИЛИ МАЙЧЕТА! smile3525 smile3525 smile3525
БЪДЕТЕ МЪДРИ И КРАСИВИ,МНОГО ОБИЧАНИ И ВСЕ ПО-ЩАСТЛИВИ!

Ние малко се поизгубихме с Натали,бяхме на гости на семейството на брат ми в Димитровград и си изкарахме супер!Така добре си починах! Simple Smile
В понеделник си видях бебчето,толкова е пораснало!Бях забравила какво невероятно изживяване е да видиш малкото човече как активно се движи,сърчицето пулсира.Е,много съм щастлива! GrinningПола още не се вижда,но аз не бързам.
Не съм ви чела,нямам никакво време тези дни.
Желая ви един весел и пълен с приятни изненади празник!

# 114
  • Пловдив
Честит празник бъдещи и настоящи мами! Heart Eyes
hari_77 и моя пулс е същия.Обикновенно е 106-109 или 96-64.Аз постоянно си меря кръвното-наплашена съм от това високо кръвно.
За пулсации отвъре и аз усещам,но не съм се замисляла дали са от бебо.И някакво побутване усещам но рядко.
mentina  много хубаво го е казала твоята колежка. Grinning

# 115
  • Пазарджик
Добро утро момичета и Честит празник на жената  Hug  bouquet Винаги да бъдете най-усмихнатите и най-обичаните!

Честито пишленце на Инааааа   bouquet - здраво и усмихнато бебче да се роди.
Херелина, ние ще стискаме, ама аз си знам, че всичко ще е наред. Ще се видиш, че бебчо е пораснало мнооого. Дано да ти изнесе едно акробатично представление за 8-ми март   bouquet
Тиги-Мигъл, напълно нормално е да се чувстваш така. Това, че ти харесва да си бременна е чудесно и трябва да се наслаждаваш на всеки един момент.  Hug

Пожелавам ви много усмихнат ден, въпреки че времето нещо изобщо не се е усмихнало  Hug

# 116
 baloniЧEСТИТ ОСМИ МАРТ БЪДЕЩИ МАМЕТА!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ПРЕЗ АВГУСТ НАЙ-СЛАДКИТЕ БЕБЕТА ДА ГУШКАТЕ!
baloni

# 117
ААА, моля ви се, нека да останат още сини вързопчета, че аз съм се кандадатирала за такова  Mr. Green

Чакам с нетърпение а дойде 19, когато съм на ФМ, за да разбера. Не, че ще го върна ако е розово, аз имам сестра и знам, колко е хубаво, тя си е най-близкия ми човек  Heart Eyes Но все пак и аз искам да са ми шаренки.

Вчера, докато вървях по улицата се погледнах в една витрина и установих, че вече доста си личи коремчето, много се харесах  Crazy

П.П.

Ivyр къде ли изчезна? Не се е появявала от рождения си ден.  newsm78

# 118
Честит 8ми март, момичета!
Бъдете най- обичаните, най-уважаваните, и най-щастливите жени, майки и съпруги!

# 119
Мами разхождайте се, движете се повече, тогава в организма ви има повече кислород.
Повече за вас, съответно повече и за беб, а това кара мъничето да е по-активно - повече усещания за нетърпеливите мацки с тумбаци.
Това е един много добър подарък за днешния ден, който само вие можете да си органиирате.
Слънчев ден!

# 120
  • ГОре на черешата...
Честит празник на всички настоящи и бъдещи мамчета! Желая ви всичката любов на света! Бъдете щастливи, защото сте благословени с чудото в утробата ви!