Моля лекар да погледне розеола ли е?

  • 2 887
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Два дни висока Т, сваляхме я само с нурофен, жизнен и само с леко намален апетит междувременно
На третия ден температурата я няма вече, и избива обрив по коремчето, гръбчето и врата, малко зад ушичките.

Педката нещо изломоти, според мен съвсем не е наясно какво му е;
Ето снимки на обрива:


# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Според мен, (така както виждам на снимката) е рубеолаThinking    за розеола не съм сигурна .....  Thinking    Тя е толкова рядка болест .....  Naughty

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Розеолата изобщо не е рядка и няма нищо общо с рубеолата.
И точно на тази възраст често се изкарва розеола.
До втора снимка абсолютно е розеола, малко ме шокира третата на гърба.
Точно на тази възраст дъщеря ми изкара розеола, нищо страшно няма.

А гърбът с нещо третиран ли е, вижда ми се по-зле от гърдите и корема? newsm78

сега уча за д-р, ама още не съм дипломиран, бът суун Peace

# 3
  • Мнения: 46 477
Не съм лекар, но дъщеря ми кара същото преди време, лекарите не можаха да поставят диагноза, когато ги питах директно, отрекоха съществуването на болест, наречена Розеола Crazy аз я сравнявах с тези снимки и до сега си твърдя, че е Розеола.

Спокойно, много леко минава, до 2 дни няма да има нищо Peace

# 4
  • Мнения: 335
Не съм лекар, но при нас имаше подобно нещо, когато бебчо беше на около 2 г., или малко по-малко.
Само че, при него стана на третия ден след прием на един антибиотик - пеницилинов.

Първата ми мисъл беше, че може да е от него. После започнах да се притеснявам дали не е нещо от шарките.
За диагнозата ориентиращо е и как е започнало - това, за което ти се съмняваш, обикновено почва от лицето.

При нас не беше така, но пък имаше силно изразена последователност на обривите.
Първо - по гърдичките. После - и по коремчето. След това - и по-надолу. Накрая - по целия гръб. Все едно, че "изтичаше" отгоре надолу. Пъпчиците започваха като от убодено с иглички и за ден-два ставаха като петънца. Не го дразнеше особено.

Трима педиатри го гледаха. И тримата казаха, че не е шарка.

Аз тъй си останах в съмнение.

Важно е да кажеш две неща:
- пил ли е антибиотик преди обрива?
- има ли на главата, в косичката?

А имунизирано ли е детенцето?

# 5
  • Мнения: 335
Сега видях, че казваш за Нурофен.
Друг път пил ли го е?

# 6
  • Мнения: 588
Пил е Нурофен поне 10 пъти до сега. Никога не е правил обрив от него.
Към нищо друго не е алергичен, ял е от всяка една храна до сега.

Съвсем в началото на обрива имаше малко и съвсем бледи петънца около устата, след това изчезнаха.

Никога до сега не е пил антибиотик.
В косичката няма обрив, само по вратлето зад ушите.

Liorena успешно дипломиране!
Гръбчето с нищо не е третирано, то е най - нашарено от цялото тяло.

# 7
  • Мнения: 1 494
Синът ми е имаш такъв обрив около на 2,5 годинки. Не разбрах от какво се появи- решихме, че е алергия от храна. Лекарят също не каза нищо конкретно. С фенистил, витамин С и калциев глюконат отмина за 2-3 дни. Не се притеснявай. За розеолата знам по-други неща.

# 8
  • Мнения: 3 334
Синът ми е имаш такъв обрив около на 2,5 годинки. Не разбрах от какво се появи- решихме, че е алергия от храна. Лекарят също не каза нищо конкретно. С фенистил, витамин С и калциев глюконат отмина за 2-3 дни. Не се притеснявай. За розеолата знам по-други неща.
същото и при нас се получи,но Хриси беше на 2,2г.

# 9
  • Мнения: 46 477
... За розеолата знам по-други неща.

Какви  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 116
Съвсем в началото на обрива имаше малко и съвсем бледи петънца около устата, след това изчезнаха.

Мисля че при скарлатината се получава един триъгълник около устата. И при нея обрива е рубеолоподобен  Thinking

Хмм, най-добре при някой консултант по инфекциозни болести да направите консултация. Не заради друго, а да знаеш ако детенцето кара шарка каква е.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 203
А на лекар няма ли да идете?
Особено  като се касае за обрив!!!
По интернет дори лекари не поставят диагнози, пък за неспециалисти да не говорим...

# 12
  • Мнения: 46 477
А на лекар няма ли да идете? ...

И аз мисля, че е задължително да иде, но пък съм почти 100% сигурна какво ще стане като при нас:
- от яйце е (не е яла никога, отговарям аз Mr. Green)
- от прясно мляко е (пак не я яла никога Mr. Green)
- от шоколад е (и такова не беше яла на тогавашната възраст)
- ами тогава не знаем от какво е, нищо й няма  newsm78

Питам- да не е Розеола? Всичко съвпада до последната подробност!
Не, такава болест няма Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 17 407
ЗА пореден път се изумявам. ДА се публикува снимка на обрив в интернет и да се дават мнения от хора, които не са лекари... ТА те на живо понякога не ги разпознават, не случайно диференциалната диагноза е толкова обширна.
Към авторката: консултирай детето с инфекционист, не в интернет обаче Peace

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
На мен снимките нещо не ми излизат.
Оказва се, че розеолата съвсем не е рядка болест, просто не всички я диагностицират  Rolling Eyes
Дъщеря ми я изкара на годинка. Обривът беше съвсем минимално количество и на втория ден напълно изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт