Отговори
# 30
  • Мнения: 1 564
Лелеее,моляте кажи за коя градина става въпрос ?И аз съм от Бургас.Страшно се ядосах на тази госпожа.
Да,наистина кажи за коя градина става въпрос.

# 31
  • Мнения: 2 891
Явно е крещаяла като защитна реакция, защото знае, че се издънила, но защо е правила коментари пред всички деца и родители не ми стана много ясно. Явно самочувствието на детето за нея е нещо крайно непонятно.

# 32
  • Мнения: 1 470
ох,а дъщеря ми каза,че учителките са им забранили да акат в детската,защото се запушвали тоалетните Shocked
освен това държат тоалетната хатия нависоко,за да не я стигат децата и да не я хвърлят в тоалетната,но така не могат ида се бършат Close-но за това им правихме забележки няколко пъти и започнаха да я слагат долу
а за пишкането-казват им да пишкат преди да легнат,но тогава се скупчват много деца,и понякога може да се откаже да пишка,ако не й се пишка много
ако обаче след това й се допишка,когато вече са легнали-за повече от 2-3 часа,не й дават да стане #Cussing out
обаче пък по тоя въпрос съм й казала,че може да пишка когато иска,и ако й се скарат,да се разправят с мен Crossing Arms
   И аз чак сега разбирам-вече сме във училище-че явно е имало проблем в детските градини с акането...Моите деца абсолютно откацзват да акат в училище,и запичат понякога лошо...Аз винаги съм ги учила,че не е редно да се стиска,защото това са отрови изхвърлени от организма,но това в детската градина което са им го набили в главиците,явно е по силно от моите думи...Така че проблем наистина има,разправяйте се майки!В пълното си право сте!!!

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 288
Е,щом като темата стигна до тоалетната с акането, аз пък да ви кажа ,че като напомням на майки да донесат тоалетна хартия и др. хигиенни консумативи -отговорът е:то не ака в детската градина  Shocked
Има разлика във физиологията на 3 и 7г. дете и във времето, което може да издържа без да посещава тоалетната.(има изключения разбира се)
 За ваше сведение дори помощният персонал няма право да прекъсва(влиза ,излиза от стаята) както вие казвате "толкова важните занятия", защото веднъж разсеяни, децата трудно се концентрират пак. Смятам, че има достатъчно време в почивките между занятията,преди и след тях за ходене до тоалетната. А дали не им се играе повече, отколкото да използват даденото време за физиологията си.
 Друг е въпросът за тона на госпожата.

# 34
Мили мами,аз пък съм учителка в техникум.И съм подписала заповед,с която ми се нарежда да не ги пускам до тоалетната.Сега питах сина си-в 4 ти клас,и при него било забранено.
Ами самите тоалетни в училище какви са - не се затварят,не се пуска водата(в моето,ама и в други е така).Как да клекнеш да акаш.Те затова големите мадами ходят по две - едната пази вратата; затова предпочитат да ходят и в часовете - че няма кой да пречи.Друг е въпросът,че се шматкат по коридорите и т.н. - затова е спусната и заповедта.
А физкултурните салони-къде са съблекалните от едно време?
Та по темата - кой знае какво и е наредено на тая госпожа.Тия възпитателни цели - може би се очаква в градината да се научат да пишкат под строй #Crazy - че да са подготвени за първи клас.Нали са ви го обещали? LaughingНа нас поне ни казаха - ще ги подготвим,бъдете спокойни?
А на дъщеря ми госпожата я заплашила,че ще и върже косата с тел, ако дойде без ластик(защото е дълга и влиза в супата) #Crazy Joy

# 35
  • Мнения: 4 406
Е,щом като темата стигна до тоалетната с акането, аз пък да ви кажа ,че като напомням на майки да донесат тоалетна хартия и др. хигиенни консумативи -отговорът е:то не ака в детската градина  Shocked
малко изместихме темата, но в нашата група видях, че лелята забърсва дупето на дете с ГЪБА!!!!! какво се прави с 30 рула тоалетна хартия тогава???? е, тя не ми отговори, но и аз спрях да нося хартия, да ме наричат както си искат зад гърба....

# 36
  • Мнения: 343
И в детската градина има правила, които трябва да се спазват.  И не е хич възпитателно да се убеждават децата, че не е необходимо да се съобразяват с тях, а ако им се скарат, мама или татко ще ходят да се разправят. #Crazy
Разбира се, всяко правило си има изключения и в случая учителката не е преценила правилно ситуацията. Който не е допускал грешки в работата си обаче, нека хвърли първия камък. Естествено, не е трябвало да реагира толкова остро, а да разясни спокойно ситуацията. Ама чак пък сравнения с концлагер - това е прекалено.  ooooh!
А ироничното отношение към "толкова важните занятия"... Извинявам се за силните думи, но според мен е проява на доста ниска култура. Кога ще се научим да уважаваме чуждия труд и да не омаловажаваме това, което не разбираме? Или, освен от футбол и политика, всички разбираме страшно много и от педагогика?

# 37
  • София
  • Мнения: 2 079
Лелей! От къде тръгнахте и докъде стигнахте.......  ooooh!
Не се горещете, а разсъждавайте. Peace
Хипотетично!  Peace
Ето ви ситуацията! Hug
Имате 25 невръстни 7 годишни дечица пред себе си. Пускате ги да играят, да ползват тоалетна - да пишкат, да акат, да пият вода, да си мият ръцете, да .... (сигурно има още какво могат да правят тези деца точно тогава).  След 10-15 минути, отделени за тези нужди, нареждате дечицата пред себе си за да им разкажете нещо, за да ги запознаете с нещо ново (например с планетите и земята, защото и това се учи в детската градина! Whistling). Всички ви гледат в очите и ви слушат, не говорят, попиват всяка ваша дума, в занималнята е тихо  .....  Hug
..... И в този момент, на 3-тата минута, след въпросната почивка за пишкане и акане, за пиене на вода и за какво ли не още! Sick, на 3-тата минута, след началото на съответния ви разказ, едно дете заявява най-отговорно, спирайке вашият разказ: "Пишка ми се! Може ли да отида до тоалетната?" .....  #Crazy Shocked #Crazy newsm78
Как ще реагирате вие в този момент?!  newsm78
Защото светът ще се срине пред вас точно в този момент!  ooooh!  Край на всякакво занятие, внимание и т.н. на децата! Занятието или заниманието ви с тях е провалено.
От тук вече сте вие!  #Crazy Какво ще направите?! Защото след първият веднага ще последват и още възгласи: "И аз! И аз! И аз!"

Знам какво ще отговорите! Ами - голяма работа, няма да научат нещо, едно занятие ще е провалено - много важно! Outta Joint ooooh! Whistling
Да, ама ако това стане ежедневие в детската градина?!  SickКакво ще научат вашите деца?! newsm78
Веднага ще питате - за какво е тази учителка там, след като не ги е научила на нищо?! А как да стане това, след като има такива детски "съботьори"?!
А в детската градина, както и в цялото общество,  има правила, които се спазват. На който не му харесва - не ги спазва и не ходи в детска градина. ooooh!
Друг е въпросът, че има и т.нар. индивидуален подход и е било много лесно учителката да отгатне, че на детето му си пишка (то се познава това, а и детето е попитало вече! #Cussing out) и е могла да го побутне да отиде до тоалетната тихомълком, без никой да й попречи и докато обяснява на децата каквото има да им казва! Crossing Arms

Не защитавам учителката, но и не защитавам детето. Всеки от тях иа вината си повече или по-малко.
Но разбирам и оправдавам пристрастните ви постове!
P.S. Не съм педагог! Peace

# 38
  • Мнения: 17 407
Подкрепям РАдостинчето. Не е станало кой знае какаво, масова практика е в градините това-казармен режим, всичко под строй и в определно време.Дъщеря ми пък се напикава, докато спи, защото не й се ходи в отреденото време. Е, да отида да убивам учителките ли? Помолих да я събуждат, не съм се карала, заплашвала и т.н. Стига драми Peace

# 39
  • Мнения: 705
Учителката е била права да не го пусне, но после е трябвало да се извини, да успокои детето и да му даде инструкции какво да прави друг път в такава ситуация.

# 40
  • Мнения: 3 164
после ходи ме убеждавай как в детската градина било рай Tired а още колко такива подобни изцепки има ooooh! това е то, едни  деца се примиряват(а майкете им тук тръбят, че детето им много бързо е свикнало с ДГ и мнооого му харесва Confused), а други ги избива на агресия.......в тийн възраста....и съответно се дивят и чудат какво аджеба става с тези деца Wink
Постъпката на въпросната г-жа е меко казано неуравновесена!за което не бива да се оставя без най-малкото забележка и съответно уведомяване на по-горна инстанция за случилото се!
аман от дебили!

# 41
  • София
  • Мнения: 7 242
За пишкането няма да коментирам - ясно кой крив, кой прав. Но мен ме възмущава и това, че въпросната г-жа си позволява да коментира и то по този начин пред детето. А то, горкото се чувства виновно и объркано...
Да ме прощавате, частните градини може да са такива и онакива, но това не може да се случи. Никоя г-жа не би си позволила поведение, което да унижава и притеснява детето. Най-малкото това няма да го търпи собственикът. А тук и да се оплачеш на директорката - дреме й. И с вас и без вас, градината е фул.

# 42
  • Мнения: 8 999
Лелей! От къде тръгнахте и докъде стигнахте.......  ooooh!
Не се горещете, а разсъждавайте. Peace
Хипотетично!  Peace
Ето ви ситуацията! Hug
Имате 25 невръстни 7 годишни дечица пред себе си. Пускате ги да играят, да ползват тоалетна - да пишкат, да акат, да пият вода, да си мият ръцете, да .... (сигурно има още какво могат да правят тези деца точно тогава).  След 10-15 минути, отделени за тези нужди, нареждате дечицата пред себе си за да им разкажете нещо, за да ги запознаете с нещо ново (например с планетите и земята, защото и това се учи в детската градина! Whistling). Всички ви гледат в очите и ви слушат, не говорят, попиват всяка ваша дума, в занималнята е тихо  .....  Hug
..... И в този момент, на 3-тата минута, след въпросната почивка за пишкане и акане, за пиене на вода и за какво ли не още! Sick, на 3-тата минута, след началото на съответния ви разказ, едно дете заявява най-отговорно, спирайке вашият разказ: "Пишка ми се! Може ли да отида до тоалетната?" .....  #Crazy Shocked #Crazy newsm78
Как ще реагирате вие в този момент?!  newsm78
Защото светът ще се срине пред вас точно в този момент!  ooooh!  Край на всякакво занятие, внимание и т.н. на децата! Занятието или заниманието ви с тях е провалено.
От тук вече сте вие!  #Crazy Какво ще направите?! Защото след първият веднага ще последват и още възгласи: "И аз! И аз! И аз!"

Знам какво ще отговорите! Ами - голяма работа, няма да научат нещо, едно занятие ще е провалено - много важно! Outta Joint ooooh! Whistling
Да, ама ако това стане ежедневие в детската градина?!  SickКакво ще научат вашите деца?! newsm78
Веднага ще питате - за какво е тази учителка там, след като не ги е научила на нищо?! А как да стане това, след като има такива детски "съботьори"?!
А в детската градина, както и в цялото общество,  има правила, които се спазват. На който не му харесва - не ги спазва и не ходи в детска градина. ooooh!
Друг е въпросът, че има и т.нар. индивидуален подход и е било много лесно учителката да отгатне, че на детето му си пишка (то се познава това, а и детето е попитало вече! #Cussing out) и е могла да го побутне да отиде до тоалетната тихомълком, без никой да й попречи и докато обяснява на децата каквото има да им казва! Crossing Arms

Не защитавам учителката, но и не защитавам детето. Всеки от тях иа вината си повече или по-малко.
Но разбирам и оправдавам пристрастните ви постове!
P.S. Не съм педагог! Peace


АЗ ПЪК СЪМ ПЕДАГОГ! И знам, че е по-лошо да се унижи едно все пак пораснало дете, което вече  се притеснява от "бебешко" поведение, отколкото да пропусне някоя информация за Луната. Все някога ще навакса информацията, но какво ще е отражението от факта "на 7г се напиках в час" и колко дълго ще му се подиграват другарчетата? Като бях в 1ви клас една съученичка се напика - спукахме я от майтап - НИКОГА НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ ДЕТСКАТА СКЛОННОСТ КЪМ ЖЕСТОКОСТ!

# 43
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
baibibi е много права.Снощи  пак говорихме с Иван. Пак му обяснихме че госпожата не е постъпила правилно но за да не унищожаваме авторитета и се опитахме да му кажем че тя е имала да казва нещо много важно и верятно за това не му е разрешила да стане.Той обаче каза -"Госпожата ни беше дала вече задачата и аз знаех как да си попълня квадратчетата,можех да отида и да се изчуркам а когато се върна да ги направя".
Говорихме и с директорката която категорично каза ,че това изобщо не е редно и ще вземе мерки да не се допуска отново.Беше изключително внимателна и подходи с разбиране.Аз искам да кажа все пак ,че по принцип винаги сме били страхотно доволни от учителките и за тези 4 години винаги сме казвали, че имаме късмет с тях.Някак си останах изумена от реакцията на моя опит съвсем тактично да се уговорим ,че това не трябва  да се случва повече.За това и се ядосах толкова много.Нито съм тръбила за случая пред други родители или персонала.Просто това не беше нормалната реацкия. Naughty Tired
Много се надявам и самата госпожа да осъзнае грешката си.

# 44
  • Мнения: 1 564
после ходи ме убеждавай как в детската градина било рай Tired а още колко такива подобни изцепки има ooooh! това е то, едни  деца се примиряват(а майкете им тук тръбят, че детето им много бързо е свикнало с ДГ и мнооого му харесва Confused), а други ги избива на агресия.......в тийн възраста....и съответно се дивят и чудат какво аджеба става с тези деца Wink
Постъпката на въпросната г-жа е меко казано неуравновесена!
Naughty

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 12:23 от ninka

Общи условия

Активация на акаунт