Какво е новото при мен: (част 2)

  • 15 014
  • 302
  •   1
Отговори
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Нова темичка, дами. Другата набъбна доста.
Какво е новото при мен: (част първа)

Желая ви само хубави новини при всички!   bouquet

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да ни е честита новата темичка и само хубави новини да има във нея.
Хайде мамите,които за осми март отиват на тържество,след това да се отчетат със снимков материал в другата тема. Mr. Green
Аз след тържеството,ще видя какъв снимков материал съм напарвила,че ще съм и  със Преслава на тържеството,та не знам що за фотограф ще съм. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 341
Ивка,и Лъчи има същото стихотворение но и с втория куплет Нали сме вече по-големни и умни  newsm78

Свих ти росна китка
в пролетния ден,
мила моя мамо-
слънчице над мен!

неговия празник ще е утре точно на деня  Simple Smile

А снощи беше на Кико  Simple Smile

С твоя имен празник
аз те поздравявам-
тебе и на татко
здраве пожелавам!

4-та година по ред празнуваме в градината и всеки път за мен е изпитание голямо.Не съм от чувствителните ама в тези моменти едвам се сдържам.
А и този празник провокира и в двамата въпроси около тяхното появаване в семейството.
Тази сутрин Лъчи ме попита ."Защо аз не съм роден?" Shocked
Това е следствие от моята философия,че те са носени не в корема,а в сърцето на мама.Нищо че им обясних че все пак са родени,но не от мен и т.н да не изпадам в подробности

При него любопитството взима връх и ме засипа с въпроси.Чисто по детски но,за мен бяха трудни а и ме свари неподготвена.Отвърнах му че всяко дете е родено и той е роден но от друга жена и следва въпроса - коя жена? къде е тази жена?
За щастие разговора завърши с прегръдка и -"Аз много те обичам мамо!"
Какво ли още ме чака,ей така непринудено и в най неподходящ момент newsm78

Като мине и на Лъчи празника ще пусна снимките на малките галантни кавалерчета  Simple Smile

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
След много емоции свърши тържеството на Боби във градинката.
Пуснала съм снимки във другата тема.Съжалявам,че със недобро качество но не успях да снимам както трябва.Държейки Преслава ми беше доста трудно да снимам предвид това,че непрекъснато посягаше към фотоапарата със гневни викове и това,че стоях на вторият ред.
Нашият татко обаче забегна във единият ъгъл на стаята и се справи перфектно със камерата.Имаме цяло записано филмче на празника. Peace
Всичко мина чудесно,всички дечица бяха чудесни,естественно обаче моето гардже беше най-хубавото.
Справи се и със стихчето перфектно.След края на тържеството,дойде гушна ни всички заедно и с една голяма усмивка попита."Мамо справих се нали"след което ми подаде картичка подарък със негова снимка със думите"Заповядай мила мамичко това е за теб,след което нежно ме пергърна и ме целуна.
Еееее не издържах и се разплаках ама не пред него,докато баща му го обличаше и обуваше трих сополив нос и рукнали от очите сълзи на стълбището.
Обичам ги и тримата.Боби,Преслава и татко им,наистина много ги обичам и си давам сметка,че животът ми без тях нямаше да е толкова прекрасен колкото е сега.
Уххх,разчувствах се отново.

# 4
  • Мнения: 1 843
Е, и нас успя да разчувстваш! Радвам се за вас от сърце! Hug

# 5
  • Мнения: 341
Браво на Боби  Hug

Ивка,нека винаги от очите ти текат такива сълзи от радост   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 722
Брей къде съм чела до сега та не съм забелязала тази темичка - ми то и при нас има НОВО!
Снимките превариха включването ми с новината - вчера за пръв път качихме Милен на ски - ами талантливо е детето като мен. Embarassed
Това всъщност беше и първия му осъзнат сблъсък със снега - миналата година снега съвпадна с взимането му у дома и почти веднага варицела, така че от многото емоции нищо не разбра, а пък тази година в София сняг така и не падна, така че да е жива и здрава планината. Дръж се зимна олимпиадо, идааааааа Joy
ivka10, плачи - това са най-хубавите сълзи 
kremmy - ако сме подготвени няма пък да го кажем както трябва поради някаква друга субективна причина Thinking

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Брей къде съм чела до сега та не съм забелязала тази темичка - ми то и при нас има НОВО!
Снимките превариха включването ми с новината - вчера за пръв път качихме Милен на ски - ами талантливо е детето като мен. Embarassed
Това всъщност беше и първия му осъзнат сблъсък със снега - миналата година снега съвпадна с взимането му у дома и почти веднага варицела, така че от многото емоции нищо не разбра, а пък тази година в София сняг така и не падна, така че да е жива и здрава планината. Дръж се зимна олимпиадо, идааааааа Joy
ivka10, плачи - това са най-хубавите сълзи 
kremmy - ако сме подготвени няма пък да го кажем както трябва поради някаква друга субективна причина Thinking
Ааааа,гледах ги аз снимките,гледах ги. Mr. GreenСкиор от класа,да ви е жив и здрав.
Мама Галя като каза сега,та се сетих.Днес ме свариха неподготвена.Всички майки знаят,ама аз нали не съм се вясвала на градината от сума време,а и Боби пак е болен,та имаме шарка във нашата градина.Е все още във групичката не е още но скоро и това ще стане,така мисля.Та се чудя другата седмица да пускам ли боби или не.
Хммм.Дайте един съвет.
За сведение да кажа,че само нашият тати се е шарил като дете.Нито Боби нито Преслава са се шарили,моя милост също.Та ако пипнем тази проклета шарка,и аз ще се чеша като крастава зелка барабар със децата.
Или пък ако я карат,да я карат докато са по-малки,знам ли вече и аз. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 722
ivka10, отговарям лично на твоя въпрос за шарката, но го пиша тук, защото сигурно и друг ще се похвали скоро - така като гледам по всички градини е плъзнал варицелата - инкубационния период е 15 дни, така че дори да не го пускаш другата седмица, няма да го опазиш ако е поддатлив. Когато отидохме за пръв път да видим Милен ми казаха че в дома има варицела, но в другото крило, все пак да имаме предвид че се разнася лесно а персонала ходи от стая в стая - когато 20 дена след това си го взехме у дома мислехме че се е разминало но на петия ден от престоя в къщи се опъпчихме.
Моя съвет е /аз го давам пък ти ако щеш, вземането не е задължително/ Laughingда го ставиш да си я изкара сега шарката, докато е по-малък а пък и Преславка да мине през този сърбеж докато е мъничка, защото като порастнат по-трудно ще ги удържаш да не се чешат. А пък може и да не се заразят - аз като малка карах всички възможни заразни болести и майка ми е слагала брат ми при мен в леглото да се зарази та да мине с едни болнични, но той се оказал по-упорит и така до сега не се е шарил.
От мен такава идея, ти си преценявай здравословното му състояние, вероятността за се заразиш и склонна ли си да го направиш и т.н.

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
ivka10, отговарям лично на твоя въпрос за шарката, но го пиша тук, защото сигурно и друг ще се похвали скоро - така като гледам по всички градини е плъзнал варицелата - инкубационния период е 15 дни, така че дори да не го пускаш другата седмица, няма да го опазиш ако е поддатлив. Когато отидохме за пръв път да видим Милен ми казаха че в дома има варицела, но в другото крило, все пак да имаме предвид че се разнася лесно а персонала ходи от стая в стая - когато 20 дена след това си го взехме у дома мислехме че се е разминало но на петия ден от престоя в къщи се опъпчихме.
Моя съвет е /аз го давам пък ти ако щеш, вземането не е задължително/ Laughingда го ставиш да си я изкара сега шарката, докато е по-малък а пък и Преславка да мине през този сърбеж докато е мъничка, защото като порастнат по-трудно ще ги удържаш да не се чешат. А пък може и да не се заразят - аз като малка карах всички възможни заразни болести и майка ми е слагала брат ми при мен в леглото да се зарази та да мине с едни болнични, но той се оказал по-упорит и така до сега не се е шарил.
От мен такава идея, ти си преценявай здравословното му състояние, вероятността за се заразиш и склонна ли си да го направиш и т.н.
Благодаря за съвета Мама Галя.Абе да се надяваме,че нищо им няма.Ако хванат тогава да хващат.А аз дали съм склонна,ще се почесвам като краставо магаре тук там и ще мине. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 883
Ивка, за децата наистина е по-добре да карат шарката докато са по-малки, особено за момченцата.
Моят Борко я е карал още в дома, а Надя беше на 3,5 и я изкара леко.
Страшното доиде, когато аз се заразих - 8 дена температура 39-40, пъпките нямаха чет, направо можеха да ме вземат за главната роля във филм на ужасите - страшничко си беше. Оправих се, ама мъжът ми и докторите доста се бяха поуплашили дали ще ме бъде...

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка, за децата наистина е по-добре да карат шарката докато са по-малки, особено за момченцата.
Моят Борко я е карал още в дома, а Надя беше на 3,5 и я изкара леко.
Страшното доиде, когато аз се заразих - 8 дена температура 39-40, пъпките нямаха чет, направо можеха да ме вземат за главната роля във филм на ужасите - страшничко си беше. Оправих се, ама мъжът ми и докторите доста се бяха поуплашили дали ще ме бъде...
Абе децата да са добре,аз някак си ще се оправя.Издръжлива съм за 10-ма и назад не знам. Mr. GreenАко не от друго от инат ще е но ще оцелея. yes

Преди мъничко разказвайки за тържеството на Боби на Дидка,се усетих,че съм забравила да кажа за аплодисментите от всички майки,баби,деца и т.н за Боби.
Както всички си стояха мирно и кротко,муха да бръмне ще се чуе.
Децата наредени като аптекарски шишенца на столчетата не смеят да шавнат newsm05 newsm06,майките във трепетно очакване,чакаме да започне тържеството и точно във този момент,става моят син от стола и почва да си рови във джоба на дънките.
И какво си мислите че вади от там а?
 newsm53
Вади едно малко гребенче,което по негово настояване баща му,беше го купил преди няколко дни.Кога го е пъхнал не съм разбрала.Всички вперили поглед в него,той постоя позавъртя се,та ни в клин ни в ръкав каза.
"Какво бе,аз да си оправя прическата,че ми се е развалила".Точно в него момент преди бурните емоции от това изказване,чула гласа на батко си,Преслава почна да пляска със ръце smile3501 и да крещи от удоволствие. Mr. Green
 newsm44
След нея и всички останали.
Боби все едно нищо не става, удари едно бързо ресане, прибра си гребенчето във джоба и си седна на мястото.
Еххх.Има го записано,документирано. smile3521

# 12
  • Мнения: 144
Момичета, много съм заета тези дни и мнооого уморена. Виждам, че активно се включвате по темите. И аз имам какво да кажа и така ми се иска да се включа, но съм твърде уморена по това време на деня. Чакам с нетърпение да се видим през април за да споделим мнения и тревоги. И да не забравя!ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МАМИ! / НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ/.Бъдете здрави и се радвайте на вашите съкровища!

# 13
  • Мнения: 367
Момичета, благодаря ви за отзивите на нашите снимки. Той наистина е много фотогеничен, а и много артистичен. Тъй като е най-малкия в градината, а и от месец е там,  на всички им е чудно как си каза стихчето без да се притеснява и с патос. Аз се притеснявах до последно, защото у нас това стихче всеки път се казваше с различна физиономия и в различен стил, даже и си го пееше. 
А новото при нас е , че сме болни. И нали за първи път ми се случва, изчетох по няколко пъти как да направя този антибиотик. Не знаех, че се сипва вода в гранулите и сигурно над 5 пъти прочетох листовката и за по-сигурно звънях и на лекарката.   Колко ли неща още ще науча...   Ама, дано да са от по-хубавите, че като видя термометъра над 37 и ме свива под лъжичката.   Ill 

# 14
  • Мнения: 2 722
orange72 и ние бяхме болни веднъж та знам какво е да видиш "цифромания" на термометъра, дано не се повтаря Laughing
Пожелавам ви бързо оздравяване и не се шашкай много, защото от това полза няма /боже, кой ти го казва newsm78/

Общи условия

Активация на акаунт