Щом АПРИЛ цветята разцъфти, щъркел чакан ще ни навести!

  • 10 522
  • 255
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 925
Flo, и ние сме така с припознаването. Аз питах в болницата, в която ще раждам и ми казаха, че нищо не е нужно, просто като се роди таткото с личната карта се явява и го записват с неговото име. Но на някои мами знам, че им искат документ от нотариус. Ако искаш питай там където ще раждаш.  Peace

# 46
  • Мнения: 367
пак съм аз брат ми ми прати снимка на едно елеченце което баба е оплела за бебето ще има и панталонче а ако остане прежда терлички. Simple Smile сложила съм материала в пощата

като се прибера ще има и още готови неща от преждата която и пратих

# 47
  • Мнения: 221
Страчи,зетя ви  е много сериозен мъж,браво на вас,добре сте си отваряли очите. Laughing
А на колко месеца е ?Не че за любовта има граници,  Winkпросто питам.

# 48
  • Мнения: 56
Flo, и ние сме така с припознаването. Аз питах в болницата, в която ще раждам и ми казаха, че нищо не е нужно, просто като се роди таткото с личната карта се явява и го записват с неговото име. Но на някои мами знам, че им искат документ от нотариус. Ако искаш питай там където ще раждаш.  Peace
и ние сме така,но аз забравих да питам в селената имат и някакви специални изисквания по въпроса,на края на седмицата смятам да ида на преглед ще питам...ако не забравя Mr. Green
stra4i, newsm10верно е голям сладур зетя,ама чакай да се родят и нашите момци,да не съжаляваш после че си избързала с избора newsm47
браво на баба ти веси,аз си нямам баба Sad имам една де ама е мн.мн.далеч и не плете

# 49
  • София
  • Мнения: 9 110
Ая, успешно и леко раждане, здрави бебоци и много вълнуващи първи срещи с тях.  Praynig

# 50
  • Мнения: 366
P-r-o-l-e-t, със сигурност ще разбереш кога раждаш....... А щом си успяла да заспиш - фалшива тревога. На мен, когато ми започнаха контракциите към 1 през нощта, се натисках да поспя, понеже ще ми трябват сили за раждането - НЕВЪЗМОЖНО Е!

smooth, спокойно, не се смущавай....Аз също се притеснявах много, все пак ми беше за първи път, но ако бебчето пълни пеленките, значи всичко е наред, а и ако наддава, разбира се - ако не се лъжа минимумът беше около 150 гр на седмица, което е 600 на месец, но не съм много сигурна в цифрите - като цяло не съм привърженик да се следят стриктно цифрите, защото някои дечица и с по-малко наддаване или пък с повече се чувстваот отлично и си растат нормални и здрави Simple Smile)).
А и най-важното имаш форумът - на мен той ми беше успокоителното и мястото за неизвестни въпроси Simple Smile

Коластра за цялата си предишна бременност имах 2-3 пъти засъснали мънички капчици нещо прозрачно върху зърната и това е, пък после каква млекоцентрала станах Simple Smile)). Не му мислете, няма връзка ........

ОХ, стигнах с четеното и отговарянето едва до първа страница от настоящата тема и трябва да спирам, може довечера да продължа.

СЕГА БЪРЗИЧКО ВИ ЧЕРПЯ ВИРТУАЛНО:
ПРЕДСТАВЕТЕ СИ ГОЛЯМА ВКУСНА ТОРТА, ЧЕ НЯМАМ ВРЕМЕ ДА ПОТЪРСЯ КАРТИНКА.
ПОВОДЪТ Е, ЧЕ БРАТ МИ И ЖЕНА МУ ИМАТ РОЖДЕН ДЕН (късметлии - родени на една и съща дата), А БРАТ МИ ДОРИ КРЪГЛА ГОДИШНИНА 40 . АЗ МНОГО ГИ ОБИЧАМ, А И ДЕЦАТА НИ СА ЛУДИ ЕДНИ ЗА ДРУГИ - РУМИ ОТ ПОЛОВИН ЧАС КИСНЕ НА ВРАТАТА И ЧАКА ДА ХОДИМ У ТЯХ.


Като чух снощи за голямото бебенце в Шейново, си помислих, че има приемственост - Брат ми е роден един ден по-късно преди 40 години 4,800 кг. и 59 см - явно по мартенчетата ходи Simple Smile)))

Приятна вечер ви пожелавам и сладки сънища, в случай че не успея да влезна пак вечерта Simple Smile

# 51
  • Мнения: 354
Ей, сладурки с тези чевръсти пръсти, не мога да ви смогна на писането, а не бих пропуснала и ред!!!
Днес си получих обменната карта за "Св. София", сега остава да си приготвя багажа за болницата и мога да раждам вече! Бебко е 2700 +- 300, термина ми е на 6 Апр.
Към насочилите се за раждане в "Св. София"- с избор на лекар ли сте?Аз реших да отида така, пък дано не съжалявам. Тези дни ще има ли Софийска среща или у-ще , много ми се митка, както казва Страчи с вас WinkПриятно изкарване наStyle на двойния рожден ден, да са ви живи и здрави рожденниците и хайде тръгвай да не изчерпваш търпението на Руми Laughing

# 52
  • Мнения: 1 925
Зетът ни е на 42 дена някъде, на 22 януари се роди. Ние отдавна го охажвахме, че с майка му заедно ходихме при док.  Mr. Green Но е мъж с характер, понякога горката мама не си чува телефона от него, представете си за какво става дума. А и за пръв път виждам бебе да ръмжи  Crazy ама точно като малко кученце си ръмжи и хапе  hahaha

# 53
  • Мнения: 291
Мисля, 4е е време и аз да се включа  newsm44

Моето момченце (ако нашата докторка 'вижда' правилно Simple Smile се очаква на 10/04  newsm30

# 54
  • Мнения: 1 925
Добре Дошла, Мише !    bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 6 268
Мами, верно сте много бързи с пръстите. Цял ден ме няма и едва успях да изчета всичко.

Зетят на Страчи е хубавец, но както каза maraya75  изчакай да видиш нашите момци   smile3521   newsm53

Та един въпрос, който май не сме разисквали -  изборът на педиатър. Вие ориентирали ли сте се вече към някой и къде, свързали ли сте се с избрания от вас педиатър. Една моя приателка казва, че важното е да се избере някой, който дава направления и няма нищо против да идва вкъщи при неободимост.

# 56
  • Мнения: 9 990
Аз съм лесна-педката на дъщерята ще е педка и на малката.Доволна съм.То не ми се е и налагало де, а и не съм от майките, които тичат за сополи и температура, та си мисля, че и защото не съм и все пред кабинета е все винаги отзивчива и добре настроена към нас Mr. Green

# 57
  • Мнения: 354
За педиатъртепърва ще мисля , но предполагам, че ще избера някой от поликлиниката която ми е наблизо.
Момичета мислили ли сте за медицински клин за след раждане , или колан , гащи?
Аз днес срещнах една позната акушерка и тя каза да почна да нося веднага след изписването , било помагало много. Тук http://www.storebg.eu/index.php?cPath=35&osCsid=d83de734ca1f … 3389e1a0811df0620 открих различни, но еое ли е най-подходящо, нека някой ако има опит да помага

# 58
  • Мнения: 434
maraya 75, както са казали и другите мами изчакай и нашите мъжлета, пък тогава си избирайте зет! Laughing
Макар, че за нашия нероден Петко вече има една кандидат снаха! Joy Mr. Green

По въпроса за "Св.София" - аз смятам да раждам там с уговорка при доктора, който ме следи. Но утре съм на женска консултация, и мисля да говоря с него. Т.че утре ще мога да дам повече инфо.

# 59
  • Мнения: 1 925
bobche_78, става дума за нашта мома, че вече има зет, а не за на марая  Wink
За педиатър - аз съм си избрала един в нашта поликлиника, имам наблюдение върху него, пък и питах няколко мами за него и са доволни. Пък и има и той бебе, та е в час с новостите, подкрепя кърменето, което е много важно и е хомеопат.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт