До мамите раждали в Шейново

  • 4 734
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 053
- ако вие се заяждане и се мръщите на всичко - ще получите съответно и такова отношение. Подхождайки с усмивка бихте получили такава.

точно така  Wink

# 46
  • Мнения: 1 531
ще си позволя да вмъкна един въпрос и вярвам, че авторката на темата също я интересува  Hug
азсъщо съм решила да раждам в шейново - без уговорка -  и даже преди към два месеца бях пуснала тема и благодарение на нея реших   bouquet 
сега само да кажа, че всъщност най-много ме притесняват не разделянето с майката за два часа, а
1. че няма да може да си почине бебенцето сред плачовете на другите бебенца - та да питам пречи ли им шума или не чуват много добре като са мънички, т.е. може ли моето да си спи, а други да плачат и обратно  ooooh!
2. че няма да мога да кърмя при поискване и най-вече през нощта и струва ми се грях да ми ходи коластрата на боклука (дано да имам такава де  Praynig така или иначе)- та да питам има ли някакъв начин да измоля да ми я дават (което май не е възможно) или ПОНЕ ДА СИ СЪБИРАМ КОЛАСТРА В СТЕИЛИЗИРАНИ ШИШЕТА С ПОМПА И С НЕЯ ДА ХРАНЯТ БЕБЕНЦЕТО ПРЕЗ НОЩТА ОТ ШИШЕ, а не със стандартно мляко  ooooh!
предварително благодаря за отговорите ви 
bouquet

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 19:31 от ninochka

# 47
  • Мнения: 1 896
jas.min,
Англия беше просто произволен пример - първият, за който се сетих. Същото се отнася за всички останали европейски страни, доколкото знам. Има едни 10 правила за успешно кърмене например, формулирани от СЗО и Уницеф, които много се уважават в цивилизованите страни и според които майката и бебето не бива изобщо да се разделят след раждането, освен ако няма усложнения при някой от тях, които да налагат интензивно лечение (секциото не е такова усложнение).
Освен това, разделянето не се практикува и по чисто хуманни съображения, не само заради кърменето. Просто се отчита, че да си новородено не е някакво тежко заболяване, налагащо интензивно медицинско наблюдение. Новородените в общия случай са си едни здрави малки хора, чиито физически и емоционални нужди са силно свързани преди всичко с близостта на майките им.
Повече няма да пиша в темата, тъй като не съм раждала в Шейново, няма и да раждам. Вие си решавате дали да вземете предвид съображението за безпричинното разделяне на майките и бебетата, или не.

# 48
  • Мнения: 1 896
Ok, за последно - само да кажа, ninochka, не може да нямаш коластра, имаш я още сега, дори да не я виждаш и усещаш по никакъв начин. Това не го мисли.
А дали ще дават на бебето изцедена кърма, раждалите в Шейново да кажат, но защо ли ми се струва, че отговорът ще е "не"? Плюс това коластрата е доста трудно да се изцеди с помпа - тя е много малко, повечето майки почват да цедят едва когато усетят напрежение в гърдите, а тогава вече се говори за преходно мляко, коластрата вече е изпусната.
Така или иначе ще предлагаш коластра направо от гърдите, когато ти дадат бебето, но нуждата му от гушкане е не по-малка.
Хайде, млъквам, вие сте.

# 49
  • Мнения: 684
ще си позволя да вмъкна един въпрос и вярвам, че авторката на темата също я интересува  Hug
азсъщо съм решила да раждам в шейново - без уговорка -  и даже преди към два месеца бях пуснала тема и благодарение на нея реших   bouquet 
сега само да кажа, че всъщност най-много ме притесняват не разделянето с майката за два часа, а 1. че няма да може да си почине бебенцето сред плачовете на другите бебенца - та да питам пречи ли им шума или не чуват много добре като са мънички, т.е. може ли моето да си спи, а други да плачат и обратно  ooooh!
2. че няма да мога да кърмя при поискване и най-вече през нощта и струва ми се грях да ми ходи коластрата на боклука (дано да имам такава де  Praynig така или иначе)- та да питам има ли някакъв начин да измоля да ми я дават (което май не е възможно) или ПОНЕ ДА СИ СЪБИРАМ КОЛАСТРА В СТЕИЛИЗИРАНИ ШИШЕТА С ПОМПА И С НЕЯ ДА ХРАНЯТ БЕБЕНЦЕТО ПРЕЗ НОЩТА ОТ ШИШЕ, а не със стандартно мляко  ooooh!
предварително благодаря за отговорите ви 
bouquet
ninochka, не се притеснявай - нищо не им пречи на бебчетата да спят, дори съседно бебче да се дере цял ден и цяла нощ. Те си чуват, но просто игнорират всякакви звуци. По-скоро е трудно да събудиш новородено - особено докато трае жълтеницата са много сънливи. Виж ако са в стаята при майките и някое е по-ревливичко, има риск от недоспиване и преумора на майките Wink За нощното хранене - уви нито ще ти дадат бебчо, нито ще му дават твоята коластра мисля. Но все пак това е само от 22 до 6 ч. т.е. 1-2 хранения, а през останалото време ще си папка коластра. Все пак бих се оплакала (с известна доза разбиране, понеже ги видях, че много хвърчат напред-назад акушерките), че никой не ти помага или обяснява за кърменето. Та затова 4 дни само се лъжехме, че се кърмим и язък за коластрата дето се уливаше цялата. Чак вкъщи педиатърката откри проблема и с помощта на силиконови зърна бебка започна наистина да си папка.

# 50
  • Мнения: 1 531
basilisk, нямам представа дали може да се цеди коластрата и аз... иначе от сега си я виждам  Laughing , което обаче не значи че тогава ще имам, де, доколкот знам  Rolling Eyes  а иначе за гушкането ако на три часа един е в нон-стоп гушкане мисля, че е достатъчно, бе, то и  вкъщи едва ли ще се гушкаме повече, може би по-4есто ама за по-малко... то нали си спи бебенце, аз пък ще правя друго... поне така си мисля, че е нормално де - макар че, ако си вземем слинг, може и с него да си ходим насам-натам  Heart Eyes
jas.min, ох, успокои ме за шума - радвам се Heart Eyes а за храненнто с коластра дали наистина няма даможеееееее
Cry

# 51
  • Мнения: 498
Здравей!
....за Шейново въобще не ми се говори даже....прекалено лоши спомени имам.
Прословутата д-р Богословова ме заряза след първия преглед-беше към 2-3 часа след обяд...тя просто си тръгна!А имахме уговорка! #2gunfireОставих се в ръцете на дежурния екип.... #2gunfireТочно в периода на силните болки ги чаках да ме проверят за разкритие почти цял час на магарето,бяха отишли да пият кафе...благодарение на това прескочихме и времето за епидуралната...раждах без упойка,а ИСКАХ такава!След това започнаха напъните...продължиха цял час,бебето не излизаше...те ми "помагаха" с ръце,благодарение на което бях жестоко разкъсана и кървях.Така до 8 часа вечерта,когато дойде новият екип-д-р Младенчев.Този човек ми спаси живота и живота на бебето ми!!!В 20.05 мин. мина на оглед и видя ,че кървя.Думите му бяха:"Качвайте тази жена на магарето да вадим това бебе,че кърви".В 20.15 с един натиск върху корема и напън от моя страна родих.....значи просто е трябвало да ми се помогне малко....След това ме пратиха на прословутия първи етаж.Описанието на препатилата майка е абсолютно точно,моето преживяване там е 1;1 с нейното.Казано с една дума МИЗЕРИЯ!Не човешки условия...да не говорим за условия за една родилка...НЯмам думи!Имам желание за второ бебче,но то няма да бъде родено в Шейново!

# 52
  • Мнения: 1 896
basilisk, нямам представа дали може да се цеди коластрата и аз... иначе от сега си я виждам  Laughing , което обаче не значи че тогава ще имам,

Значи, значи  Laughing Laughing Laughing
Всеки има, ако някой ти каже че е нямал, значи просто не я е видял, нито оползотворил. Ако имаш съмнения по въпроса, посети кърмаческия форум, там ще те уверят също.
А за гушкането - не е важно само по колко часа ще бъде, а да е тогава когато детенцето ти ще е будно и ще те търси. На три часа като ти го носят, често се случва да спи, нахранено от акушерките с адаптирано мляко от шише с биберон с огромна дупка. Това разваля правилната "постановка" на бебето на гърдата, защото сукането е по-трудно и иска повече усилия, от гърдата се засуква по различен начин, абе изобщо е кофти работата даването на шишета в болницата.
Идеята ти за слинга е супер, определено ще останеш доволна от този вариант. Казвам го опит.

# 53
  • Мнения: 1 531
и в крайна сметка не е достатъчно ли? няма ли все пак достатъчно време да се засечем желание-време за гушкане от този един на три часа??? а то дори и да спи, пак ще ме усеща  Heart Eyes   пък и е само за три дни, живот и здрве  Heart Eyes  аз по други причини не искам в майчин дом нито в тина киркова, пък за шейново поне нямам притеснения за лекарите, че са достатъчно добри, и за бебетата, че са достатъчно обгрижвани, което е най-вжаното Praynig

# 54
  • Мнения: 1 455
basilisk за какво гушкане говорим,те бебоците спят по 20-22 часа ooooh!
И хайде моля те,ако ти си имала безпроблемно раждане,то не при всички е така.Аз сина ми като го родих,изобщо не знам как щях да изкарам ако трябваше да съм с него в стая.В мига в който родих исках да умра,не исках да виждам детето си,стигаше ми да знам,че е добре и толкоз.Виж след ден-два нещата са други.

ninochka ако си във Вип стая,детето може да остане при теб колкото си поискаш,дори и цяла нощ Party

# 55
  • Мнения: 24
 Два пъти съм раждала със секцио в Шейново.
Това, че децата не са при майките си има и предимства.
Първият път бях доволна, че бебка не е постоянно при мен, защото имах страшно много кърма и постоянно се цедях, денонощно, докато отпуша пустите канали. Дори и да беше с мен и да я слагах на гърдата постоянно, не би могла да ми помогне.И като се насложи стреса, болката, недоспиването не бих издържала с три бебета в стаята.
 Вторият път цеденето беше значително по- малко и използвах времето за почивка и съответно се възтанових по- бързо.
Хранят децата с изцяло с АМ само в 1ч. през нощта. На другите хранения дават добавка, но решението си е изцяло твое дали ще я дадеш на детеце. Първото си дете кърмих 6 месеца, а второто 1 година. Не смятам, че добавката в родилното е попречило на успешното кърмене на децата ми.
 Децата са ми били винаги с чисти дрешки и изкъпани. Нормално е да не са с моите памперси- акушерките не могат да помнят кой пакет на кое бебе е. Нищо не ти пречи да си го преобуваш на всяко носене.
Не мога да се оплача от отношението на персонала. Наистина се държат малко троснато, но на мен това ми подейства мобилизиращо да се стегна и раздвижа по- бързо ( да стана след операцията, да стана да си взема детето, а не да чакам някой да ми го подава; да ида до банята да се измия, а не да чакам някой да ме мие с чайника над подлогата, да ида да си поискам нощница, а не да чакам някой да ми даде ).
 Относно гушкането-  успявах, особено втория път, за тези два часа да се изцедя, да отида до тоалетна, да дремна и като дойде бебе да съм на 100% негова, да го храня , гушкам, да му говоря, да го нося, да го разглеждам и т.н.
Не смятам, че децата ми са травмирани от това, че 5 дена сме се виждали през 2 часа за по 1 час. 
 С една дума- доволна съм, че раждах в Шейново. Пожелавам си да ида там още един път  preggo  ylinfant
 Желая на бременните  майчета леко раждане   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 531
мноооого успокояващи последни два отговора и най вече, gery gerry, сигурна ли си, че е така за ВИП????? аз, доколкото знам, може хора да има при теб, ако си във ВИП, но пак не ти давали бебето - сигурна ли сиии??? аз направо още утре ще се обадя и да попитам дее Crazy и без туй се чудех дали заради кефа от присъствието на хора (най-вече татакото  Heart Eyes ) да не съм във ВИП, а ако дават бебенце на поискване, направо нямам колебания  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  освен притеснения дали е има свободна точно аз като раждам  Rolling Eyes  а нали няма да ме гледат странно, че искам вип пък не съм си платила за екип??? то не че има общо и си е с различни мотиви, ама знам ли? макар че би трябвало чак като родиш да те питат къде да те нстанят или ...???

дано не размивам темата с тези въпроси, а напротив - надявам се отговорите да са полезни на всички четящи  Peace
а на всички отговарящи - мерси   bouquet

# 57
  • Мнения: 1 455
ninochka до мен в съседната стая,имаше една китайка с мъжа си и детето им беше нон стоп при тях.За това мисля,че може.Със сигурност през деня може,за през ноща не съм убедена.
А за Випа е доста трудно ,понеже се резервират от майки със секцио,но аз първия път съм раждала без уговорка и ме качиха във Вип.Втория път с уговорка,а нямаше свободна стая въпреки,че на следващия ден ме уредиха.Та така...пожелавам ти леко раждане и дано да има места във Випа bouquet

# 58
  • Мнения: 5 401
Ура за д-р Христо Станков!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  newsm10

От години ходя при него на прегледи и когато забременях бях 100 % сигурна, че искам той да ме изражда. Бременността ми следяха в консултацията на Шейново, а в последните месеци и д-р Станков. Нямах никакви съмнения и страхове относно раждането благодарение на доверието ми в неговия опит и в отношението му към мен, обикновената пациентка.  Simple Smile

Имам прекрасни спомени от всеки един момент на раждането на прекрасното ми дете. Д-р Станков непрекъснато обръщаше внимание на състоянието ми, чувствах се обгрижена и спокойна. Той ми даде шанс да родя нормално, въпреки че малкия се беше заинатил и не искаше до последно да слиза. Спирам да го величая! Ако един ден отново решим да имаме дете, със сигурност д-р Станков ще участва в раждането му!  Peace

За престоя ми в Шейново - доволна съм от отношението на повечето хора - акушерки, сестри. Условията на първия етаж, където бях, не са никак добри, но не съм тръгнала на хотел. Може би следващият път ще се поглезя и ще се настаня във ВИП-а.. Времето ще покаже.

Леко раждане!   bouquet

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
ninochka ако си във Вип стая,детето може да остане при теб колкото си поискаш,дори и цяла нощ Party

За съжаление не е така. Бях във ВИП и ми носеха детето както и на другите на 3 ч.

Общи условия

Активация на акаунт