Готвене в плик

  • 8 574
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз къде съм гледала  Whistling
Търси ги на рафтовете с алуминиово, домакинско фолио, хартия за печене и т.н.

# 16
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Преди пликовете беше амбалажната кафява хартия...ех,социалистически спомени  Wink

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Преди пликовете беше амбалажната кафява хартия...ех,социалистически спомени  Wink
Аха, и пликът отвътре се обливаше с олио...

# 18
  • Мнения: 4 916
Търси ги на рафтовете с алуминиово, домакинско фолио, хартия за печене и т.н.

тъкмо се чудех къде може да са ги сложили.
Благодаря  Peace

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Стават доста вкусни месата и рибите приготвени в плик.  Peace

# 20
  • Мнения: 5 462
Ето как аз правя пиле в плик , това е менюто за днес...
Печено пиле в плик с (бира,вода, горчица , майонеза, чесън няколко скилидки всичко добре разбъркано  ) и за гарнитура  картофи на фурна на колелца с малко зехтин , водичка , сол и от зелената подправка на Маги. Таратор и студена бира естествено !!Това ще си хапваме днес и утре ....ако остане до утре де...!
 

# 21
  • Мнения: 143
А колко време трябва да се пече newsm78?

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А колко време трябва да се пече newsm78?

Аз пека около 40 мин., но най-лесно е като просто поглеждаш - когато е достатъчно добре зачервено е готово.

# 23
  • Мнения: 143
А колко време трябва да се пече newsm78?

Аз пека около 40 мин., но най-лесно е като просто поглеждаш - когато е достатъчно добре зачервено е готово.
Благодаря  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 462
А колко време трябва да се пече newsm78?

Аз пека около 40 мин., но най-лесно е като просто поглеждаш - когато е достатъчно добре зачервено е готово.
Точно така , това е най сигурния начин !!

# 25
  • Мнения: 2 956
Само веднъж съм използвала плик.На опаковката пишеше преди да се сложи пилето,да се поръси плика с брашно,но аз забравих и най-любимото ми -кожата,залепна Sad

# 26
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Само веднъж съм използвала плик.На опаковката пишеше преди да се сложи пилето,да се поръси плика с брашно,но аз забравих и най-любимото ми -кожата,залепна Sad
Никога не съм ръсила с баршно и никога не ми е залепвало. При печене плика се издува и не опира в пилето.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 100
запича ли се месцето в плика , хваща ли коричка или просто за задушава?

# 28
  • Мнения: 5 462
Хваща , хваща коричка и става сочно и крехко .Поне по начина по който аз го правя .

# 29
  • Мнения: 187
Вчера правих за първи път пиле в плик. Само го намазах с масло и подправки (без вода, бира и др.). Във фурната до него задуших картофи в йенска тенджера. Мисля, че се справих за 6! Blush

Общи условия

Активация на акаунт