Тийнейджърски увлечения по магия?

  • 10 897
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 818
Това е надявъм се да съм променил представата ви за магията и окултизма.

Промяната става с друг тип похвати  Peace
И да отбележа, че християнството не е противоположност на тези знания (не искам да го наричам окултизъм, твърде натоварена дума)(между другото навсякъде се говори за едно и също, с различни думи, но в основата си е едно). Само се замисли какво прави например един православен свещенник по време на служба  Laughing
Този спор, който водиш с "всички различни" го води вътре в себе си и по-бързо ще го приключиш (макар, че аз още го водя , когато спра сигурно ще стана твърде ефирна  Mr. Green )
 Peace

Лцифер е ангела на слънцето а не е никакъв Сатана.  newsm78

# 31
Извинявам се!Говорех за църквата а не за христянството.Може би,не съм се изразил добре.
А за Луцифер може да погледнеш тук http://aryansunforums.21.forumer.com/viewforum.php?f=54&sid= … 5f765c73eb445a33d -погледни в "Изображения-Луцифер"

# 32
  • Мнения: 3 740
Дали когато говорим как трябва да се постъпи в проблемни ситуации с децата, не демагогстваме до известна степен без да се усетим, казвайки- бих направил, това и онова,а когато попаднем в ситуацията реагираме съвсем не така както сме планирали?

Замислих се над това дали не съм била лицемерна, когато съм писала на автора на темата.
Но не, бях искрена. Продължавам да смятам, че това е правилният начин на реакция.
Може би грешката ми е, че ми липсва проницателност и възприемам неграмотния гост като такъв, за какъвто се представя - човек, който е дошъл да ни разкрива недостъпни за нас истини, за съжаление в нечетлив вид. Но смятам, че несъгласието ми с неграмотността му може да му е само от полза, на колкото и години да е. Ако искаш да те възприемат сериозно, трябва да се научиш да изглеждаш поне приемливо.

Оспехът ми в училище е отличен въпреки че у нас не пипвам да уча(една от многото полужителни черти на медитацията да речем)
Това е надявъм се да съм променил представата ви за магията и окултизма.

Ама моля ви се, бе хора! Не може да се надявАте на полОжително отношение въпреки отличния си Успех, ако не пишете грамотно. Как да ви повярвам, че сте навлезли задълбочено в една толкова сериозна материя, след като не сте си направили труда дори да се научите да пишете грамотно!

оффф значи.... Close  
Освен това аз не мисля че е правилно човек да се ограничава ,в смисъл да знае неща само за своята религия.Според мен е полезно човек да знае нещо повече,дори това нещо да е за някоя секта...

С това съм съгласна.
Да знаеш и да вярваш са две различни неща.

# 33
  • Мнения: 3 146
Направо не мога да повярвам как хора над 18 се зярибявят по тези тъпи сайтове. И аз съм се интересувала от окулти науки, също от будизъм ии ндуизъм, но всичко приключи докъм 20 години. И сега не съм много над 20, ама, хора, направо е смешно да сравнявате огромните теологически и философски системи на исляма, християнството или някоя от източните религии с разни дребни залъгалки, които са занимавали хората, които преди векове са искали да постигнат познание, вън от Църквата. Да, всички знаем, че Нютон е бил и алхимик, но едва ли разни псевдо-магьосници днес могат да се сравняват по познания с него.
Кажете ми каква информация точно може да се получи от този сайт, която да е достоверна? Ако критерият за достоверност е вътре в самия човек, то тогава нма смисъл от познаване на външни неща изобщо.
Материята на сайта не е сериозна, моля ви! Съвременният окултизъм е размита каша, тъй като ако изобщо беше окултизъм, нямаше да присъства в публично достъпен сайт. Не знаете ли какво означава "окултен"? А сериозната магия е била точно такова нещо - окултна наука!
Най-много съм ужасена от факта, че някой си мисли, че може да се самоусъвършенства благодарение на интернетски сайт...

Получаването на информация, ако става дума за познание, не става във форумите или по сайтовете.

Тийнейджърите се занимават сега с магия, за да са интересни, тайнствени, да изглеждат задълбочени и умни, за да се чувстват оригинални и специални. Но това няма нищо общо с истинската магия, която се е практикувала па-рано. Кажете честно, вие колко тийнейджъри познавате, които истински да вярват в магията?

# 34
Оказа се, че е доста популярно общество, с много издадени книги (главният автор е някой си Peter J. Caroll)

 Hug

ами ограмоти се малко за Карол тогава http://inchaos.org/texts/theory/chaos/theory.html
Внимавай да не ти хареса хаос парадигмата! Закодирано е в човека да мисли това което е научен от дете да мисли и когато някоя парадигма излезне от границите на това което "трябва да се прави" може да те постави като личност пред огромен кошмар и то не какъв да е, а именно: ДА ВЯРВАШ, ВЪЗПРИЕМАШ, ОСЪЗНАВАШ това което искаш, а не това което са те научили в малките години ЧЕ ТРЯБВА. Какво друго е мисленето, ако не един навик? Ами ако спреш да мислиш за момент (медитираш) какво ще се случи с нещата в които вярваш, нещата които обичаш, нещата които си научен, че са правилни и т.н. а де.... надушвам проблем с много от "нормалните" неща. Теб са те учили да осъзнаваш така и всеки един тук е научен, ами ако се окаже, че това е просто модел на мислене ??? Ами ако се окаже, че има безброй модели на мислене, възприемане и  не-мислене ? К'во правим тогава, отричаме ги или започваме да ги изследваме и си признаваме, че това което си мислим че знаем за себе си и света е смехотворно малко...

най-лесно нещо е да отричаш това което не разбираш, а най-смешното е че половината лелки дето отричат магията, всъщност ползват услугите на разни баби гледачки, врачки, леячки на куршуми и тем подобни  hahaha а забравихте ли нестинарството, забравихте ли великден, забравихте ли всичките ритуали които се правят в България и винаги са се правили ?? Забравихте ли как прекадявате с тамян масата (нали няма духове и зли сили), забравихте ли как се прескача огъня и забравихте "ората копата" Simple Smile Simple Smile или това не е ритуал, а просто нещо там дето се прави  newsm78 , ами носенето на гробищата вино и храна дето се изливат в земята и се оставят - ами нали няма духове, нали няма сили ... ми защо ги правите всички тези неща, вие да не сте откачалки ???  или това беше в графата на нормалните неща. Ами попа в църквата, кръщаването, сватбата, погребението или и това не са ритуали, и някакъв дядо със смешна мантия, шапка и кандило си губи времето да ви прави театър... май така е наистина 'щото такова нещо като ритуали и магия няма. Бас държа, че ако днес църквата обяви ритуалите за нещо прекрасно и задължително за всеки уважаващ себе си индивид, до няколко месеца всички ще станета магьосници и ще се чудите как така не сте били преди това - че толкова е нормално да сте, виж ги всички са


П.С. когато за първи път правих "ритуал" бях на 8-9 години. Всъщност дори даде резултат. Нямах си представа какво правя и защо точно така го правя имах просто намерение да постигна нещо, и го направих така както ми дойде отвътре. Не подценявайте децата, те са много по мъдри от повечето осъзнати възрастни. Жалкото е, че от проходилката родителите ги учат, че тези неща които децата виждат са илюзия и въображение - (какво е илюзия и как нещо се определя за истина, сънищата истина ли са? да, не, не знам ?) наспамихме ви форума ама ония идиоти от inchaos са пуснали линк за тази тема и повечето по-големи идиоти дето го посещаваме я видяхме

  bouquet

# 35
  • Мнения: 25 447
Ооооле, Боже!  ooooh!
Дечицата откриха топлата вода! И седнаха да ни агитират що е то Н2О, как може да се загрее и за какво да се използва...
Мдааа... Как да не им ръсне човек някое велико клише от рода: "Ей, шшшш, малките, вие накъдето отивате, ние оттам се връщаме!"  Mr. Green Joy
Няма лошо човек да търси и други пътища. Лошо е, когато го прави неграмотно и погрешно. И когато компенсира тези недостатъци с фанатизъм. Тогава вече става мноооого лошо и това е, от което се притесняват родителите ви.  Peace

# 36
  • Мнения: 213
Аз имах подобен период, но мина както повечето неща на тази възраст. Нашите го подминаха и ме оставиха да се занимавам. Сега вече отдавна не вярвам в магии, вампири и други подобни.

# 37
оффф значи.... Close  
Аз съм почти на 17 и от близо 2 години посещавам този сайт

A колко пъти си се гневила поради изтрити коментари?  Thinking Един човек, преди да навърши 18 години не е човек, според закона (няма всичките нужни права). Влизането на лица под 18 е ЗАБРАНЕНО. Но това привлича децата, не е ли така. Ето тук отговорността пада върху родителите.

И като заговорихме за форуми и уебсайтове:
http://magicgatebg.com
http://satana.biz/forum
http://themagiccircle.hit.bg
http://wandw.16.forumer.com/index.php?sid=6407e7795a4ad9075e73222dbfe7512c
http://aryansunforums.21.forumer.com/index.php?sid=fa4208cab6a95 … 40e64e223023b8ccc
http://inchaos.org

Кой от всичките ви допада най- много?

# 38
  • Мнения: 118
Аз посещавам маджикгейт и форумите на Ариеца.
Ако гледаме реалистично на нещата, не става въпрос толкова за магия, колкото за нуждата от Вяра в нещо. За съжаление, църквата отдавна не изпълнява тази роля...

# 39
  • Мнения: 4 965
Мдаааа, разтревожен татко, който подробно описва даден сайт + няколко тийна, посещаващи същия и съвсем случайно четящи и в бг-мамма.
Супер яка реклама. Бравос за находчивостта.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 827
Мдаааа, разтревожен татко, който подробно описва даден сайт + няколко тийна, посещаващи същия и съвсем случайно четящи и в бг-мамма.
Супер яка реклама. Бравос за находчивостта.
аха и аз така си помислих

иначе не видях връзката между Хари Потър и "сатана"-та, 666 и други подобни
или може би съм изостанала  Confused
но след като прегледах сайта мнението ми е, че има доста по-интересни сайтове с окултна насоченост 

и дето казва Как Сийка - там дет вие отивате, ние от там се връщаме  Laughing

# 41
Не мислите ли че щом децата ви влизат в такива сайтове нещо ги е заинтересувало.Можеби някоя нужда на която вие не сте обърнали достатъчно внимание.Не казвам че сте лоши родители.Не ме разбираите погрепно сигоренсъм че всеки иска само най-доброто за децата си.Помислих върху проблема ви и мисля че детото(ако мислите че на 14 още е дете) не е ориентирано в някаква религия
да празниците и притчите са едно но това не е достатъчно религионзен материал за да се ориентира един подраствъщ и отворен към всякакви идеи ум.Неориентиран този ум е податтлив на всякакво влияние от външния свят.Искам да ви попитам "загрижени родители", колко пъти тази година сте ходили на църква със децата си???

# 42
Ще си позволя да кажа че в периода от 1980 година до ден днешен много от децата се раждат със скрити способности най вероятно и при вашата дъщеря е така. а що се отнася до хаос магията не е залък за всяка уста!!! Начетох се на религиозни постове мислите ли че ще има ефект Simple Smile силно се съмнявам да е така:) и знаете ли защо защото духовенството в нащо бг е  паднало на 0 та е и по зле. Един въпрос към тези който веднага ще реагират на моето изказване виждали ли сте свещеник да държи Библия в ръцете си повреме на служба??? НЕ за съжаление а защо е така защото с нея пари не се изкарват! Бих ве посъветвал да поговорите сериозно с дъщеря си и ако тя найстина желае да се занимава с това потърсете някой от експертите в областта някой който ще може да я наблюдава и да и помага да върви по пътя по който е избрала. Това е единствения правилен начин според мен защото определено няма да можете да я спрете ако найстина е решила да върви по тоя път. ако желаете се свържете с мен на icq#301493749 за да поговорим. Това е от мен

Светлина по пътя на този който е избрал да бъде в светлината

# 43
Ще си позволя да кажа че в периода от 1980 година до ден днешен много от децата се раждат със скрити способности най вероятно и при вашата дъщеря е така. а що се отнася до хаос магията не е залък за всяка уста!!! Начетох се на религиозни постове мислите ли че ще има ефект Simple Smile силно се съмнявам да е така:) и знаете ли защо защото духовенството в нащо бг е  паднало на 0 та е и по зле. Един въпрос към тези който веднага ще реагират на моето изказване виждали ли сте свещеник да държи Библия в ръцете си повреме на служба??? НЕ за съжаление а защо е така защото с нея пари не се изкарват! Бих ве посъветвал да поговорите сериозно с дъщеря си и ако тя найстина желае да се занимава с това потърсете някой от експертите в областта някой който ще може да я наблюдава и да и помага да върви по пътя по който е избрала. Това е единствения правилен начин според мен защото определено няма да можете да я спрете ако найстина е решила да върви по тоя път. ако желаете се свържете с мен на icq#301493749 за да поговорим. Това е от мен

Светлина по пътя на този който е избрал да бъде в светлината
Аз пък мисля,че някой е прекалил с "магиите" (т.е. чашките!).
 Магии не съществуват и това е само въпрос на време,за да го разбере който и да е.Просто ние тийновете се увличаме по някои неща,далечни от реалността,за да избягаме от заобикалящия ни свят.Аз пък гледам филми за вампири,демони и т.н. чета книгите "Хари Потър",част от "Хогуартс"-ското общество съм и слушам от части метъл,но това последното малко рядко се случва.Сайта,който е посещавало момичето или посещава все още е още едно такова "бягство".Там има и форум,в който различни деца си помагат да правят "магии",но повярвайте ми половината не са направили нищо!Всичко е смао илюзия.Това си е според мен.И аз съм посещавала сайтове и форуми за магии,но когато опитах нищо не се получи.Маниячка съм на тема "Бъфи,убийцата на вампири",но мога да ви кажа с пълна увереност,че магии,вампири,върколаци или демони не съществуват!

# 44
  • Мнения: 293
мммдддааааааааааа ....трудна работа  newsm78лесно е отстрани да даваш съвети -трудното е когато си в проблема да видиш решението , ако нямаш основа на която да си стъпил.трудна възраст- вярно е. притеснен татко- нормално е. странични наблюдатели всеки от които дърпа чергата към себе си.прочетох това което сте писали до сега-от зрели хора които са видели и минали през много неща до тийни които смятат,че да се плискаш във водите на океана ,който изглежда спокоен е чиста игра, но всички знаем, че има подводни течения-мъртви течения, които не се виждат, но не напразно са наречени мъртви. newsm12 .вярно е , че децата днес ,а и не само днес , се увличат по тайнствата, но ние родителите би трябвало да сме до тях и във всяка ситуация да сме готови да помагаме и обичаме.глупости от рода, че хората пуснали този сайт не желаели той да се посещава от малолетни- ако беше така ,защо е толкова лесно достъпен? вярно,че църквата днес не е много на мястото си, но пък всяко възпитание е отговорност на родителите .ако казваме ,че няма магии и демони, защо тогава сме такива маняци на тема магии, върколаци и т.н. newsm78 децата са празни от вътре и се опитват да запълнят тази празнота с всички тези боклуци- в точния смисъл на думата, които им предлагат да станат нещо в очите на някой. Татенце просто обгърни  дъщеря си с цялата любов която имаш към нея, за да не я търси другаде.  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт