какво мислите за тези пюрета?

  • 1 127
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Които са със извара или със сметана,мога ли на нашата възраст да ги давам?

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз давах около 1 годинка

# 2
  • Мнения: 8 242
Преди годинката не мисля..

# 3
  • София
  • Мнения: 4 146
Опа. Аз дадох след 10-тия месец тъй като в 2-те таблици за захранването, които са дадени в този подфорум изварата е позволена. А и давам попара за закуска. Мисля, че няма проблеми.
Защо след годинка? Само за прясното мляко чакам да навърши годинка.

# 4
  • Мнения: 5 401
Преди годинката не мисля..

 newsm10  Опасност от алергия...  Confused

# 5
  • Мнения: 8 242
Прясно мляко, сирене или извара - млечните белтъчини са си млечни белтъчини..
Аз лично изчаквам, защото си имаме достатъчно предпоставки за алергична реакция и не ми се рискува.
Не виждам много смисъл, ако даваш сирене и извара да не даваш мляко  newsm78 ..
Ако не съм права - някой моля да обясни защо  Rolling Eyes

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вчера дадох на Хип спанак с картоф и сметана, по отвратително нещо не бях виждала и опитвала. Детето се разрева и разпищя от тази гнусотия Sick, а спанак е яла много пъти, но приготвен от мен. Повече от това пюре не бих купила. #Cussing out

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Давам  Blush

# 8
  • Мнения: 1 043
обяснението е че след обработката белтъка в киселото мляко примерно се приема много по добре от стомаха на детето , а за захранването - сметаната е чак след годинка точно заради опасност от алергия - прясното мляко също , но изварата и сиренето и маслото кислелото мляко се възприемат много по лесно , първо трябва да се даде изварата после сиренце / обезсолено или прясно / след това масло и накрая мляко и сметана - дори млякото не само след годинка ами чак година и 3-4 месеца трябва да се предложи  Peace
аз съм давала на първата си дъщеря плодово със извара на хип но няма спомен откога - но при нея бях объркала нашълно захранването и имаше милото такива уртикарии

# 9
  • Мнения: 3 205
Изчакай още 3-4 месеца. Даже и да няма детето хранителни алергии, с някои неща просто не трябва да се бърза. Има достатъчно голямо разнообразие от пюрета и каши за тази възраст, с които можеш да съставиш седмичното меню, така че да не повтаряш нищо (т.е. да му осигуриш разнообразна храна) и да не ти се налага да готвиш ти.

Иво специлано яде за пръв път пюре на Хип с пълномаслено краве мляко вътре (има някои такива зеленчукови, май бяха "нежните" зеленчуци) на около 9 месеца. Тогава почнах да му давам и по малко овче сирене. Млечни каши почна на 10 месеца, а сега давам по мъничко кисело мляко и някои пюрета със извара или сметана - откакто стана на 11 месеца.

Вчера дадох на Хип спанак с картоф и сметана, по отвратително нещо не бях виждала и опитвала. Детето се разрева и разпищя от тази гнусотия Sick, а спанак е яла много пъти, но приготвен от мен. Повече от това пюре не бих купила. #Cussing out

Аз съм на твоето мнение относно вкуса на споменатото пюре, но на Иво много му хареса и омете целия буркан  Thinking
Ама той си е лаком по принцип.

# 10
  • Мнения: 2 614
Извара и сметана въведох след годинка.

# 11
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз започнах да ги давам след годинката. Иначе са много вкусни - Ива за пръв път ми изяжда по цяло бурканче.

# 12
  • Мнения: 990
Най-добре изчакай малко с тези пюрета. Наистина сега на пазара има толкова разнообразна храна за вашата възраст.Аз започнах да им ги давам след годинката.

# 13
  • Мнения: 9 481
Зависи от кога си захранила...но за сметаната-категорично е мнооого рано.
Сирене,кашкавал, извара и кис. мляко МОЖЕ да се дават на по-малки бебета, тъйкато при обработката в съответния продукт, млечният белтък става на млечна киселина и няма проблем относно алергия..такава си е технологията . Но прясно мляко, сметана, масло-след годинката Peace

# 14
  • Мнения: 2 019
давам отскоро

Общи условия

Активация на акаунт