Къде в Пловдив са най-добрите неонтолози?

  • 773
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Терминът ми за раждане е 26-ти март, но за сега бебчо е много мъничък, освен това е и седалищно разположен. По препоръка на наблюдаващият бременността ми лекар е най-добре да родя със секцио (предвид, че е опасно седалищно при първа бременност) и то в клиника с добри неонтолози, защото най-вероятно бебето ще има нужда от по-интензивни грижи. Но ако раждам със секцио, това означава, че ще е най-късно до към 19 март. Почти няма време. Затова моля ви, препоръчайте ми къде има добри специалисти, които при раждането да могат да окажат адекватни грижи за мъничкото човече.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Най-добрите неонатолози са във ВМИ. Всички лекари от неонатологичното отделение са чудесни хора като на първо място е завеждащата отделението доц. Мая Кръстева. Там спасиха синът ми роден в края на 7-ми месец едва 1,5 кг.
Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Какво значи, че бебето е много малко? Нали знаеш, че понякога на ехографа може да се сбърка за размерите, особено ако бебето е много подвижно.
Ами последните десетина седмици почти не расте, расте но с много малко. Гледахме го и на 4Д във ВМИ и отговаря по размери на 31-32 седмица, а аз съм вече в 37-ма. Според доктора може и да се роди просто по-дребничко от останалите, но има риск все пак да е един вид недоносено.
Много ми е притеснено  Cry Още повече, че и със секциото ще се роди и по-рано.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 927
При кой ходиш на преглед? Това си е доста голяма разлика 5 седмици все пак. Имай предвид, че бебетата 31-32- ра седмица са с тегло до 1800-1900 кг. Да не би да ти е сбъркан термина?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 349
При д-р Бабаков. А термина няма как просто да е объркан. То си беше шампион, като по учебник си отговаряше за седмиците до към шестия месец. Но после полека започна да забавя растежа. Нямам никакво обяснение защо Sad

# 5
  • Мнения: 7
Д-Р Търнева от ВМИ,страхотен лекар

# 6
  • Мнения: 29
И аз мисля че във ВМИ са най-добрите неонатолози.Там родих моето сладко момченце и съм много доволна от д-р Нещерова(тя все още гледа моето момченце),много внимателна и добър лекар за мен.Успех и дано съм помогнала Hug

# 7
  • Мнения: 260
аз мисля, че най-добрите са в окръжна болница, но това разбира се е просто мнение. ето ти малко инфо: http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=78
Успех!!!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Какво стана? Направи ли си консултация и с друг гинеколог?
По отношение на болницата да допълня, че във ВМИ също така е по-добра техниката от тази на Окръжна.
Тук не искам да коментирам отношението към родителите, защото не е толкова важно, но тъй като имам опит и
с двете болници отново мога да кажа само ВМИ!!!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 17:30 от lubricant

# 10
  • Мнения: 384
Щом бебето ти изостава с толкова седмици,съветвам те да не рискуваш с Весела.Те сами са ти го казали.

# 11
  • Мнения: 1 263
И аз съм доволна от д-р Търнева от ВМИ

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ами за сега ме планираха за секцио за 19-ти във Весела. Уж били нормални нещата, но ако евентуално имало сериозен проблем можело да ме транспортират във ВМИ.
Не рискувай с Весела. Аз родих там преждевременно и транспортираха бебето във ВМИ, но мина поне 1 час докато се случи това. Във Весела нямат нужната апаратура, имат просто обикновен кувиоз. Между другото много странно как може нещата да са нормални при изоставане 5 седмици? Дано да грешат. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт