Отговори
Здравейте всички! Пише ви един татко, защото мама вече е толкова объркана,че няма накъде повече. Казвам се Михаил. Искам да ви опиша проблема с моята дъщеря. Тя се казва Теодора и на 29-и този месец ще стане на 3 годинки. Изчетох всичко във форума , но хора с такъв проблем не срещнах. Но въпреки всичко ще се постарая да опиша всичко подробно, за да може някой ако може да ни посъветва нещо.
Всичко със дъщеря ни беше нормално до по-миналото лято. Развиваше се съвсем нормално за възраста си. Опитваше се вече да говори, изговаряше доста думи, пиеше сама от шишето си, взимаше си сама когато е гладна, играеше си с играчките, даже можеше да отваря вратите. Най-обичаше да разглежда книжки, като ги разлистваше сама . Иначе беше доста болнава и доста кашляше. Преминавахме от един антибиотик на друг и след няколко дни пак се разболяваше. Един ден една докторка в нашия град и изписа IGIRIZIN  противоалергично за кашлицата, като трябваше да го взима това 6 месеца. След известно време започнаха проблемите. Първо започна да прави специфични движения с устата и езика(нещо като сърбане), стана много раздразнителна, плачеше често. Като я гушнеше някой и хапеше. Майка и още има белези. Докторите тук казваха, че много болезнено и никнели зъбите и затова правела така. После започна да прави някакви специфични движения с ръцете и пръстите, един вид тикове. Между другото се съмнявахме, че може да е от това лекарство , но докторите казваха, че е невъзможно да е от него.  И така докато един ден не влязоха с жена ми в болницата, защото се разболя пак. Там я натъпкаха с антибиотици и започна да гледа блуждаещо и  да се държи доста неадекватно. Докторите казали на жена ми , че има или епилепсия или ДЦП и дори и се карали защо не била обърнала внимание. Изписаха ги от отделението. Детето беше като парцал. Учихме я наново да лази и да ходи. Спря да използва ръцете си. Спря да дъвче дори. Спря да говори. И това продължава до сега. При изписването им и направиха пълни изследвания за епилепсия и ДЦП. Правиха и и ЕЕГ. Казаха , че и няма нищо. Заминахме за София. Ходихме при двама различни доценти. Правиха и ЕЕГ и там. И двамата казаха, че няма епилепсия или ДЦП. Единия и изписа само витамин В6. Казаха да гледаме по възможност да не и даваме никакви лекарства, за да може организма и да се изчисти. Оказа се , че има 3-та сливица. Лошото е, че година и няколко месеца след това тя още не прави почти нищо. Не пипа нищо с ръцете. Дори шишето си не държи.  Не обръща никакво внимание на играчките. Не кляка. Не се навежда да вземе нещо от земята. Като я сложим седнала, не се опитва да стане. От скоро започна да се опитва да дъвче. Опитва се да говори по бебешки. Често сънува кошмари и се стряска и започва да реве с пълно гърло. Някой път не можем да я успокоим по няколко часа. Много трудно я приспиваме , почти винаги плаче и не иска да заспива. Иначе през деня е весела. Много е любопитна. Не се страхува от хората.  Най-обича да гледа снимки на компютъра и да слуша детски песнички и танцува като пристъпва от единия на другия крак. 
Ами това е в общи линии. Ходили сме къде ли не. Правили сме какво ли не, вече. Ако някой има някаква идея, моля пишете!!!

# 1
  • Мнения: 295
Много, много съжалявам за това. Синът ми е на три и не мога да си представя ако това се случи с него или другото ми дете. Ужасно е! За съжаление не мога да помогна с нищо, освен с морална подкрепа. Може би не е лоша идея да опитате с хомеопатия. Често тя помага там, където конвенционалната медицина буксува. Освен това знам, че има специално хомеопатично лекарство, което чисти антибиотика от организма.

Пожелавам ви много сили и стискам палци детенцето скоро да се стабилизира!

# 2
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей,Михол!
Много съжалявам за това,което преживявате.Ако може да напишеш при кои доценти сте ходили и в кои клиники,а също не ви ли насочиха към някоя специализирана клиника?Примерно не ви ли насочиха към клиниката св.Никола в Сф?Поне някакви предположения за диагноза дадоха ли ви?Примерно да са ви споменавали за аутизъм?Ох,много ми е тъжно да чета за такива неща,още повече че всъщност явно при вас нещата не са уточнени-диагноза,лечение.Колкото повече можеш да споделиш,толкова по-добре,така ще можем да ти кажем нашето мнение.Ние не сме лекари,но от проблеми май наполовина такива сме станали Confused.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Това, което описваш, е наистина ужасно  Sad
Няма по - мъчно усещане от неспособността да помогнеш на детето си. И напълно разбирам жена ти и нейните чувства.

За съжаление, нищо не бих могла да те посъветвам.

Към въпросите на Валенцето, мога да добавя и този:
Правилили ли сте Ядрено - магнитен резонанс? Това изследване е много прецизно и общо взето показва точно процесите и проблемите в даден организъм.

От кой град сте?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
И аз много съжалявам за случилото се  Cry Дано да е временно състояние и детето да се възстанови, дано да намерите някой да ви помогне   Praynig Защо не опитате с детски психолог.

# 5
От Бургас сме. Другата седмица ще ходим в София пак и затова искам да видя колкото се може повече мнения, ако трябва да отидем на повече места. Опитахме и при психолог, но казаха , че била малка.

# 6
Аутизма също го отхвърлиха.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Все си мисля, че изследванията, които сте правили са недостатъчни  newsm78.
ЕЕГ-то дава информация за много ограничен кръг заболявания.
Затова питах за ЯМР.

Щом ще ходите в София, мога да препоръчам детски невролог.
Доц.Божинова - тя е шеф на Детска неврологична клиника.
Ако тя не успее да ви помогне, поне ще ви насочи към други специалисти, така както стана при нас. Мога да ти пусна координати.

# 8
  • Мнения: 534
В този период имунизирана ли е с ваксина против паротит морбили и рубеола?Имам предвид малко преди първите симптоми на връщането назад?

# 9
  • Мнения: 4 414
кураж, мили хора!
и моят съвет е за ЯМР...така както описваш нещата ми се прокрадва мисъл за метаболно нарушение или някакъв вид натравяне на организма...защо не погледнеш в темите за Диета без глутен и казеин - може да ти дадат някакви насоки...ето тук и тук
пиши ни за всичко, което те тревожи и ни дръж в течение...дано се намери лечение за малката душица Praynig

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ЯМР ако можете да си го позволите - е много добро изследване, по-точно и прецизно от ехограф /особено във вашата възраст - без фонтанела/ и от ЕЕГ-то, което е доста разтегливо понякие и освен това за мен - много тесен кръг от заболявания се откриват.

При кого сте ходили в Сф за ДЦП консултация?
имате 3 варианта - Чавдаров в Красно село, ЛИтвиненко и на ЧЕтвърти километър - те са така да се каже 2 школи /защото Литвиненко и 4-ти километър са почти еднакви като трактовка на проблема/

# 11
  • Мнения: 4 414
все си мисля, че не може почти 3 години детето да има нормално развитие и изведнъж, без нищо да се прояви ДЦП...някакви травми на главата получавала ли е? въпросът с ваксините също не е за пренебрегване...

# 12
  • Мнения: 3 591
А аутизма защо е отхвърлен? Синдром на Аспергер, Рет ?

това със спирането да говори много прилича на проблем от аутистичния спектър. А и при момиченцата аутизма може да е с различни симптоми:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4630705.stm

Не ми се връзвай много -  аз не съм доктор/психолог/логопед и т.н. но не е за пренебрегване да отидете при специалист, който се занимава точно с деца аутисти отново.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!
Искренно съжалявам за това което преживявате с детенцето си  Cry
Пожелавам Ви от цялото си сърце откриване на причината за състоянието й и подобаващо лечение  Praynig

Аз също бих ви препоръчала ЯМР, консултация с доц. Божинова, с д-р Христова или др от изброениете специалисти.
Това което искам да споделя с вас е за съмнението ми за РЕТ синдром, като също искам да уточня че не съм лякар, нямам медицинско образование, а само съм майка на болно дете.
Моето момиченце се изследва в момента за този вид синдром който е от аутистичният спектър и е характерен предимно за момичетата. Децата се развиват добре до определена възраст и след това започва изоставането и спирането на развитието, дори връщането назад. Правят специфични движения с ръцете и изведнъж стават напълно зависими от околните.  Cry В момента не мога да ви дам линкове по темата, но като напишете в която и да е търсачка Рет с-м ще видите доста информация.

направете и метаболитен скрининг в Майчин дом -София 14ет. Генетичната лаболатория с началник доц. Кременски. Това е невероятно отзивчив и много добър специалист. Ако той не може да ви помогне със сигурност ще ви насочи към подходящите свои колеги.

Успех!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 351
Цитат
А аутизма защо е отхвърлен? Синдром на Аспергер, Рет ?

това със спирането да говори много прилича на проблем от аутистичния спектър. А и при момиченцата аутизма може да е с различни симптоми:
Най добре е да направите една консултация в св.Никола или ако бързате много мога да препоръчам проф.Ачкова  .Тя е бившият директор на клиниката и в момента работи в частна клиника в София.Мога да дам тел.
Подкрепям идеята да си погледнете в картона на детето дали ваксинацийте не са отключили този регрес.
За съжаление не сте единствените с подобен проблем - познавам и други такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт