каква е разликата между цитонамазка и колпоскопия

  • 5 331
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здрвейте, искам да ви попитам каква е разликата между цитонамазка и колпоскопията, т.е. дали е необходимо да се прави колпоскопия при профилактичен преглед и ако е направен нужно ли да се прави цитономазка.като според доктора всички е наред.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Колпоскопията е оглед на шийката на матката с оптичен уред - колпоскоп.
Ето за цитонамазката - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 476&Itemid=20

# 2
  • Мнения: X
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?

ako д-ра е назначил - да! И за твое добро. Но след определен период на възстановяване на клетките...

# 4
  • Мнения: 3 461
Според последната гинеколожка, при която бях, не. Направи ми колпоскопия, каза че всичко е ок и няма нужда от цитонамазка. Аз обаче смятам да си направя следващия месец.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
мерси, но питам ако е правена колпоскопия, трябва ли да се прави и цитонамазка?
С колпоскопията се прави прецизен оглед с инструмент на мястото.А с цитонамазката се прави микробиологично изследване. При мен са задължителни и двете манипулации .

# 6
  • Мнения: 2 090
С колпоскопия се "оглежда"влагалишето и шийката отвъншната й страна за видими изменения!Цитонамазката има за цел изследване на клетките/нормални,променени/,като се
взема материал от цервикалния канал!
Има разлика м/у микробиологично и цитологично изследване.При първото се изолира флора/патогенни или норм.микроорганизми/,при цитологичното се вижда вида на клетките!

# 7
  • Мнения: X
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.

# 8
  • varna
  • Мнения: 1 012
а кой е прави колскопията-гинеколога ли?

# 9
  • Мнения: 80
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.
За мен и двете изследвания са важни, но цитонамазката може да ти покаже наличие на възпаление или ракови клетки , което с колпоскопията не може да се установи .... newsm78

# 10
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
мерси за отговорите,но на мен ми правиха само колпоскопия,преглед и уз.а защо някой доктори правят и цитонамазка, и не правят колпоскопия.според вас кое изследване е по важно да се направи.
За мен и двете изследвания са важни, но цитонамазката може да ти покаже наличие на възпаление или ракови клетки , което с колпоскопията не може да се установи .... newsm78
И двете са важни. Ако имаш раничка и е обгорена колпоскопията е задялжителна веднъж годишно.

# 11
  • Мнения: X
да, гинеколога прави  колпоскопията.аз раничка нямам, да чукна на дърво.първо направи колпоскопя, преглед после уз преглед.

Общи условия

Активация на акаунт