Нечовешка гавра с две 18-годишни момчета !!!

  • 3 981
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
А защо се намесва етническата им принадлежност. Изнасилването, блудството, за съжаление, са често срещани престъпления. Но в тази новина, се набляга на българчета и турчин, изнасилване пред очите на още 7-8 турци, които не се намесили.

Тази новина мириши на евтина сензация и манипулация. Съшита е с бели конци. Идеята е да се настроим отрицателно към турците, да се насади недоверие и неприазън към тях, само защото те са такива.

# 16
  • Мнения: 1 072
Ще ми се и аз да бях сигурна като теб.

Ако това е "кьорфишек", пак трябва да се реагира. Иначе скоро изобщо няма да знаем на кое да вярваме и на кое не. Медиите трябва да се научат на отговорност.

# 17
  • Мнения: 920
Много съм наивна, напълно вярвам на историята. Подобни неща се случват.
Виж, дали има връзка с 3 март, не знам. Нищо чудно. Спомнете си възродителния процес. Нарочно ни направиха врагове.
Не мога да се изкажа, защото не съм живяла в такава среда.
Но Лиска, която се изказва толкова компетентно от 100тици км.! Тя знае. 

# 18
  • Мнения: 4 392
Амарена,искаш идеи...Какво да ти кажа?...Изчакай още десетина години (а може и по-малко) и не е зле да понаучиш дъщеря си на някои хитрини,които само ще й помогнат в живота...Като например как сама и доброволно да си разтваря краката и да се подлага...Само мир да има и спокойствие!Това всъщност е най-правилната реакция при среща с престъпник и според много психолози...Престъпниците нямат раса и религия,но това е по други географски ширини...У нас следвай горенаписаното правило...
niara, това ми подейства зле. Sad
Сигурна съм, че си добронамерена, но нещо не те разбрах...


А бе хора, става въпрос за престъпление, при което престъпникът плаща 2000 лева и си отива вкъщи по живо по здраво. Имал е и други криминални прояви, но явно винаги си е плащал, щом не фигурира никъде като криминално проявен Shocked Тоест, ще продължава да тероризира жителите на селото. Животът на тези младежи е съсипан.
Пък мълчанието на медиите не е решение. Дай да не разсърдим турците, да не казваме лошите новини, така ли.
Аз съм твърдо ПРОТИВ използването на такива случаи за политически цели, но трябва ли да се мълчи, когато става дума за престъпление. Да си заврем главата в пясъка не е решение. Или пак : всяко чудо за три дни. Наскоро един западен политик каза по телевизията, че в ЕС са притеснени, как в България, наказанията за тежки криминални престъпления, за разлика от всички държави, вместо да се увеличават, се намаляват.  ShockedХората отстрани не могат да го разберат това, а ние да се примиряваме. Stop

# 19
  • Мнения: 822
Амарена,наистина го написах без лоши чувства към теб...Нищо не можеш да направиш...
Сигурна съм,че онзи българин,който се беше изгаврил с малкото ромско дете,ще си получи заслуженото.Така и трябва.Щом е жесток престъпник,не трябва да има прошка...
Но думата "малцинства" трябва да се произнася шепнешком в България.Да не би да разсърдим някого,няма значение,дали става въпрос за гавра,изнасилване,убийство...Шепнешком...Макар че в подобен случай изобщо не е необходимо да се споменава принадлежност...
За момчетата е ясно,че животът им е белязан завинаги...

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 16:15 от niara

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А защо се намесва етническата им принадлежност. Изнасилването, блудството, за съжаление, са често срещани престъпления. Но в тази новина, се набляга на българчета и турчин, изнасилване пред очите на още 7-8 турци, които не се намесили.

Тази новина мириши на евтина сензация и манипулация. Съшита е с бели конци. Идеята е да се настроим отрицателно към турците, да се насади недоверие и неприазън към тях, само защото те са такива.
Е как няма да се намесва етническата принадлежност след като това се е случило на националният ни празник, и след като турчин се е гаврил с българи като ги е наричал гяури и ги е обиждал на българи  Shocked

Повдига ми се от факта , че ако ставаше въпрос  за обратното (българин да се гаври с турци) някой от вас щяха да са състрадателни и "хуманни", а в този случай не вярвате .... Sick
ПП:Нямам намерение да пиша повече по темата, не ми се спори  Peace

# 21
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
не знам, дали това е истина, или не. живея в район със смесено население и общувам с турци и по работа и извън. и между тях, както и между българите, има читави и не толкова. едно такова нещо не може да ме накара да ги намразя. ако е популизъм, е много евтин...

# 22
  • Мнения: 822
Ето по-нова статия от същия вестник.Според някои би трябвало да е нормално написана,защото не се споменава, с каква принадлежност са девойките ...И младежът не ги е обиждал с "гяурки",само ги е насилвал...Патосът е спестен,всички са доволни...И този престъпник е пуснат на свобода...А аз разбрах,че изнасилването се води леко умишлено престъпление...Човек всеки ден се учи...
http://www.varna-sport.com/?pg=ViewNews&NewsCat=C&NewsID=1173514249

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
Няколко неща ми правят впечатление в историята:
Мястото - останах с впечатление, че става дума за населено място със смесено, преобладаващо турско, население.
Датата - едва ли случайна.
Страхът - говорило е само едното момче. Селото мълчи.
Ако ситуацията беше точно обратната? Сигурна съм, че и соколи щяха да литнат да помагат.
Някой спомена ли етнически мир?

# 24
  • Мнения: 9 894
този сайт предлага и други неща:
http://www.varna-sport.com/?pg=macki
общо-взето излиза, че всичко можеш да си поръчаш да напишат.

# 25
  • Мнения: 920
То и по ТВ има платени репортажи. Дай по тази причина да кажем, че всичко е лъжа.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
Мен друг въпрос ме връхлетя, от къде този абориген е извадил въпросните 2000лв. за да внесе своевременно гаранцията и да бъде освободен? Доста озадачаващо, но ако парите са били събрани от съселяни от етноса, това вече е назряващ етнически проблем. Ненавиждам този род фанатична подкрепа, но за жалост е факт, особено при малцинствата.
Винаги са ми давали да водя такъв род дела, защото знаят, че гоня до дупка, дори шефа ми се майтапеше, че по-голямо наказание от присъдата за всеки педофил е да му водя делото.............но в малките градове си е щуро-баджанащина, нека не се лъжем и изхода на производството не е много ясен.

# 27
  • Мнения: 1 669
Ако това е истина, надявам се прстъпникът да получи подобаващо наказание и момчетата да успеят да се стабилизират и продължат напред.

Само че да накажем престъпника и да помогнем на жертвата е малко като в медицината-да облекчим симптомите, но да не търсим истинската причина за тях.

Превенция! Това трябва! В двете посоки-престъпник и жертва. Строг родителски контрол и силно гражданско общество.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
А по-кротко с лозунгите...

# 29
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 100
Нямам думи просто....

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 02:04 от LOLI{P}

Общи условия

Активация на акаунт