Гранитогрес?

  • 10 249
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
Ако някой има актуална информация за магазини с налични количества  гранитогрес, моля да сподели. И по-точно полиран, китайски 50/50 с прилични цени 25-28 лв. км.м. - София.

# 1
  • Мнения: 4 970
Извинявай 4е се намесвам в темата ти ,но искам да те попитам защо то4но полиран си избрала и то китайски Rolling Eyes.И аз съм се спряла на гранитогрес нои хи4 не съм наясно с разли4ните видове, както и с техните плюсове и минуси ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 978
В "Техникон" има такъв, за какъвто питаш, но китайския е с много лошо качество. На пазара има и полски и гръцки и дори турски гранитогрес, с много по-високо качество и са на цена около 30лв/м2

# 3
  • Мнения: 2 494
Момичета, аз изобщо не съм запозната  Embarassed, моля някой да ми обясни с какво гранитогреса е по-добър от теракота, чудим се какво да сложим Thinking

Извинявам се,Сасано, че ти използвам темата, но да кажа, аз също съм чувала, че китайския е с по-лошо качество!

Благодаря!

# 4
  • Мнения: 246
Провери на Сливница - като идваш от кръговото на Сточна гара още преди Раковска се пада, съвсем в началото, гледай вдясно и ще видиш изкарани на стелажи теракот и гранитогрес. Аз си купих съвсем скоро от там 120 кв/м, 3 дни след поръчката ми ги докараха вкъщи - цената за доставката е на километър, до вилата ми беше 50 лв., но тя е в Банкя все пак...Гранитогреса който аз си взех беше на промоция - полиран, 50/50, 28 лв./кв.м., не съм сигурна дали още ги има, но много често правят промоции, важното е да уцелиш момента когато твоя цвят е на подходящата цена  newsm10. От качеството съм доволна, защото за другата вила пак си купих гранитогреса от там.

За разликата с теракота - голяма е. В момента в апартамента, който мисля да продавам, съм с теракот, той се е напукал под касите ( за което разбира се има вина и соцстроителството ), а как изпуснеш нещо по-тежко и много лесно се поврежда самата плочка. Гранитогреса е много по-здрав, той е еднокомпонентна сплав, и  е естествен камък, който се полира или не, затова цветовото му разнообразие е толкова малко, а истински цветния гранитогрес, например керемиден цвят аз съм си взимала, за малка площ ми трябваше, е много скъп. Теракотата е най-обикновена керамика, покрита отгоре с глазура, тя затова се захабява с времето, полирана или не. Разбира се, има теракота и на космически цени, но това е на заводи в Италия и Испания, на които и гранитогреса им е 5 пъти по-скъп. На двор или тераса забравете за теракот - ще се напука от студа.

Успех в търсенето newsm53

# 5
  • Мнения: 4 970
А какъв гранитогрес ще препоръ4ате- полиран , неполиран, релефен... Rolling Eyes ( а ако може и снимки на разли4ните видове да приложите ...Embarassed)

# 6
  • Мнения: 420
В никакъв случай не купувай от китайския полиран.
Взех си такъв и то не евтин 35 лв кв.м и като го разгледах вкъщи веднага отидох да го връщам.
Беше като намазан с нещо отгоре и като пробваш да го изчистиш уж има блясък, а стои като размазан.
В магазина ми обясниха, че като се сложи трябвало да се търка с каша за ръце.
Обаче аз им го върнах - за какво ми е да се убия от търкане на чисто новия под.
После говорих с една жена, която има вкъщи китайски полиран и въпреки, че го е търкала с каша, пак си стои замазан.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Каква пък е тази каша за ръце? За пръв път чувам....

# 8
  • Мнения: 246
За вътрешната част на къщата или апартамента е полирания - той стои много красиво, просто е като огледало, погледнат отстрани. Разбира се, иска си по-често почистване, особено ако е едноцветен - личи си всяка прашинка.  smile3503
Неполирания е за открита тераса, двор, облицовка на къщата дори.
 smile3521
А какъв гранитогрес ще препоръ4ате- полиран , неполиран, релефен... Rolling Eyes ( а ако може и снимки на разли4ните видове да приложите ...Embarassed)

# 9
  • Мнения: 246
Хм, аз китайски полиран си купувам - преди 2 години за едната къща, и сега скоро си купих за другата пак от същия, даже майстора вече го нареди. Нищо не съм търкала и си стои много красиво с типичния хубав блясък. newsm09

В никакъв случай не купувай от китайския полиран.
Взех си такъв и то не евтин 35 лв кв.м и като го разгледах вкъщи веднага отидох да го връщам.
Беше като намазан с нещо отгоре и като пробваш да го изчистиш уж има блясък, а стои като размазан.
В магазина ми обясниха, че като се сложи трябвало да се търка с каша за ръце.
Обаче аз им го върнах - за какво ми е да се убия от търкане на чисто новия под.
После говорих с една жена, която има вкъщи китайски полиран и въпреки, че го е търкала с каша, пак си стои замазан.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 00:09 от Wish*

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз само мога да кажа да избягвате релефния, че като се насади мръсотия няма изчистване. Чиста робия. Ще следя темата иначе, че и на мен ме вълнуват видовете(китайски, корейски и т.н)

# 11
  • Мнения: 420
Каква пък е тази каша за ръце? За пръв път чувам....

С нея си чистят ръцете майсторите, когато с друго не става. Ползват я тези, които работят с машини предимно /стругари, монтьори и т.н./ - ръцете им стават едни черни при работа и не могат да се измият със сапун. Тогава ги търкат с тази каша да падне чернилката.

# 12
  • Мнения: 404
И мен ме интересува гранитогреса. Полираният много ми харесва, наистина има прекрасен блясък, но не се ли хлъзга много ако ходиш по чорапи?  newsm78 Все пак малки деца ще търчат из къщи и ме е страх от травми. 

# 13
  • Мнения: 2 641
ами хлъзга се понякога да, но каквото и да сложиш се хлъзга, особено на теракота. в банята взехме от най грапавия теракот който намерихме и пак ако невнимаваш ще се хлъзнеш. може да си вземеш от  неполирания, супер грапав гранитогрес, но той е като счупен устински камък и ни миене има, а децата ще се спъват повече на него, отколкото да хлъзгат на другия. шегувах се за неполирания не е за апартаменти.

# 14
  • Мнения: 4 970
Дайте някакъв снимков материал Praynig.Аз нещо не мога добре да си представя комбинацията му с ламинат Thinking.Има ли някой ,който е правил такова нещо?.ОИна4е и на мен ми харесва полирания, но ме е страх от лъскавия огледален ефект

Общи условия

Активация на акаунт