будене посред нощ от зъби-докога?

  • 2 809
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте!
Малката е на 2 месеца и десетина дни, но вече има едно зъбче в устата, което изби точно на 2 месеца Shocked . Твърде рано е,но...Имам чувството обаче,че и избива и друг зъб, защото продължава да се буди твърде често през нощта. Доскоро,преди първия зъб, я хранех за последно към 8-9 ч. вечерта и се будеше чак към 3:30 - 4 часа, а откак е със зъбче се буди в  1:30, после в 4:30 и след това ужасно трудно заспива. Та се чудя докога може да е така?кога ще се нормализира пак спането й Praynig защото вече хич не мога да се наспивам, а тъкмо си мислех, че скоро ще започне да отказва храненето и в 3:30 ч.
Само да добавя,че и давам Камомила, а вечер и половин лъжичка Панадол.

# 1
  • Мнения: 210
Наистина малко рано е започнало никненето на зъбките и така неможе да разбереш може и от колики да е неспокоен съня.
Не искам да те плаша но ние вече три месеца не спи от тези зъби. На моята дъщеря /13 месечна/ скоро и избиха зъбите и е кошмар но търпение му е майката може пък на вас мъките да ви свършат по рано - при нас до 5 месец имаше колики и тъкмо започна да си спи спокойно по цяла нощ и се появха зъбите.

# 2
  • Мнения: 165
Да, този отговор доста ме отчайва #Puppy dog
Ами ние колики изобщо нямахме- само в началото два-три дни пъшка и се мъчеше, но без да пла4е.
Сега спи като пън-вече почти три часа, сякаш напук. Sad

# 3
  • Мнения: 1 089
и ние вече близо месец и половина не спим вечер. ако заспи към 10,30 спи до към 1-2 и после е едно непрестанно будене. спи петнайсетина минути и започва да реве. взимам я заспива и всичко започва от  начало.............. искам само да отбележа че и пръцка много. как мога да разбера дали е зъби, колики или пък знам ли какво Thinking

# 4
  • Мнения: 5 622
Моля ви кажете какви хомеопатични давате за зъбките и как точно ги давате.И при нас проблема е на лице и съм много изморена вече,а знамче хомеопатичните действат.
Моля за изчерпателна информация,за да знам какво точно да взема от аптеката и как и кога да го давам
Благодаря ви

# 5
  • Мнения: 165
Ами аз давам от Камомила 15 СН 15-20 мин преди всяко кърмене по 2-3 гранулки, директно от капа4ето в устата, защото четох, че хомеопатичните лекарства не се пипали.Мисля,че през деня имаме огромен ефект от тях.От време на време мажа и с Калгел.
Нядявах се мамите с опит да ми отговарят докога е възможно да продължи този период с нощното събуждане Sad

# 6
  • Мнения: 210
И аз чух за тези гранули и затова се поинтересувах какво точно е хомеопатията. Бях гледала един филм по телевизията в които проверяваха ефекта на хомеопатията и ми се стори много голяма глупост та затова реших и вчера попрочетох малко. Затвърдих си мнението за мен хомеопатията е безсмислица така че се отказах от даването на такива гранули. Всекий решавам сам за себе си разбирасе. Но в интернет пишеше че задължително трябва да се консултираш с хомеопат за да прецени от какво точно имаш нужда.

# 7
  • Мнения: 1 089
да, точно това хомеопатично се дава - CHAMOMILLA VULGARIS 15CH. това всъщност е лайка. действа болкоуспокояващо. нашата хомеопатка ни го изписа за коликите, но ни каза да го ползваме и за зъбите. на нас ни каза при нужда да разтваряме по 5 гранулки в една лъжичка преварена вода и да го пие.

# 8
  • Мнения: 1 089
аз също бях много спкиптично настроена към хомеопатията. и наистина в много от случаите не помага, но за такива по-леки случаи е препоръчителна. това са билки, и ако не ти помогнат няма и да навредят. но си права, че всеки сам преценява за себе си. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 622
Аз не мисля,че хомеопатията е глупост.Никак даже.Но за да подейства е много важно да се снеме адекватна анамнеза.За някои лекарства,обаче,които са по-универсални се дава на всички едно и също.Обаче аз нямам хомеопат под ръка и затова разчитам на вашите съвети.
Но и аз знам,че гранулките се разтварят във вода за бебета.Страх ме е да му ги сипя в устата,може да се задави най-малкото.Но е истина,че по принцип не се разтварят,даже се смучат под езика.
Кажете ако сте давали неразтворени гранули как става номера.Моят син е на 4,5 месеца и не е много на ТИ с преглъщането на толкова големи частици.То не че другите зъбопоникващи бебета са по-големи де...
Кажете моля Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 089
мисля че опасно все още да му ги даваш неразтворени. аз дори осцилококцинума и разтварям във водичка. а знаеш, че той е на съвсем малки гранулки като захарта. не миля, че има значение как се приемат, знам че по-важно полови час преди и след това да не се яде

# 11
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Разбира се,че е разтварят като става въпрос за малко дете.Ние също даваме Хамомила-по 5 гранулки,разтворени в около 5мл вода.Понеже се разтварят бавничко,ги приготвям и оставям около 15мин.И да напомня Sign Exclamation :около 10-15мин(а най-добре и 30) преди и също толкова след да не се приема храна и вода,това е важно за хомеопатичните лекарства Sign Exclamation

# 12
  • София
  • Мнения: 13 203
Докога - докато не поникнат всичките 20 броя  Grinning
Гадно е, ама е така...
Ето моята госпожица сега я мъчат четирите кътника. За първи път й текат лиги, а е почти на 2 г. Днес е акала поне 10 пъти и дупето й е подсечено ужасно. Въпреки, че мажа с вълшебното мазило не виждам изгледи скоро да се оправи дупето. Ужасно мрънка, буди се нощем и всички останали екстри...

# 13
  • Мнения: 5 140
И ние така като Ваче,само че нямаме разстроиство,поне за сега.Излизат ни последните кътници и сме много кисели и денем и нощем tooth

# 14
  • Мнения: 2 655
Тези зъбки, тези зъбки ... Thinking  Thinking  Thinking  и нас ни мъчат много. Thinking
Първите два ни избиха на 4 месеца с два дни разлика. Имаше нощни викове, ревове и крясъци. Ние имаме люлка. Само тя ни помагаше за нощните изпълнения. Сега от няколко дни отново не се живее.  Crazy Имам чувството, че крокодила в езерото пред нас избяга от виковете. Thinking  ooooh!  Crazy   Само аз /бедната мама на АЛИ/ съм тук, все още без антифони в ушите.  ooooh! Пак имаме нощни изпълнения. Wink
Мисля Thinking , че така ще си ги вадим зъбките-трудно и тежко.
СЪВЕТИТЕ МИ: давай изстудена играчка за смучене /занм, че и в Булгария се продават/. Слагаш я за половин час в хладилника и е готова. Аз кърмя и съм забелязала, че и кърменето облекчава зъбоникненето.
Пожелавам на вас спокойни и кротки нощи и ако са зъбки бързо, бързо да побързат. Wink

Общи условия

Активация на акаунт