Има ли някой, който да се е преместил от по-голям град в по-малък?

  • 5 784
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Майничка
  • Мнения: 12 559
Това всъщност е чудесна идея! Защо не провериш как стои въпроса с организациите на разни събития (рождени дни, детски празници) и ако го комбинираш със занималня + курсове по френски, например, може да се получи някакъв приличен доход.

# 76
  • France
  • Мнения: 726
Ее,пак до доходи опряхме...

# 77
  • Мнения: 1 937
Ее,пак до доходи опряхме...

Не! Опряхме до перспективи! А такива има, дори в малките градове.

# 78
  • Майничка
  • Мнения: 12 559
Ее,пак до доходи опряхме...
Не! Опряхме до перспективи! А такива има, дори в малките градове.

 newsm10

# 79
  • Мнения: 76
Учих 5 години в Пловдив. Обичам го този град. Аз и за това само там кандидатствах. Ама любовта - в Сливен. Оженихме се и се установихме тук. Работя по специалността си, обичам работата си, но от време на време все си мисля за Пловдив. Дори си имаме традиция-поне веднъж годишно пътуваме до там. Обикалям любимите места и се зареждам с положителни емоции...

# 80
  • Мнения: 3 674
Етрополе е много красиво градче Simple Smile
 
А ако ще имате бебе, там е много по-хубаво, отколкото в София, поне докато е малко.
Даа, красиво е Simple Smile Аз като отидох за първи път и малко се стреснах - навсякъде планини и "затворено", нали си бях свикнала на полето Crazy Но е толкова зелено! Хубаво е Simple Smile
А за детето - да, спокойно е ,въздухът е много по-чист, ще имаме къща с двор Simple Smile Може би много зависи от това с каква нагласа ще тръгна, а аз обикновено се опитвам да се настроя положително Grinning

Дааааа,нагласата е много важна. Аз от Пловдив   и се  преместих на север,на -30 зимата...на 4000 км от Пловдив.Градът за тукашните стандарти не е малък.Води се третия по големина с100.000 жители.НО...от Пловдив  ми се вижда като Асеновград.Малко градче.Много трудно свикнах,друга култура,дтуга природа,друг език...не беше лесно.  newsm09  Мислех че този норвежки е "овчи "език,много странен... и никога няма да го науча.  newsm45 В началото изпаднах в депресия...къде съм и какво правя тук?!! newsm12 Но благодарение на подкрепата на съпруга ми и с търпението  му и разбирането с което подходи  към моите депресии съм все още тук,на това отгоре и  много щастлива.   Heart Eyes Просто обърнах нагласата си,почнах да гледам с друго око на вси4ко наоколо,почнах да забелязвам положителните неща.Сега като си ходя в Бг за няколко седмици определено си ми липсва моето малко и сладко градче.Явно свикнах тук.Намерих си приятелки,имам си работа,...само дето живеем в блок.Та  благородно ти завиждам за къщичката с дворчето.Това ми е мечтата!   newsm51 Къщата с градина,фонтан4е и просторна тераса...Ама и това ще стане.

Вярвам го....пък съм си такъв идиот... като си навия нещо на пръста ...то вземе че стане.   newsm44 Дай Боже  всекуму!  bouquet

# 81
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Това всъщност е чудесна идея! Защо не провериш как стои въпроса с организациите на разни събития (рождени дни, детски празници) и ако го комбинираш със занималня + курсове по френски, например, може да се получи някакъв приличен доход.

Доста хора вече го правят, даже форумски мами си имаме в тази сфера. А и за добро начало, ти трябва значителен финансов ресурс.

Еовин, виж, за кметица по - добре си помисли  Wink

# 82
  • Мнения: 186
На мен ми се случи подобно премеждие.Отначало е трудно докато свикнеш.На мен ми трябваха 2-3 години за това,а после вече намираш и някакви предимства-придвижваш се предимно пеш и не разчиташ на градския транспорт.Но друго си е големият град-предимствата му са големи.Сега пак ми предстои приместване-в по-голям град и отново трябва да се пренастройвам.Работата на съпруга ми е такава,че все се местим,но на мен взе да ми писва.Искам да се устроя някъде ,да пусна корени ама какво да се прави-съдба! Sad

# 83
Ako pitash men nai dobre si stoi v Sofia,v nai loshia sluchai bjagai v Plovdiv.Az sam ot Varna.Premestix se v New York.Givjax tam 4 godini,sega giveja v malko gradche i...mi lipsva golemia grad.Prijateli se namirat,ako ste ot edna kultura.Vsichko ostanalo e falsh(moe mnenie).

# 84
  • Мнения: 3 491
Защото мен и това малко ме тормози - ограничен избор на училища, ограничен избор на културни мероприятия, ограничен избор на извънкласни дейности... Rolling Eyes Не че не мога да ги пратя да учат гимназия в Пловдив например, ама...Макар че да мисля 15 години напред си е направо безумно Joy Та споделете, моля ви. Благодаря на всички.  bouquet

В това отношения не знам дали няма да е по-добре за децата. Може да се е променило положението в България, била съм учителка в София в периода 1995-1998г. в техникум, двете ми най-добри ученички бяха от малък провинциален град близо до София (в момента ми се губи името). Децата пътуваха, тръгваха всяка сутрин в 5 часа с първия автобус, за да дойдат на училище, но не се оплакваха. Бяха получили страхотна образователна основа - нещо, с което много други деца не можеха да се похвалят.
Племенничките на съпруга ми също са от сравнително малък провинциален град, и като ги гледам и слушам, не оставам с впечатление, че са получили по-лошо образование в сравнение с нашето, дето е прословуто добро.
Струва ми се, че в малките градове, може би поради по-ограничените възможности за друга работа и печелене на повече пари, учителите си остават учители, не искат нещо повече, и престижът им не е толкова занижен. Няма текучество, а това се отразява добре на образованието.
Така че за децата може и да е по-добре. Огледай местните ученици, ако имаш възможност, и прецени какво впечатление ти създават.

# 85
  • Мнения: 6 992
Ммм, разпитах аз - за мое учудване - деца много в тоя град Shocked В смисъл като за града - всяка година 7-8 паралелки първи клас Shocked Но както вече казах - далеч е да го мисля, хеле пък и както снощи пак се дърпахме за тва Confused Обаче - спортове например има - в самото Етрополе има волейбол, в Правец (10 мин път) има голям спортен център с повече избор. От местните ученици познавам само зълва ми, която в 90% от случаите ме хвърля в пълен ужас, ама то от домашното възпитание Laughing
Еовин, виж, за кметица по - добре си помисли  Wink

Мани, той мъжът ми е бил кандидат за общински съветник Joy Последен в листата, ама все пак кандидат bowuu Кво ми пречи аз да съм кметица Laughing
Ходихме си до къщата. Роза66, не ми завиждай, бая ремонт ще и трябва ooooh! Преди години живях няколко седмици в едно малко френско градче в Пиринеите. Ей, какви къщички, какви китни дворчета с тревички и люлки, с басейни Crazy На нещо такова ми се ще да заприлича и нашата къща. И после като стана кметица  - цялото град Laughing
Показвам ви малко снимки от околностите на града  Grinning
водопад
гора
пак водопад
дърво до водопада
корени
храма в манастира

# 86
  • Мнения: 3 674

. Роза66, не ми завиждай, бая ремонт ще и трябва ooooh! Преди години живях няколко седмици в едно малко френско градче в Пиринеите. Ей, какви къщички, какви китни дворчета с тревички и люлки, с басейни Crazy На нещо такова ми се ще да заприлича и нашата къща. И после като стана кметица  - цялото град Laughing
Показвам ви малко снимки от околностите на града  Grinning
водопад
гора
пак водопад
дърво до водопада
корени
храма в манастира

Абе то верно..ремонт ,ремонт ама си е ваше и 6те си го направите както искате вие.
А снимките са страхотни,имате супер природа около вас. Hug Ами Еовин ,пожелавам ти  от  Two Heartsтази ваша   къщичка да си я на правите хубава. Heart Eyes... по пиринейски. Grinning...сугурна съм че ще можете....стига силно да го искате и вярвате в това  bouquet

# 87
 newsm78и аз вече трета година живея в по-малък град,и все още не мога да свикна.Като че ли и не искам....ама това е положението,работата на мъжа ми.Аз си намерих по заместване/учителка съм/,сега си гледам бебчето в къщи и не намирам много разлика,все си повтарям,че е временно.Ама като се замисли човек има и предимства-по-спокойно е някак си.Е няма много голям избор къде да играят децата,къде да учат......ама нали е временно.Как сме устроени само или се нагаждаме,или променяме нещата около нас.Не искам да работя това,ама се наложи-просто няма кой знае какъв избор.Някои на мое място биха били щастливи,но е неблагодарна работа според мен.И като слушам навсякъде всеобщото мнение че учителите били лоши.....а според мен родителите "чакат"училището да им възпита децата......Мисля да си захвана мой бизнес след като поотгледам малката,без да си разпилявам нервите за неща които са сбъркани много по-нагоре.Та за малкия град,въпрос на гледна точка,а може би и навик.Ако попиташ местните по-хубаво място от тук няма.Няма да пиша кой е града за да не обидя някого,само споделям моето мнение  bouquet

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз....  Cry съм завряна снаха в по-малък град-Чирпан.
Тук е ужасно тъпо.Както спомена една мама по-нагоре точно като града на Хичкок.Единственият ден в който местното население излиза е петък,тъй като тогава е единственият пазарен ден.Пазара се пълни и то предимно с цигани,за това и не ходя.Всичко си пазарим от Ст-Загора.За магазините въобще не ми се говори.Никъде не продават готварска сметана(не се търсела и за това не зареждали),да не споменавам и за детските магазини.Само евтини боклуци,наложи се да сменя биберона на шише Чико....няма никъде от къде да купя "няма търсене,няма предлагане"  Whistling
А с колко още други неща се сблъсквам.....

# 89
  • София
  • Мнения: 175
Аз не успях да свикна с преместването в по-малък град.  Sad Издържах точно четири месеца и хайде обратно вкъщи. Не успях да се впиша в картинката - някак в ушите ми звучи следната реплика: разхождам си кучето в градчето и чувам "Глей, глей, лудите софиянки си разкарват стоката на мегдана ..."  Flutter Била съм в Етрополе само за два дни, доколкото знам там има мина или рудник, което дава хляба на доста хора, но честно казано не бих прекарала повече от месец на това място. Искам да обясня, че според мен всеки си има приоритети и може би моите такива и опитът ми ме карат да съм на това мнение.

Общи условия

Активация на акаунт