Бременност и полип

  • 1 885
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!Искам да попитам тези, които са имали полип по време на бременността си, кога сте го махнали-по време на бременността или след раждането и дали сте имали някакви проблеми?Благодаря!

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами зависи, гинекологът какво съветва? Аз имах, бяха ми казали, че може да се махне евентуално към 13г.с., но с нарастването на матката, тя започна да го притиска, той намаля и изчезна... Индивидуално е...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 521
Къде е полипа - в матката или в шийката? И колко е голям?
Доколкото знам т.к. полипа е вид тумор, отделят се някакви токсини които могат да навредят на плода.
Полипа може и да е причина за незабременяване. Не съм чела да се маха по време на бременност.

# 3
  • Мнения: 2 761
Няма стра6но.Може и да е на плацентата и като роди6 6те се утърве6 от него или пък 6те из4езне сам.И на мен ми бяха открили в на4алото на бремеността,така и не се разбра кога из4езна.Родих си нормално и леко.

# 4
  • varna
  • Мнения: 1 012
на видеозон вижда ли се?

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
С първата бременност имах.Беше на шийката.Отстраниха го в началото на четвъртия месец. Аз имах и постоянно кървене.Не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 8
Откриха го при вземане на цитонамазка и гинекологът ми иска да го махне сега, в 4 месец.Аз се притеснвам от спонтанен аборт, защото ми каза, че има такава вероятност.Засега нямам оплаквания, т.е. полипа не кърви, но и аз избягвам сексуални контакти именно, за да не предизвикам кървене.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не му е тук мястото да напиша как спомогнах за отстраняването му.Няма да стане спонтанен аборт,не мисли такива неща.

# 8
  • Мнения: 8
Благодаря, red poppy!В понеделник съм при друг специалист, за още едно мнение.А можеш ли да ми кажеш как ти го отстраниха- чрез хистероскопия ли?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не.Дори и без упойка го направиха,но аз както вече казах,се бях "постарала".Неудобно ми е да описвам пред всички как точно.Много бързо мина всичко.Иначе ме държаха 45 дни преди това.За нищо.5 дни след като го отстраниха,ме изписаха.

Общи условия

Активация на акаунт