нощно будене от глад

  • 1 277
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, моля за съвет. Малката се буди всяка вечер към 5ч и не може да издържи до 6ч. Вечер я слагам да си легне след 20,30ч и тогава хапва 180мл Ам, вдигнах на 190мл, но пак се буди. Гладна е , не се залъгва с вода или чай. Веднага щом хапне заспива. Чудя се до какво количество мога да дигам АМ или да я храня с нещо друго - каша например. Мога ли да слагам в Ам 1 мер.л. оризова каша , за да я засища. 

# 1
  • Мнения: 451
Ние сме по-мънички от вас, но доколкото съм чела тук из форумите за този въпрос, мисля,че можеш да слагаш по една-две бисквитки Плазмон в млякото вечер. Има и безглутенови.

# 2
  • София
  • Мнения: 771
Да не те отчайвам, но синът ми почти до 2 години си пийваше млекце към 5-6 сутринта, а беше вече на обща храна. Това си е напълно в реда на нещата, особено при възрастта на твоето дете. И аз съм опитвала с бисквити в млякото, но нямаше никакъв ефект. Просто децата ни са от по-ящните.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не смятам, че има нужда от каквито и да е мерки за отказване и пропускане на нощното хранене. Бебетата имат по-различни нужди от големите деца и възрастните. Щом се буди от глад, значи иска да яде, а не да пие вода или чай. Бебетата все още пазят инстинктите си и ние трябва да ги следваме. Криско се отказа преди около месец от нощното хранене. Не мисля, че едно ставане е проблем. Според мен не е правилно да се отказва насилствено детето, храни си го.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Щом детето не е готово за отказване- не го мъчи. Моя син отказ нощното хранене на 3 месеца, но сам. Хапваше към 11 часа вечерта и после спеше до 6-7 сутринта, когато се събудеше - тогава ядеше.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 675
Подкрепям Блонди-насилственото спиране на нощното хранене не е за препоръчване
Щом иска -нека яде- нали след това заспива.По добре му давай на детето -като спи то и ти ще спиш- отколкото и двамата да се тормозите.
Дали да му слагаш нещо в млякото мечер-ами пробвай ,но да не му стане тежко-внимамай с количеството .На вашата възраст аз слагах бисквити Плазмон
Моя син рано спря нощното хранене,но и доир да не го беше направил,не бих го спряла аз.
Сутрешното -около5,30-6,00ч. и него спря около10месеца-и сега става рано-около 7,30-8,00ч.Добре ми беше преди да си поспя до около 9,30 Cry

# 6
  • Мнения: 649
и аз съм против насилственото отказване от нощно/ сутрешно хранене  Naughty

НО по твоите въпроси:
Чудя се до какво количество мога да дигам АМ  

Просто направи повечко и виж колко ще изяде детето...  не се  води от таблици, а от детето- давай му колкото иска

Мога ли да слагам в Ам 1 мер.л. оризова каша , за да я засища. 
Може, ако вече си захранила с каша  Peace Но не прекалявай в количеството, за да не му стане тежко на коремчето...

# 7
  • София
  • Мнения: 508
По добре оризова каша отколкото бисквитки Плазмон - съдържат доста захар... Но най-добре сама да се откаже от това хранене - когато тогава. Моето бебе чак сега започна да огладнява към 7-7,30ч.

# 8
  • Мнения: 475
И ние сме на същия хал!За последно храня малката към 22.30-23.00 часа и то с каша "лека нощ" на Хумана и въпреки това се буди към 5 часа да папка,а понякога и към 4.Мен това не ме притеснява.Ще си я храня докато тя иска.Въобще нямам намерение да и ограничавам храненията. Grinning

# 9
  • Мнения: 150
Единственото, което можеш да пробваш е да я храниш вечер малко по-късно. Виж тогава, дали ще издържи до по-късно. А за кашата - ако си захранила вече с нея - пробвай - нищо не пречи. Изпробвай различни неща и ще видиш, кое ще пасне най-добре и на теб и на бебо.

# 10
  • Мнения: 209
аз пробвах да давам каша, но не ми мина номерът!сега слагам по една бисквитка в млякото и издържа до към 5-6, иначе хапваше още в три и после в седем пак!като се събуди по-рано давам чай от равни части лайка, липа и маточина, действа успокояващо и е безвреден!прибави захар да е по-вкусен!при нас има ефект, пробвай!успех!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт