Моето раждане във вода

  • 18 703
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 353
  Много интересен разказ!
  Честито бебе, да ти е живо и здраво! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 189
Хубав Разказ!Честито! smile3525

# 32
  • Мнения: 236
Честито,Мактуб  bouquetСтрахотен разказ,направо се разчувствах WinkКато чета за вашите срещи с бебчетата,направо нямам търпение вече да дойде и моята Simple Smile

# 33
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотен разказ - да ти е жив е здрав големият юнак Hug
Надявах се да напишеш как е минало, защото раждането във водата живо ме вълнува - най-добрата ми приятелка ще ражда скоро и иска да е във ваната, така че веднага препращам разказа ти за практическа инфо и морална подкрепа Laughing

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Да ти е живо и здраво Ангел-чето!
мн хубав разказ!!!!

# 35
  • Мнения: 2 891
Честито  и от мен! Много си смела!

# 36
  • Мнения: 712
Честито ново слънчице!

Разказът ти ме трогна до сълзи. За пръв път чета, описани от такъв ъгъл, усещанията около едно раждане. Направо неземно звучи.
Поздравления и за мъжа ти, който е издържал цялото "представление". От много разкази знам, че колкото и да са твърди и силни, мъжете тежко понасят подобни гледки, още повече ако става дума за жените и децата им.

# 37
  • Мнения: 7 418



че не искам окситоцин(защото на предното ми раждане точно след него се "обърках")
  Какво по-точно имаш пред вид?
  Аз раждах напълно естественно,даже не се дадох и мехур да ми спукат.Обаче.....в един момент лекаря ме е убедил,че имам нужда от окситоцин.Сложиха ме на система и ........ Все още си мисля,че може би това е било излишно!
  Благодаря ти за расказа!Честито второ бебе!Живо и здраво да е!Много да те радва!

Ами с първото раждане всичко си беше ок... вървеше бавно(според лекарите, според мен си беше добре), не ме болеше, правех си дихателни упражнения и други работи... бях с ума си накратко. Сложиха ми система и всичко започна да става твърде бързо, изведнъж се появи силна болка, която просто не можах да асимилирам толкова бързо и да се успокоя... оттам поисках епидурална и ума ми съвсем го отняма....
[/quote]
      Благодаря,за отговора!
      Помислям си ,че окситоцин в повечето случаи се използва за удобството на лекарите.Защо да чакат до не знам си кога да започне раждането,когато може и да не чакат,ако ти пуснат една система.
     В резултат раждането става по-бързо ,но и по-болезнено и с много повече разкъсвания,защото явно тъканите на родовите пътища не успяват да реагират  бързо и да се разпънат достатъчно.
     Лекарка,в присъствието на която започваше раждането ми,подкрепяше идеята ми за невмешателство в процеса и даже изцитира някой(не помня кой):НЕ ПРЕЧЕТЕ НА ЖЕНАТА ДА РАЖДА!

# 38
  • Мнения: 857
 smile3525 4естито Ангелче!!!

# 39
  • Мнения: 4 784
Хубав Разказ!Честито! smile3525
Просълзих се от вълнение!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 688
Много хубав разказ
Честито за новото слънчице вкъщи!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 249
Перкрасно, Maktub Sunglasses Grinning! Благодаря ти много, че го сподели Hug!

Ето ме със 100-те въпроса Wink:При прегледа за одобрение, Григорова изиска ли ти някакви изследвания - влагалищна чистота, Б стрептококи?
Можеше ли да си избираш позата, в която да родиш във водата и в крайна сметка по гръб ли беше?
При израждането акушерката поддържаше ли ти перинеума?
Имаше ли напъни докато се возеше в таксито?
Казваха ли ти да напъваш силно?

Още веднъж поздравления за малкия голям мъж и зарзяващо оптимистичната му майка  bouquet!

# 42
  • Мнения: 2 818
При прегледа за одобрение, Григорова изиска ли ти някакви изследвания - влагалищна чистота, Б стрептококи? Не, което и мен ме учуди, но явно тя сама видя, че всичко е ок.
Можеше ли да си избираш позата, в която да родиш във водата и в крайна сметка по гръб ли беше? Като влязох във ваната веднага клекнах, после ми казаха да "легна" и честно казано се почувствах доста облекчена, отпускайки тялото си да плува свободно(което правех и между напъните)... родих по гръб, но това по гръб е по различно от другото определено...
При израждането акушерката поддържаше ли ти перинеума? Да, прави и масаж.
Имаше ли напъни докато се возеше в таксито? Не.
Казваха ли ти да напъваш силно? Да, но аз си напъвах както можех... при последния напън вече напънах както трябва...(това го разбрах, защото усетих че лицето ми се "изкривява", както беше при котката ми Mr. Green , която съм наблюдавала как ражда няколко пъти - едно специфично съкращаване на едни лицеви мускулчета около носа/устата).

Имаш още 95 Mr. Green

И малки практически съвети... мъжа ти да си носи тънки резервни дрехи, защото жегата е голяма... все пак раждащата е гола Wink   Да ти носят сешуар (така ли се пише? ooooh! ), защото косата се мокри... Това е, ако раждаш по студено време Peace

# 43
  • Мнения: 3 478
Страхотен разказ!
Честито ти бебче, много да ви радва!

# 44
  • Мнения: 678
Направо се просълзих!Страхотен разказ,а изживяването втория път определено е по-силно и по-осъзнато.Честито ти синче и да са ти живи и здрави рожбичките Hug
И аз се присъединявам Страхотен разказ

Общи условия

Активация на акаунт