ЗОВ ЗА ПОМОЩ

  • 5 684
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 710
Обръщам се с молба към всички които могат да помогнат на самотна майка Габриела от Плевен с дете на 6 години почти, Валентина.На есен ще е първокласничка.Няма къде да живеят и са само с дрехите на гърба си.За сега са при мен,но и аз съм самотна майка с 3 деца и живея на квартира,за трети път ги прибирам , предните два пъти са оставали за 3-4 месеца,преди работех,но сега съм по майчинство. Peace

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Обади ли те се някой за помощ!Аз мога да пратя дрешки..някой лев
Вашите местни служби социално подпомагане какво правят по въпроса,а закрила на детето....

# 2
  • Мнения: 710
Ти имаш 4 деца?Браво smile3501
Незнам нашите социални какво правят,лично на мен ми отказват помощ 3та година.За закрила на детето незнам,те с какво помагат?
Темата е за Габриела,тя има нужда от всичко

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз и затова запитах,закрилата на детето трябва да имат начин да помогнат на жената,би трябвало поне  Sick !За квартира немога да помогна..далече съм,но прати адрес за да и пратя нещичко

# 4
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Дай ръст и размери на майката и момичето и адрес на ЛС. За социалните имат прави на помощ, но има и много условия. Първото и основно е с каква адресна регистрация е майката. Ако не е в града,просто забрави. Трябва да си смени личната карта и тогава да кандидаства за някакви помощи. Отпускат по 80 лева на дете, ако нямаш собствено жилище. Има и други изисквания, но е добре да отиде в Отдела за закрила на детето и там социален работник да й обясни.  За теб все още не  разбирам по каква причина ти отказват,ти така и не ми обясни всичко.
 Чакам адреса!

# 5
  • Мнения: 710
На мен не ми дават помощи защото не съм осъдила бащата за издръжка,за 80 лева чувам за първи път,питах като многодетна и самотна майка какво мога да ползвам,отговора е нищо освен бесплатен транспорт веднъж годишно.
Размери на Тина:
ръст 118 см.
крачето 19 см. ИЛИ 31 РАЗМЕР
ханш 54 см.
от ханша до глезена 68 см.
мерки на майката ще дам по-късно и снимки
в понеделник ще отидем до общината за жилище да питаме Heart Eyes

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 23:29 от natalia_viktorovna

# 6
  • Мнения: 710
размери на майката:
ръст 162 см.
ханш 76 см.
от ханша до глезена 100 см.
размер обувка 40
а тук снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=103637&photo=36

# 7
  • Мнения: 710
ходехме до общината,трябва 5 годишна постоянна регистрация,не ги интересува че жената е на улицата.
за 80 лева ми казаха че няма такова нещо а от закрилата на детето предложиха да настанят детето в Трявна

# 8
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Не мога да си обясня поведението на вашия отдел з азакрила на детето, или вие нещо не можете да се разберете с тях.За какво сте ходили в общината? За да ви отпуснат помощ на майката, се ходи в отдела в Социални грижи и там, ако майката има постоянна регистрация в града, може и вчера да е направена, й се отпуска помощ. Майката има право на детски. А защо искат да настанят детето в Трявна? Там има оздравително училище? То има ли някакво заболяване? Като цяло, има наредба на Социалното министерство за настаняване на децата в семействата им и при техни близки,ако родителите не са в състояние да се грижат за тях.За целта има превенции и се отпускат помощи, за насърчение и подпомагане. За този случай съм абсолютно сигурна,защото вече на 4 жени сме помогнали да си сменят адресната регистрация, за да може да им бъдат отпуснати помощи от Отдела . Не знам какво не правите както трябва, но нямат право да ви откажат,стига нещата да са така,както ми ги обясняваш. Дай ми ако искаш повече подробности на лични,но за сега това е положението. Утре или сряда ще пусна нещата, и ще ти пиша,за да знаете да ги чакате.

# 9
  • Мнения: 710
в общината ходехме за жилище,в социалните казаха че няма помощ 80 лева,за която ти спомена по-горе, а за детските не разбирам точно какъв е проблема ,нещо свързано с бившата работа на Габриела,регистрирана при баща си,който ги изгони и този проблем не за първи път и закрила на детето знаят за случая и така ни отговориха,нищо не могат да направяг освен да настанят детето в Трявна където ще живее и ще учи

# 10
  • Мнения: 2 577
и аз не мога да разбера как не и се полагат помощи за детето...
ако тя е безработна и има адресна регистрация не би трябвало да не и отпуснат тези средства

# 11
  • Мнения: 4 195
а защо не дойде тук, в звено майка и дете, 6 месеца престой..............абе ако може ми звъннетена 8120020 с код за софия Praynig

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Наталия, изчисти си съобщенията,не мога да ти пращам ЛС. Изпратих колета, в събота  го търсете в офиса на Еконт. Не знам само къде се намира.

# 13
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И нашият пристига  Hug
           http://www.pami.hit.bg/doors/13temi/04prolet/prolet.html

# 14
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Наталия, защо Габриела не отива да си вземе колета? От куриерската фирма се обаждаха няколко пъти. Ако до края на седмицата не отиде, ще я върнат обратно, за което също се плаща. Моля те, идете и потърсете колета!

Общи условия

Активация на акаунт