Най-удобна количка

  • 2 085
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
Аз кат избирах количка гледа ха е мареврена, да може да се оправлява с една ръка, да има голям каш за пазаруване и да е добре оплътнена т.к. Гого е роден ноември и ми трябваше по закрита количка.Сега модели много ,цветове много , марки много.Според мен спри се на няколко модела и намери хора които имат такива(като излезеш на разходка примерно можеш да попиташ някое майче) дали са доволни и какво не харесват в дадения модел.Успех!

# 16
  • Мнения: 554
Мога да ти кажа каква количка да не си взимаш. Бертони - Галакси - триколката е голямо дърво. тежка, едвам се качват бордюрите с нея ... ужас.

Вземи нещо леко и маневрено!

Кангаро имат един добър модел...една приятелка го има ама му забравих заглавието... много добра е .

Cangaroo Dayana
 ето го модела

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 14:42 от valkiria

# 17
  • София
  • Мнения: 1 424
да има амортисьори! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз когато избирах количка гледах да е с обръщаща се дръжка,пълно легнало положение,чувалче,голям кош за багаж,чанта,хубав сенник,предни въртящи се гуми,по принцип с големи гуми и много важно-амортисьори,иначе трудно се качават даже на тротоарите.Също така гледай и в сгънато положение колко е голяма-иначе трудно влизат в багажник.Най-важното е да е възможно най-лека.
Наистина зависи до каква цена си търсиш количка-има и скъпи модели,измислени за голямо улеснение на майката,пълен комплект-новородено,зимна,лятна и кошница за кола в една количка.Ако сега си купувах количка бих избрала такава скъпа,комбинирана с всичко,защото се оказа,че като си купя зимна и лятна количка отделно+кошница за кола идва на същата цена и то по-лоша марка примерно!Вече тази,която си купих за зимна ми е тежка с бебето и ще трябва да си купувам втора-лятна/значи дотук общо около 300 лв.+кошница 100 лв. и ето ти една хубава лека маркова количка за тези пари!/. Hug

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
...... Всяка ще хвали своята си количка и няма да се дава дума да се издума за друг модел  Rolling Eyes  Crazy



Аха. ЗА справка: темата за Пег перего Ариа Mr. Green
 

И още поне сто подобни теми  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 541
Избери по-лека ако ще трябва да катериш стълби, да е маневрена ако ще возиш по "равни" тротоари и като цяло да отговаря на твоите потребности, т.е. първо прецени какви екстри би искала да има и после потърси "твоя" модел! Успех!
/Моята количка е доста тежка, ама ми е харизана, а за лятото си имам друга  Wink/

# 21
  • Мнения: 10 983
Моите критерии са: цяла дръжка, големи помпещи се гуми с амортисьори, да е маневрена и на нея да може да се монтира кошница за кола.

# 22
  • Мнения: 568
за мен-
да е маневрена-да минава по тесни тротоари с дупки-такива са триколките, имала съм и с 4 колела, триколката печели по маневреност определено.
да е комбинирана-кош и седнала-за да не купувам 2-ра.
да е с големи колела-това пак за маневреност.
Да е лека.
Да е здрава.
да си има аксесоари-покривало,найлон,чанта.
да се обръща и в 2-те посоки, когато има силно слънце или вятър това е важно.
в седналия вариант обезопасяващите колани да са надеждни-през гърдите и кръста.
ДА не струва колкото автомобил все пак Simple Smile защото колкото и да е прекрасна се използва най много година и половина. По възможност да е немска, английска или френска, а не от китай.

# 23
  • Мнения: 2 891
По възможност да е немска, английска или френска, а не от китай.

Това последно условие ми се вижда невъзможно  Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
не знам коя е най-удобната количка, това сама ще разбереш. Аз ще ти кажа какво харесвам и какво не в моята и дано това ти помогне да избереш своята.
Моята количка се води комбинирана в комплект с кошница за новородено. Подариха ми я, но бях казала, че трябва да бъде с въртящи предни колела и да има кощница.
ПЛЮСОВЕ:
-въртящите предни колела
-кошницата, която не се наложи да копуваме допълнително, но почти не съм я слагала, защото правеше количката тежка
-голям багажник
-табличка
-място за чаши и шишета
-тясна да минава навсякъде, но достатъчно широка за детето
-лека
МИНУСИ:
-не се обръща дръжката, но с чадърче проблема е решен
-нямаше напълно легнало положение, та се налагаше да слагам възглавница за изравняване, не е кой знае какво
- нямаше чанта, аз така и не се наканих да си купя
-нямаше предпазител отпред за крачетата и се налагаше още от началото да го връзвам с колана
Е плюсовете са повече от минусите, явно съм случила на количка, а и е здрава вече повече от 2 години.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз съм на мнение, че комбинираните колички, въпреки тежестта и неманевреността сив повечето случаи, са перфектен избор за новородено, рядко ще попаднеш на такава, която не е пригодена за малко бебче и няма нужните екстри. Именно, защото са тежки и стабилни возят меко, "мазно" Mr. Green, бебчо не помръдва вътре.
На един по - късен етап, обаче, когато мъничето порастне и понатежи, вече не са особено функционални, тежестта вече се превръща в огромен минус, а бутането -  в същинско мъчение. Затова повечето мами преминават на летни колички - леки, маневрени, с малки колелца, с таблички и пр.
Моят съвет е - стабилна не много скъпа комбинирана количка за 0 - 6 месеца и по - натам лека, лятна такава. И единият, и другият модел притежават много специфични характеристики, които трудно могат да бъдат обединени в един единствен модел.
Може би това е Чико (Pick Up), с която сме сега, но пак не ми се вижда достатъчно удобна за новородено.  А и дръжката и не се върти, а това си е минус. Иначе е лека, супер маневрена, здрава и красива. За справка - като новороден и малко след това се возихме в ТСМ - танк  Mr. Green, е, по - желязна количка няма от нея, детенцето си е в кош - портбебе, заградено и защитено отвсякъде. Вярно, че е доста тежичка, едрогабаритна, но с тези големи гуми и амортесьори не усещахме никаква неравност, малчо вътре не помръдваше... Нямаше никакви препятствия - бордюри, дупки, неравна настилка и т.н. Изключително здрава и сполучлива. За разлика от мамите с "универсалните" колички - и зимна, и лятна, с малките си гуми на бебетата главиците подскачаха като топчета пинг - понг.
С две думи - всяко нещо с времето си, това важи в пълна степен и за количките, съмнявам се да минете само с една, затова по - добре не се изхвърляйте.
А ако има кой да ви подари, или да си купите настаро първия вариант, още по - добре. Wink

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
единственото, от което не съм доволна от моята количка, е че колелетата и не са "чупещи" и ако трябва да направя по остър завой,  ми се налага да я вдигам
съветвам те това да е едно от нещата, които да гледаш при избора  Hug

# 27
  • Мнения: 2 936
а можете ли да дадете мнения за конкретни модели, аз съм се загледала в една комбинирана на TAKKO ама 18 kg ми се струва много тежка, ако някой има опит с тази марка може ли да сподели, мерси.

18 кг.е много за количка!

според мен до 10 кг.е най-добре  Peace трябва да разгледаш и да си харесаш ! аз моята първо я видях на снимка,а след това в магазина и си казах ...тази ще е  Peace  Joy Joy Joy QUINNY Speedi sx

# 28
  • Мнения: 10 983
Още един глас за Quinny Speedi SX Peace Peace Peace
На кашона пише, че нетното й тегло е 11.5 кг
18 кг е страшно тежко!

# 29
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ако не ти се дават безумно много пари, както за куини, вземи си Маг ингланд Hug

Общи условия

Активация на акаунт