Бебчо се обрина

  • 567
  • 8
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 299
Помогнете ми с имена и координати на алерголог,дерматолог,кожен лекар в Русе.Добър и изпитан.

# 1
  • Мнения: 2 019
да не е от претопляне

# 2
  • Мнения: 712
Ако се обрива, има причина. Опита ли се да разбереш първо какво причинява обрива. Желатално е  да видиш какво го предизвиква, защото лекарят така или иначе ще те пита.
Колко е голямо детето си? Възможно ли е да са зъби? Дали е храна, дреха, препарат (прах за пране или сапун, крем или лосион1 който използваш), нещо което е в постоянен контакт с кожата? Претоплянето също може да доведе до това.
Има ли и други симптоми, освен обрива? Хубаво е първо да видиш и евентуално да си запишеш тези неща. Те помагат на лекаря да изключи определена диагноза или да се насочи по-точно към вероятната причина, която да изследва.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 392
Sarsarilka ти е казала, но като цяло, освен, че всичко това е така, аз употребявах препарати на Мустела, които действат безотказно - и са за алергични реакции.
Виж праха за пране, второ претоплянето е много, много често срещано явление при мамчетата с първо бебче /аз, включително бях претоплила дъщеря си/ и т.н.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 5 391
Да, трябва да знаеш или поне да имаш съмнения от какво може да е обрива.

Моята син също скоро получи алергичен обрив, но от АБ.По принцип го водя при Касърова, доволна съм, но за жалост сега не мога да ти дам координатите й.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 299
Обрива е само по бузите.Педито каза,че е от претопляне,но минаване няма.Влачим се така от сума ти време.В къщи е 21 градуса.Като заспи избледняват бузките и като се събуди с нова сила червенеят и пъпки.Като излезем навън пак се поизбистрят,но така не може-трябва да я гледам на терасата.Само на кърма сме,нищо не съм сменяла-прах...мажем със зехтин.Идея си нямам вече.Сега пратих мъж ми за стелатрия - мустела и ще видя има ли ефект.Но пак искам координати и имена на доктори.

# 6
  • Мнения: 2 891
Може да е атопичен дерматит. Ако е така, вземи Балсам на Др. Тайс и мажи с него. Действа безотказно. Помисли, дали не ядеш някоя храна, която да е алерген и да стига до бебето чрез кърмата (шоколад, ядки и т.н.)

# 7
  • Мнения: 52
с дъщеря докато беше горе-долу колкото вас без да се съобразя изядох 3-4 ягоди/имах рожден ден и си направих торта/ ит.к. я кърмех тя се обрина .мина след 2-3дни

# 8
  • Мнения: 689
Може да е атопичен дерматит. Ако е така, вземи Балсам на Др. Тайс и мажи с него. Действа безотказно.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт