Захранване с пюрета на Ганчев?

  • 1 801
  • 44
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 15
Здравейте,
Синът ми е на 6 месеца.Започнах да го захранвам с пюре от морков на Ганчев-3 дни.На четвъртия-морков и ябълка.Вечерта дупето му се зачерви в радиус около 3 см. SickСлед 3 дни почивка му дадох домашно пюре от картоф,но започна да ака по-често(3 пъти на ден).
Може ли да захранвам с пюрета на Ганчев,които съдържат модифицирано нишесте,сухо мляко(вероятно краве),слънчогледово масло,овесени ядки(глутен)?
Или е по-добре да захранвам с домашни пюрета?

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 448
Естествено, че е по-добре с домашни  Peace

# 2
  • Мнения: 888
И аз съм за домашните като начало Peace

# 3
  • Мнения: 1 992
Ми да ти кажа аз и сега не давам на Ганчев, точно заради модифицираното нишесте и сухото мляко. Овесените ядки ще ги преглътна, ама може ли във целия им асортимент да има и нишесте и сухо мляко и овесени ядки. Като четох етикетите, то няма пюре без тях. Close

# 4
  • София
  • Мнения: 3 609
И аз съм се видяля в чуденка,когато ми се наложи да дам купешко мога да взема само картоф и морков и морков и картоф.Всички други са с какво ли не-домат,овесени ядки,сухо мляко,а най-често всичко заедно #Cussing out

# 5
  • Мнения: 2 019
аз захраних с домашни

# 6
  • София
  • Мнения: 191
Има няколко вида, които са без сухо мляко, и даже без нищо допълнително, освен зеленчуците - водят ги натурални. Просто гледай състава им.
Но може да поотложите Ганчев още малко.

# 7
  • Мнения: 163
Мисля,че по-добрия вариант за захранване е с АМ-АМ - те и самите пюрета се водят "първа стъпка"

# 8
  • Мнения: 950
Аз като се пробвах да захраня със зеленчукови пюрета на Ам-ам и Ганчев, моята не ги хареса и затова започнах да правя домашни.

# 9
  • Мнения: 5 401
И аз приготвям домашни пюрета! Ако предпочиташ да купуваш, по-добре се спри на пюретата на Хип, Нестле и т.н., чието качество се контролира.  Peace   bouquet

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Пюре на Ганчев лично аз не бих дала за захранване, пък и за по-късно бих се замислила.
Наистина най-добре е домашното, но ако си падаш от по-мързеливите като мен по-добре давай Хип, Гербер или някоя по-свястна марка.
Другия вариант, който на мен лично ми беше много удобен е да свариш зеленчуците в по-голямо количество, да ги пасираш за пюре и когато всичко изстине да го налееш във формички за лед, след като стегнат ги вадиш и ги слагаш в торбички във фризера. Това можеш да направииш с колкото си искаш зеленчуци (с изключение на картофи, че нещо не стават за замразяване) и когато трябва да нахраниш бебето просто вадиш колкото кубчета си решила и от който вид си искаш. След като вече е захранено с определения зеленчук и не е имало проблеми, можеш спокойно и да ги смесваш.

# 11
  • Мнения: 230
Започнах да го захранвам с пюре от морков на Ганчев-3 дни.На четвъртия-морков и ябълка.Вечерта дупето му се зачерви в радиус около 3 см. SickСлед 3 дни почивка му дадох домашно пюре от картоф,но започна да ака по-често(3 пъти на ден).
Може ли да захранвам с пюрета на Ганчев,които съдържат модифицирано нишесте,сухо мляко(вероятно краве),слънчогледово масло,овесени ядки(глутен)?
Или е по-добре да захранвам с домашни пюрета?
Определено не бих захранила с Ганчев.С  домашни също: нямам време и нямам вяра на купешките зеленчуци.
Ще захраня с Хип, пък ако издържа финансово ще продържа с него.
Пишеш, че три дни си давала само морков, а на четвъртия морков и ябълка. Защо си ги смесила -  сега знаеш ли от какво е реакцията? От марката Ганчев или от моркова или от ябълката?
Според този сайт http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html  - Статията "Основи на захранването" се препоръчва по седмица на нова храна + 2 дни почивка за да се проследи има ли реакция.
Е, бавничко е, но пък сигурно.

# 12
  • Мнения: 214
Аз захраних Маги с Ганчев и тя яде само него почти 2 месеца. Имаше разни реакций който не можех да си обясня, тогава. Сега е само на домашни пюрета, но няколко пъти ми се наложи да дам купешки(на Ганчев) и веднага забелязах, че от тях са били. Обриви по дупето и не само там и др. Така, че добре си помисли. Аз нямам доверие и на др. марки(и от най-скъпите има недоволни майки). Готвя веднъж на 15 дни, няколко вида и ги замразявам.

# 13
  • Мнения: 390
Добре,де,днес разглеждах пюретата,къде пише че имат овесени ядки(глутен)?На всички пишеше,че нямат глутен и никъде в състав не видях ядки...а хубаво огледах.Обяснете ми,може аз да не съм пък търсила както трябва newsm78

# 14
  • Мнения: 789
Ако не те мързи и бебо си ги яде, прави домашни. Лично аз Ганчев не съм и няма да дам на детето си. Яде само домашни или HIPP. Чела съм етикетите на Ганчев, май доста от тях са с мляко, което само те си знаят какво е - пише сухо мляко, ама дали е адаптирано, дали не....  newsm78 А да не говорим, че досега само безлактозно давам (имам опасения за непоносимост към лактозата). А и толкова скандали гръмнаха с разни намерени неща из тези пюрета, че съм катерогична за тях  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт