Кучегон

  • 10 315
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Някой ползвал ли е апарат с ултразвук против кучета? Едни помияри са се настанили в задния ни двор и се чудя дали мога да ги изгоня с такъв апарат. А за котки става ли? Знам, че по приницип е за самозащита и действа на няколко метра, и се чудя, дали ще има полза в радиус от 10-15 метра.

# 1
  • Мнения: 335
Дано някой сподели, че и аз имам голям проблем с някакви котки-гастрольорки в нашия двор, дето обърнаха пясъчника на бебчо в лично, баровско суперлукс WC.

# 2
  • Мнения: 2 631
Записвам се с надеждата, някой да каже ефикасен коткогон!!! Mr. Green

И при нас така - на полянката ни се беше превърнало в махленската котешка тоалетна.  #2gunfire Наложи се, да ликвидираме тревата, но сега ни предстои ново засяване. А и баща ми твърдо е решил, да прави пясъчник на децата, като щял, да го покрива с нещо... Sick

Във ветер.аптека съм питала и не съм получавала отговор.
Накой ни беше казал, да пръснем нафталин, че бягали от миризмата, но не сме го пробвали.

ПОМАГАЙТЕ!!! Praynig

# 3
  • Мнения: 335
...  А и баща ми твърдо е решил, да прави пясъчник на децата, като щял, да го покрива с нещо... Sick

Аз цял месец миналата година си поливах и косих като англичанин тревичката, отгледахме я прекрасна като в сериал на "Нова TV", пясъчника го оградихме с чудни речни камъни, купих много плътно и свежо покривало (синьо - отдалеч пясъчникът приличаше на басейнче) - такова, за ремаркета и пр. неща за покриване, има ги по Метро и др. за 10-ина лева. Но котките разбраха, че ги гоним, озлобиха се и започнаха да пишкат върху него, отместваха като кучета края на покривалото и пак си пишкаха. Да не говорим, че като завали в средата хлътваше, задържаше вода и като го откриеш се мърля страхотно, случва се да се обърне с по-влажната страна към пясъка и става мазало от пясък+котешка урина.

Така че, махнах покривалото.
Сега се чака ново поколение котки, аз не мога дори да ги откарам по-надалеч с колата и да ги "загубя" на връщане - жал ми е.
В същото време не понасям комшийката, която непрекъснато хвърля на двора всякакви манджи за котки и дори не си прибира пластмасовите им "сервизи", в които им сервира по два пъти на ден. Края на миналото лято се напълни и с бълхи.
Кошмар, а е чудно дворче, направо го преобразихме, само мисленето на комшийката - не.

(Това за "котките се озлобиха" не е кукувско мнение, наистина правят някои неща нарочно и стават все по-нагли)

# 4
  • Мнения: 2 631
 #2gunfire
Съвсем се отчаях...
 hahaha Sick hahaha Sick

Нашият съсед е пък маниак на тема кучета. В двора си има 3-4 все расови, едното от които /най-голямото/ току влиза и в нашия двор...  #Crazy Ама това е друга тема! Wink

# 5
  • Мнения: 335
За кучетата може да се жалваш в общината (има си наредби, закони), ама за котките - не.

Макар че, започнат ли жабли между съседи, дворчето губи смисъл, вгорчава ти се престоя там и трудът, дето си хвърлял да го направиш приятно местенце.

А кучешките, и особено - котешките изпражнения са изключително опасни като има малки деца на двора. Точно с тях се пренасят най-големите гадории от месата, които преди това тези хищни "любимци" са папкали.

# 6
  • Мнения: 46 434
Свекър ми и свекърва ми имат, но казаха, че действа 50:50, не на всички.
Аз излизам със спрей, при него грешка няма, до сега не ми се е налагало да го използвам, дано не се стига до там Tired

# 7
  • Мнения: 2 591
ние сме ползвали такова устройство против мишки и действа! една пловдивска фирма ги прави, но дали има за кучета не знам!
ако изровя телефона им, ще го пусна, че ние чак до пловдив ходихме

# 8
  • Варна
  • Мнения: 617
Преди няколко години на мъжът ми му бяха дали служебен , защото често ходи на адреси. На някои кучета  наистина им действа, но някои  се озлобяват още повече. За мен не са кой знае колко ефикасни.

# 9
  • Мнения: 1 383
ние сме ползвали такова устройство против мишки и действа! една пловдивска фирма ги прави, но дали има за кучета не знам!
ако изровя телефона им, ще го пусна, че ние чак до пловдив ходихме

Давай, че съм се засилила да купувам един от 60 лв. Пловдивският колко струваше?

# 10
  • France
  • Мнения: 726
Срещу 2лв си купи пиратки и ги "лекувай" периодично.Ако издържиш /и съседите ти/ 1мес. ефекта е гарантиран

# 11
  • Мнения: 1 800
Имах позната, която го използваше и работеше безотказно  Laughing. Незнам дали става за котки .

# 12
  • Мнения: 8 917
Не бих се доверила на 100%.

# 13
  • Мнения: 1 383
Имах позната, която го използваше и работеше безотказно  Laughing. Незнам дали става за котки .

А за какво го използваше? За самозащита или за прогонване на нежелани дворни любимци?

# 14
  • Мнения: 1 959
За котки ние напръскахме с черен пипет обино и навсякъде горе долу спряха нашествието си в нашата градина.Предполагам че такова нещо ще се продава по зоо магазините

Общи условия

Активация на акаунт