Нормално ли е нищо да не се види на ехографа?

  • 16 864
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Зависи и от качеството на ехографа. В нашата п-ка не е от най-качествените и при първия преглед, когато бях бременна с дъщеря ми, нищо не се видя. Лекарката ме накара да изпия 1 л. вода и да дойда пак. Чак тогава се видя плодното сакче.
Най-добре отиди при друг лекар да те види на вагинален УЗ. С него със сигурност сакчето трябва да се види. Все пак наистина има опасност, макар и малка, да е извънчаточна - не чакай 2 седмици.
Renie78, предполагам, че имаш предвид фолипиевите тръби, а не яйчника, но и така да е, е невъзможно...

# 16
  • Мнения: 990
Наистина е рано , но си мисля ,че с вагинален УЗ би трябвало да се види плодния сак.

# 17
  • София
  • Мнения: 595
 Много благодаря на всички, наистина много ми помогнахте Simple Smile
За сега мисля да поизчакам още малко:) Още веднъж благодаря!

# 18
  • Мнения: 4 546
с вагинален се вижда. аз ходих 10дни след закъснението на лекар - имаше и плоден сак, и една точка вътре - бъдещоот бебе. съветът ми е да не чакаш, ами да отидеш при друг.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
ПОсъветвай се и с друг лекар
Мен също ме гледаха през корема и се видя лека сямнка която според лекаря е бебето,но на следващия преглед вече всичко беше наред!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
с вагинален се вижда. аз ходих 10дни след закъснението на лекар - имаше и плоден сак, и една точка вътре - бъдещоот бебе. съветът ми е да не чакаш, ами да отидеш при друг.
и моя съвет е такъв. аз отидох след една седмица от закъснението и вече се виждаше сърдечна дейност, с вагинален.На другата седмица т.е. както при теб 13-14 ден се виждаше и с другия.

# 21
  • Мнения: 6 164
През коремната стена, не на вагинален ултразвук.

Тия са луди Laughing ... много ясно, че няма да се види нищо...

До края на 3-ти ме гледаха само с вагинален, после от 4-ти с коремен. Нищо не се вижда с коремния, докато е още малко ембриончето. 5
та г. седмица[/b] още видяхме Крис с ваиналния! Peace[/color]

# 22
  • Мнения: 3 089
а аз си мисля, че дори с коремен на 13 дни закъснение трябва да се види плоден сак  Peace
с първата си бременност не разреших нито един вагинален преглед с ехограф и пак на 5-я ден от закъснението се виждаше плоден сак. а ехографът твърдо не беше от най-добрите.
успех!

пп - да, това с яйчниците и плодния сак, дето не се бил продвижил до маткатя, и аз не го схванах. нещо се е объркала девойката. или не е доразбрала, навярно  newsm78

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 16:24 от majceto

# 23
  • Мнения: 911
Непременно смени лекаря, мила! Що за отношение???!!!
При десетдневно закъснение при мен се видя плодния сак с точка в него. Обаче ме гледа с вагинален. И до 12-13 г.с. обикновено се гледа с вагинален. Щом имаш 25 дневен цикъл значи след около 2 седмици дори и сърцето му може да се чуе, пък тоя доктор нищо да не види. Смени го.

# 24
  • Мнения: 4 621
На този етап би могло да се види само с вагинален ехограф Peace

# 25
  • Мнения: 873
нашето бебе го видяха на 8мия ден след закъснението. Simple Smileи то на нормален старомоден ехограф!сигурно е имало и сърчеице вече,макар че лекарят каза,че още няма месец от зачеването.но ние с таткото знаехме кога сме го измайсторили Grinning.отиди при друг лекар Peace

# 26
  • Мнения: 689
Най добре след една седмица повтори прегледа.
Само за информация и не искам да те плаша,но така се получава при извънматочна бременност.Вероятноста за такава е малко вероятна,понеже се случва рядко.
Дано всичко да е наред.
Peace
Плодният сак се вижда най-рано след 2 седмици от закъснението. Така че според мен отиди след още 1 седмица. Не отлагай повече от това, защото пък ако (не дай Боже) е извънматочна бременност трябва да се вземат мерки на време.
Успех!!!  Praynig  Praynig  Praynig

# 27
  • Мнения: 640
На мен заради бързане ми го хванаха още докато не се е придвижило в матката, а в единия яйчник... Но пък беше с вагинален ултразвук.
  Shocked Shocked Shocked Ти сериозно ли го пишеш това, или само да се намираш на "писане"  newsm78 newsm78 newsm78
Кое точно са ти хванали в яйчника?

Намираше си се точно в яйчника и го нарекоха жълто тяло. Близо седмица го чакаха да се придвижи към матката, а тази седмица за мен беше кошмар, защото директно си ми казаха извънматочна бременност...

А имаше още един коментар, че това, което ми се е случило (т.е. да бъде хванато жълтото тяло в яйчник или фалопиеви тръби) е невъзможно. Това, което не ви се е случвало, или с което не сте се сблъсквали, не го прави невъзможно. Доста "невъзможни неща" се случват на този свят, но това, че ние не ги знаем, не означава, че не са се случили. В крайна сметка това е единствения начин да се хване на време една извънматочна бременност. А и вярвам на това, което ми казаха, защото ме гледаха добри специалисти от Шейново и МЦ Фемина.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 11:22 от Renie78

# 28
  • Мнения: 10
здравейте момичета.чета тук и се чудя-на 14 ден от закъснението и 3 положителни теста бях на доктор,тъй като имах някакно странно течение.категоричен беше,че бременноста е истинска и не е нарушена и ми изписа Утрогестан,който не знам за какво точно се изписва.май е някакъв хормон за подсилване на бременността.притеснява ме,че ме гледа на обикновен ехограф,но освен за околоплоден сак в 5 г.с.не каза нищо за бебо.кога по-точно започва да се вижда то?чета,че май вече трябва да се е видяло...

# 29
  • Мнения: 4 546
здравейте момичета.чета тук и се чудя-на 14 ден от закъснението и 3 положителни теста бях на доктор,тъй като имах някакно странно течение.категоричен беше,че бременноста е истинска и не е нарушена и ми изписа Утрогестан,който не знам за какво точно се изписва.май е някакъв хормон за подсилване на бременността.притеснява ме,че ме гледа на обикновен ехограф,но освен за околоплоден сак в 5 г.с.не каза нищо за бебо.кога по-точно започва да се вижда то?чета,че май вече трябва да се е видяло...
изписал ти е синтетичен прогестерон - помага да се задържи бебето. аз бях пуснала една тема какво се вижда в 6та г.с. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154203.msg2965183#msg2965183

Общи условия

Активация на акаунт