витамини

  • 2 085
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 391
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева киселина,тя е най-важна.

Позволявам си да те поправя в частта "синтетични" витамини, защото има органични и неорганични.

Колкото до това дали са вредни в началото на бременността - зависи какво е указано от производителя. Повечето формули за бременни и кърмачки могат да се приемат от самото начало. Ако на опаковката е посочено, че съдържат 400мкг. фолиева киселина, не е необходим допълнителен прием.

# 16
  • Мнения: 812
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева киселина,тя е най-важна.

Позволявам си да те поправя в частта "синтетични" витамини, защото има органични и неорганични.

Колкото до това дали са вредни в началото на бременността - зависи какво е указано от производителя. Повечето формули за бременни и кърмачки могат да се приемат от самото начало. Ако на опаковката е посочено, че съдържат 400мкг. фолиева киселина, не е необходим допълнителен прием.

Да ако пиеш Матерна не е необходимо да пиеш допълнително фолиева киселина.

# 17
  • Мнения: 87
моята докторка ми обясни, че първите 3 месеца от бременноста бебето има нужда само от фолиева киселина. Та само нея си пиех, след 3ти месец започнах сокчетата на HIPP по схема 30 дни ги пия, 15 дни почивка.

# 18
  • Мнения: 2 897
От началото до края на бременността си пиех само Матерна.

# 19
  • Мнения: 6 461
По време на първата ми бременност приемах  "Матерна" от началото до края.
През втората ми бременност не съм вземала и не са ми изписвали витамини.
Само под формата на плодове. Peace

# 20
  • Мнения: 174
Аз не пия нищо,ако приемаш плодове и зеленчуци,сирене и мляко няма защо да се тъпчеш с витамини.Много мой познати също не са пили никакви витамини.

# 21
  • Мнения: 111
Аз до края на четвъртия месец пиех само фолиева киселина, след това започнах с витамини О'мами и то през ден по едно хапченце!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Случих на доктор, който не предписва витамини, ако няма нужда. През цялото време ми обясняваше че витамините за бременни са ненужни, защото сега има изобилие от плодове и зеленчуци на пазара. Взех, че го послушах и се разминах само с някоко хапчета фолиева киселина за цялата бременност. И без да пия витамини изкарах сравнително лека бременост и родих голямо и здраво бебе.

# 23
  • Мнения: 812
Ами ако ти е силна имунната системя няма проблем

# 24
  • Мнения: 1 101
От самото начало пиех единствено Центрум  Peace

# 25
  • Мнения: 1 216
подариха ми от консултацията едни италиански витамини: GRAVI gil 0.6
само за 1 седмица са, нали са мостра. Не съм ги и чувала

# 26
аз до 3-тия месец пиех също фолиева киселина,а след това по предписание на док започнах да пия  falvit, това са витамини за бременни.до колкото увам от други бременни и те пият същите не знам, а тук никой нищо не е споменал. леко бременеене Simple Smile

# 27
  • Мнения: 46
от 4 месец,пия витамини,не мисля че ще ти навредят!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми ги изписаха от самото начало Peace
И при мен така. Peace Още на втория преглед след установяване на бременността док ми изписа ХИП, които не са особено подходящи за мен, но това е друг въпрос. Не мисля, че могат да навредят по някакъв начин. Wink

# 29
  • Мнения: 533
Пиех си ги от самото начало ,така ми ги предписаха.

Общи условия

Активация на акаунт