витамини

  • 2 086
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Вредят ли таблетките с витамини за бременни в първите три месеца? На мен ми ги препоръчаха още в началото, а виждам че всички ги започват след 4-ия месец? Дали е проблем това?

# 1
  • Мнения: 6 164
Не вредят. Изписват ги различно - по различна схема, много странно, всеки лекар си има собствено виждане. Laughing Няма голяма нужда в началото, защото бебето е още малко ембрионче, което не може да ти "издърпа" витамините от тялото, тъй като потребностите са му по-минимални. А вече като понаедрее и потребностите му нараснат, ако не се храни бременната правилно, ще започне да страда от недостиг на някои важни съставки в храната. Те се изписват не за бебето, а за майката. То за бебето винаги има - така е устроен организмът. Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева ки … 80;на,тя е най-важна.

# 3
  • Мнения: 393
Е, фолиевата не съм я пропуснала. Започнах я веднага щом заподозрях какво става.

# 4
  • Мнения: 6 164

Не смятам, че с плодовете и зеленчуците се решава проблема, ако ще с килограми да ги изяжда. Калцият е много важен, а не се съдържа в плодовете и зеленчуците. Както и много други минерали. Витамините за бременни са балансирани, съобразно нуждите. Може и да не ги пиеш, но трябва да си наясно с потребностите на организма си и да се стараеш да набавяш всичко, чрез различните храни и да знаеш кои са те. Аз пиех Матерна, вече май я няма на пазара, карах зимна бременност и това беше единствената зима от 4-годишна, когато не съм била болна. Не знам на какво се дължи, но е факт. Peace

# 5
  • Мнения: 678
Аз също ги пиех от самото начало  Peace

# 6
  • Мнения: 4 621
На мен ми ги изписаха от самото начало Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
Пих витамини от началото на бременността до края.

# 8
  • Мнения: 724
На мен ми дадоха да пия от 4-ти месец преди това само фолиева кис.,но както ти казаха според мен това е въпрос на доктор

# 9
  • Мнения: 812
Аз пия Матерна на Центрум от самото начало на бременноста.Не са излезли от производство,има ги !   Hug

# 10
  • Мнения: 1 483
Не мисля,че вредят.Ама аз лично не съм пила нищо освен фолиева киселина,тя е най-важна в първите 3 мес

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Първите месеци съм пила Фолиева киселина, а от 3-4месец пих витамини Витерал, Към 5месец за 20дена не помня как се казваше, но беше за зъбките на детенце и след това пак се върнах на витерал.
Не вредят. Изписват ги различно - по различна схема, много странно, всеки лекар си има собствено виждане. Laughing Няма голяма нужда в началото, защото бебето е още малко ембрионче, което не може да ти "издърпа" витамините от тялото, тъй като потребностите са му по-минимални. А вече като понаедрее и потребностите му нараснат, ако не се храни бременната правилно, ще започне да страда от недостиг на някои важни съставки в храната. Те се изписват не за бебето, а за майката. То за бебето винаги има - така е устроен организмът. Wink
И аз така мисля! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
пиех пренатал от самото начало до края на бременността ми. имаше и едни за зъбите- цимофлор или нещо такова за месец. Peace
и фолиева киселина 3 месеца в началото.

# 13
  • Мнения: 4 784
Пиех Центрум, фолиева киселина и Зимафлуор от самото начало съвсем до края, като във втория и третия триместър приемах и желязо.

# 14
  • Мнения: 27 524
Не, защо да вредят? И ако вредят, ще ги предписват ли? Аз ги пиех от втората седмица до края.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 391
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева киселина,тя е най-важна.

Позволявам си да те поправя в частта "синтетични" витамини, защото има органични и неорганични.

Колкото до това дали са вредни в началото на бременността - зависи какво е указано от производителя. Повечето формули за бременни и кърмачки могат да се приемат от самото начало. Ако на опаковката е посочено, че съдържат 400мкг. фолиева киселина, не е необходим допълнителен прием.

# 16
  • Мнения: 812
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева киселина,тя е най-важна.

Позволявам си да те поправя в частта "синтетични" витамини, защото има органични и неорганични.

Колкото до това дали са вредни в началото на бременността - зависи какво е указано от производителя. Повечето формули за бременни и кърмачки могат да се приемат от самото начало. Ако на опаковката е посочено, че съдържат 400мкг. фолиева киселина, не е необходим допълнителен прием.

Да ако пиеш Матерна не е необходимо да пиеш допълнително фолиева киселина.

# 17
  • Мнения: 87
моята докторка ми обясни, че първите 3 месеца от бременноста бебето има нужда само от фолиева киселина. Та само нея си пиех, след 3ти месец започнах сокчетата на HIPP по схема 30 дни ги пия, 15 дни почивка.

# 18
  • Мнения: 2 897
От началото до края на бременността си пиех само Матерна.

# 19
  • Мнения: 6 461
По време на първата ми бременност приемах  "Матерна" от началото до края.
През втората ми бременност не съм вземала и не са ми изписвали витамини.
Само под формата на плодове. Peace

# 20
  • Мнения: 174
Аз не пия нищо,ако приемаш плодове и зеленчуци,сирене и мляко няма защо да се тъпчеш с витамини.Много мой познати също не са пили никакви витамини.

# 21
  • Мнения: 111
Аз до края на четвъртия месец пиех само фолиева киселина, след това започнах с витамини О'мами и то през ден по едно хапченце!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 252
Случих на доктор, който не предписва витамини, ако няма нужда. През цялото време ми обясняваше че витамините за бременни са ненужни, защото сега има изобилие от плодове и зеленчуци на пазара. Взех, че го послушах и се разминах само с някоко хапчета фолиева киселина за цялата бременност. И без да пия витамини изкарах сравнително лека бременост и родих голямо и здраво бебе.

# 23
  • Мнения: 812
Ами ако ти е силна имунната системя няма проблем

# 24
  • Мнения: 1 101
От самото начало пиех единствено Центрум  Peace

# 25
  • Мнения: 1 216
подариха ми от консултацията едни италиански витамини: GRAVI gil 0.6
само за 1 седмица са, нали са мостра. Не съм ги и чувала

# 26
аз до 3-тия месец пиех също фолиева киселина,а след това по предписание на док започнах да пия  falvit, това са витамини за бременни.до колкото увам от други бременни и те пият същите не знам, а тук никой нищо не е споменал. леко бременеене Simple Smile

# 27
  • Мнения: 46
от 4 месец,пия витамини,не мисля че ще ти навредят!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми ги изписаха от самото начало Peace
И при мен така. Peace Още на втория преглед след установяване на бременността док ми изписа ХИП, които не са особено подходящи за мен, но това е друг въпрос. Не мисля, че могат да навредят по някакъв начин. Wink

# 29
  • Мнения: 533
Пиех си ги от самото начало ,така ми ги предписаха.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 397
Чак пък вредни... не мисля Simple Smile

# 31
  • Мнения: 8 917
Вредят ли таблетките с витамини за бременни в първите три месеца? На мен ми ги препоръчаха още в началото, а виждам че всички ги започват след 4-ия месец? Дали е проблем това?
Не съм пила нито преди, нито след 3-я месец Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 617
В първите три месеца пиех фолиева киселина. После не съм пила никакви витамини.
Ям повече плодове и зеленчуци!

# 33
  • Мнения: 67
Док ми каза, че нямало нужда от витамини, но за мое успокоение ако искам да пия веднъж или два пъти седмично ХИП. Не мисля, че са вредни - дори напротив. Не бих могла да изям в един ден храните, съдържащи всички нужни за организма витамини и минерали  нали????

# 34
  • Мнения: 1 409
Аз също пиех до края на 3 месец само фолиева киселина.
След това док ми каза,че нямам нужда от допълнителни витамини,но аз за собствено спокойствие си взех сокчетата на ХИП и сега си ги пия тях.

# 35
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Пиех първите месеци фолиева киселина,а после продължих с Мулти табс.

# 36
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
От началото до края на бременноста пиех фолиева киселина,матерна пих до 3-4 месец.

# 37
  • Мнения: 3 456
Пиех от петия месец- Матерна. В никакъв случай не вредят.

# 38
  • Мнения: 1 691
Чак пък да навредят...
Аз не пиех абсолютно нищо, но гледах да се храня балансирано.

# 39
  • Мнения: 1 104
Мисля, че не вредят. Аз пиех витамините на Hipp.

# 40
  • Мнения: 1 488
Аз също съм на мнение, че витамините колкото и да се стараеш неможеш да си ги добавиш. Ако е един два витамина да си ги добавиш, ама те достичка. Аз до 3 месец бях с фолиева киселина, сега спирам пре-натала и ще ми изписват май нещо друго, незнам поради какви причини. Да чукам на дърво, но тази зима грипозната успях да я изкарам без да се тръшна на легло.  Wink

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не, защо да вредят? И ако вредят, ще ги предписват ли? Аз ги пиех от втората седмица до края.
На мен ми ги предписа лекаря, който ми следеше бременността!

# 42
  • Мнения: 5 026
Не, защо да вредят? И ако вредят, ще ги предписват ли?
  Peace Аз пих по собствено предписание и фолиева киселина, и витамини, защото според водещата ми консултацията гинеколожка - "Не е необходимо"  #Cussing out

# 43
  • Мнения: 195
Здравейте бъдещи майки,

аз имам дъщеря на 7 години и сега съм отново бременна. Тогава през 1999-2000г. не се знаеше нищо за фолиевата киселина и не съм пила. Сега като забременях една лекарка ми каза, че тя се пиела преди да забременееш и до месец след това. Така, че нямало нужда да я почвам. После в Шейново ми изписаха определено количество, но не съм го взимала сеиозно не мисля, че е от голямо значение още повече ако пиеш витамини със съдържание на фолиева киселина. Обърнах се към специалистите за витамини и ми обясниха че Матерната я отричат поради високото съдържание на калции, взех си ХИП сокчета, но сега мисля да си купя Центрум за бременни. Леко се обърках от толкова много различни мнение. Май е по-добре да слушаш инстикнтите си а?

# 44
  • Мнения: 393
аз пък нещо не мога да ги разбера матерните. Аз пия на Центрум Матерна. Ама това май не е тази Матерна за която говорите, която била спрява или е същото?

# 45
  • Мнения: 8 505
Същата е.Матерна и Центрум са на една и съща фирма-производител.Така и не разбрах какво не и харесваха,аз бях много доволна.
А за спирането-може би не са я произвеждали или не е имало внос известно време.

# 46
  • Мнения: 465
От началото до края на бременността си пиех само Матерна.

аз също Peace

# 47
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Аз пия от средата на 2-ри месец витамини за бременни - Пренатал. Лекарят ми каза да ги започна още тогава. Много се чудех дали да не изчакам до 4-ти месец, но реших да му се доверя и засега, да чукам на дърво, не съм боледувала въобще (междувременно всички около мен се тръшнаха по няколко пъти). От днес започнах и зимафлуор - и за флуора има много противоречиви мнения, но аз съм с ужасно трошливи зъби и не мога да си позволя да не пия нищо за тях, както и за тези на бебчо при такава кьопава майка. Wink

# 48
  • Мнения: 2 616
Аз така и не пих витами по време на бремеността,но пък пих Цитросепт и ядох много цитруси, за да не ни пипне някой вирус.

# 49
  • Мнения: 2 381
Изпих 2 опаковки "Матерна"-в средата и в края на бременността.Наблегнах на плодове, зеленчуци, кис.мляко.

# 50
  • Мнения: 2 040
Само Матерна съм пила, нищо друго ..

# 51
  • Мнения: 2 587
Определено не са вредни в определеното количество.Друг е въпроса дали помагат с нещо.аз не можех да се храня балансирано или съобразявайки се с нуждата от витамини и пиех Матерна.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 391
Причината, поради която спряха Матерна от внос бе нарастналото безпокойство сред докторите, че приема и води до прекомерно високо тегло сред бебетата, както и проблеми с фонтнелата. Тази, която в момента се предлага на пазара е уж с подобрена формула.

# 53
  • Мнения: 195
И аз това чух, Матерна имала високо съдържание на калции и на бебетата трудно им се затваряла фонтанелата. Препоръчаха ми Новата на Центрум, която е с подобрена формула. Някой чувал ли е нещо за флор за зъбките? Мисля, че трябва да се пие от 5 месец на бременотта та до края, но и за него чух противоречиви мнения.

# 54
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Някой чувал ли е нещо за флор за зъбките? Мисля, че трябва да се пие от 5 месец на бременотта та до края, но и за него чух противоречиви мнения.

Ето как представят зимафлуора. Чела съм всякакви мнения, много хора са против взимането му, дори може би надделяват негативните мнения, но аз реших да го пия, питах и доктора ми, той също каза, че е хубаво да го пия.

# 55
  • София
  • Мнения: 245
Някой чувал ли е нещо за флор за зъбките? Мисля, че трябва да се пие от 5 месец на бременотта та до края, но и за него чух противоречиви мнения.

Ето как представят зимафлуора. Чела съм всякакви мнения, много хора са против взимането му, дори може би надделяват негативните мнения, но аз реших да го пия, питах и доктора ми, той също каза, че е хубаво да го пия.
Peace И аз ще започвам да го пия, защото зъбите ми са доста проблемни. Може би, ако имате здрави зъби не е нужно.
Иначе за витамините, аз пия центрум матерна, но през ден. При предишната бременност пиех по същия начин матерна, дъщеря ми се роди много фина, с малка и нежна главичка, не е имала никакви проблеми.

# 56
  • София
  • Мнения: 928
През цялата бременност пиех само фолиева киселина и от 3-тия месец Sorbifer Durules (желязо).

# 57
  • Мнения: 179
Аз пиех в началото само фолиева киселина, а от 6-ия месец сиропа Хип Натал за бременни

# 58
  • Мнения: 2 271
Пиех фолиева киселина месеци преди да забременея-ясно,че бебето е планово.Правих 2 курса с Матерна и 2 с Витарал.Чувствах се добре и от двата вида препарати.

Общи условия

Активация на акаунт