Косата ми пада

  • 2 819
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Минаха три месеца от раждането на бебока и сега косата ми започна страшно да пада. Появи се и пърхут и си взех шампоан низорал но няма ефект, пада все повече и повече. Какво да правя? По време на бременноста ми беше станала косата много здрава и въобще не капеше. На какво се дължи някой знае ли и как да се спре? Вече не кърмя и не може да е от това.

# 1
  • Мнения: 306
можеш да опиташ с шампоан"Фитовал",който укрепва корените на косата и "Ревалид"Тоник-ампули против косопада.тази комбинация ми помогна и най-вече ампулите.можеш да ги намериш в аптеките.
нормално е след раждането да поокапва косата,пък и от сезона може да е.
успех  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 601
Нормално е не бой се! Grinning На мен ми падаше 5-6 месеца след като родих и се оправи. След раждането при някои жени внезапното спиране на пренасищането с женски хормони, каквото си имала докато си била бременна,  води до силен косопад.

# 3
  • Мнения: 8 505
Нормално е.Много често след раждане косата започва да пада.Потърси тук,има много теми по въпроса.

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Изтощена ти е от бременноста,кърменето.И аз така бях няколко месеца след като родих,но ще се оправиш.Бях си взела витамини Центрум за 1 месец.Много добър ефект. Stop

# 5
  • Мнения: 10 982
Нормално е, не се притеснявай Wink Фризьорката ми ме предупреди, че това може да ми се случи още през 1-вия месец след раждането. Отсега ме посъветва да си взема ампули за косопад от апткеката + шампоан "Фитовал" или друг подходящ.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 609
На мен ми помогна и хининова вода.Положението беше трагично,навсякъде валеше коса ooooh!

# 7
  • Мнения: 397
Аз препоръчвам шампоан Kloran за ежедневна употреба! Много съм доволна от него!

# 8
  • Мнения: 1 701
Ако не кърмиш, вземи си витамини Мерц, но бъди подготвена, че косопода е неизбежен поне да 6-тия мес.  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Ако не кърмиш, вземи си витамини Мерц, но бъди подготвена, че косопода е неизбежен поне да 6-тия мес.  Rolling Eyes
Може и повече време да й пада косата... на мен примерно все още ми пада а малкия на 10 месеца. Е вярно, че косопада по намаля, но е спрял напълно до 100-те косъма дневно (не, че съм ги броила де). Имай в предвид, че пролетно и есенно време косата също пада. Момичетата вече са ти дали съвет с каква козметика да третираш косопада, а колкото до пърхота можеш да пробваш  Selsum blue (шампоан). Успех.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
Не се шашкай, причината е в наместващите се хормони. И аз бях много доволна, че по време на бременността косата ми беше прекрасна. Но два месеца след раждането започна да пада и то доста. Не съм се мила с някакви специални шампоани. Косопада спря към 7-я месец след разждането. Нещата се нормализират постепенно.

# 11
  • Мнения: 999
Нормално е. И моята падаше и я подстригах доста късо.

# 12
  • Мнения: 748
След раждането при някои жени внезапното спиране на пренасищането с женски хормони, каквото си имала докато си била бременна,  води до силен косопад.
Peace
причината е, че нормалното падане на косата е намаляло през бременността. сега падат тези косми, които са излишни, но са се задържали заради хормоните. когато спре, косата ти ще бъде същата като преди бременността. няма нужда да правиш нищо.

# 13
  • Мнения: 451
Абсолютно нормално е, и аз съм така. Препоръчвам ти за пърхота Виши- имат за сух и за мазен скалп, а за косопада аз съм си взела хининова вода

# 14
  • Мнения: 2 897
Не се шашкай, причината е в наместващите се хормони. И аз бях много доволна, че по време на бременността косата ми беше прекрасна. Но два месеца след раждането започна да пада и то доста. Не съм се мила с някакви специални шампоани. Косопада спря към 7-я месец след разждането. Нещата се нормализират постепенно.
Подкрепям Peace
Аз също не съм взимала кой знае какви мерки,не съм купувала специални шампоани.Косата ми падаше около 2-3 месеца,после всичко се нормализира Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт