кърмене и чай от сена-майчин лист

  • 5 216
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 290
здравейте мами!
нещо съм настинала и тази  сутрин мъжът ми ми прави чай.преди малко с ужас установих обаче,че ми е направил чай от сена-майчин лист.това вредно ли е за бебето?когато изпих чая тъкмо кърмех и оттогава беба е неспокойна.сега ми предстои пак кърмене и се чудя какво да правя.
моля ви кажете ако знаете повече
благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 11 003
Сената не се препоръчва за бременни и кърмачки, но от 1-2 чаши чай няма какво да ви стане. Не се притеснявай Hug

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Сената не трябва да се пие от бременни и кърмачки. Тя е слабително средство, което при бременни може да предизвика контракции, а при кърмачки попада в кърмата и не е добре за бебето.
След като си изпила вече чая не се притеснявай, просто знай, че не бива да пиеш повече. Пък и сената не помага при настинка. По-добре пий лайка! Ментата я избягвай, защото в по-големи количества влияе не добре на лактацията.

# 4
  • Мнения: 3 591
Най- ама НАААААААААААЙ лошото което може да ти се случи от една чаша сена е мъъъъъъъъничко да ти намалее кърмата. Нито на бебето, нито на мама нещо ще и стане. А и да намалее - ако слагаш бебето да суче редовно до следващия ден ще се е увеличила.

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 08:19 от [desi]

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Не вреди на бебето.

Моят опит показа точно обратното. Пила съм сена за разхлабване (но в интерес на истината на хапчета, а не под формата на чай) и освен, че си причиних на себе си и дъщеря ми страхотни коремни болки, тя получи и невероятно разстройство.

Общи условия

Активация на акаунт