Как и къде съхранявате кърмата и други въпроси

  • 474
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
момичета, искам да ви попитам къде и как съхранявате (или изобщо какво правите) с изцедената кърма? Чувала съм, че я държат във фризер, но незнам в какво шише да я сложа и дали въобще после става за нещо. И още нещо искам да ви питам. Бебето ми неиска да пие вода. Изписаха й и глюкоза, но и нея неиска. Как мога да я накарам да пие и въобще необходимо ли е (защото съм чувала, че кърмата съдържа вода).

# 1
  • Мнения: 5 255
За съхранението на кърмата можеш да купиш стерилни пликчета на Авент. Аз моята кърма съм я сложила във фризера, но до момента не съм я ползвала и ще трябвна да я хвърлям, че и изтече срока  Cry .
Може да се съхранява до 3 месеца.
А за водата - не се притеснявай - Лора също не искаше да пие вода.
Бях се притеснила и първата ми тема тук беше такава.
Щом кърмиш няма нужда.
Лора чак сега пропи вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
аз неизползвам пликчетата на Авент, защото ми се струва, че излиза малко соленичко. Ползвам бурканчета малки. Стерилизирам ги.. лепя им дати и всичко е ОК. Много са ми удобни, когато  ходя на лекции, защото всичките съм си ги напълнила с количество за едно или за две хранения и си вадя в зависимост от това колко ще отсъствам.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Моята кърма е замразена в най-обикновени пликчета за замразяване във фризер.Виж с търсачката назад има специални теми за това Wink Ако фризерът ти поддържа температура под -18 градуса, може да ползваш кърмата до 6 м.Аз в момента правя на Ники плодови кисели с кърма, изцеждана септември месец.

За водата - не, избщо не е задължително кърменото бебе да я пие, даже по-скоро като правило я отказват.А глюкоза сигурно са ти изписали за жълтеницата - споко, и без нея ще мине за два седмици горе-долу.

# 4
  • Мнения: 5 500
Само за инфо четох, че качеството на замразена кърма намалява до 30 % при замразяване. Е, все пак по-добре предполагам от адаптирано, това само за инфо беше!

# 5
  • Мнения: 4 187
Цитат на: mam@
За съхранението на кърмата можеш да купиш стерилни пликчета на Авент. Аз моята кърма съм я сложила във фризера, но до момента не съм я ползвала и ще трябвна да я хвърлям, че и изтече срока  Cry .
Може да се съхранява до 3 месеца........



И аз така! Ако съхраняваш не забравяй да пишеш датата на торбичките!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: AFRODDITA
Само за инфо четох, че качеството на замразена кърма намалява до 30 % при замразяване. Е, все пак по-добре предполагам от адаптирано, това само за инфо беше!


Сигурно...То аз като я варя на кисел съвсем убивам антителата и полезните ензими, но поне белтъкът е човешки, а не кравешки.Ники си набавя каквото му трябва като имунна защита със сукане, а определено не бих направила кисел с прясно мляко на 6-месечното си бебе.

# 7
  • Мнения: 1 586
Ето указанията на Ла Лече лигата за съхранение на изцедена кърма.

Аз лично никога не съм го правила, щото не мога да се изцеждам.

Бебето не се нуждае допълнително от вода - в кърмата има достатъчно. Най-доброто средство срещу жълтеница е честото кърмене.

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт