Чели ли сте Библията?

  • 3 256
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Провокирана от темите за Църквата, вярата и т.н. ми е любопитно - чели ли сте Библията?

Не искам да превръщам това обаче в поле за и против Библията. Просто ще се радвам ако ми отговорите и не се разводнява темата.

За мен религията е нещо лично, всеки сам за себе си решава къде да ходи и какво да прави, но ми е интересно - напр. при кръщение или сватба ми се е случвало да видя как дядо поп дава на главните действащи лица Библия.

Не смятам,че въпроса за това дали се чете Библията е нещо кой знае колко лично. Ето за себе си мога да кажа,че в момента я чета и ми се иска да прочета и Корана - дори и така за обща култура, да видя какво се пише там, дали въобще ще мога да ги чета тези две книги и т.н.

Благодаря предварително за всички коректно отговорили по темата!


Ако с нещо се нарушават правилата на форума - не се притеснявайте, заключете или изтрийте темата.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 20:02 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 2 821
Не съм я чела.
Беше ми попадала Библия за деца...стори ми се по-интересно..с илюстрации Laughing

# 2
# 3
  • Мнения: 747
Моят отговор не е посочен в анкетата- чела съм я донякъде- до историята на Аврам и Сара. Не можах по никакъв начин да приема готовността да пожертваш детето си, за да докажеш вярата си в Господ. Да речем, че мисля примитивно.   

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има една мисъл, че човек трябва да отдели една година от живота си, за да прочете Библията .... много пъти съм я подхващала ..... но  втората глава, където мъжете започват масово да "раждат" я прескачам .... Любим ми е Еклесиаст- а .... но едва ли има някой, който да каже друго .... а Новия Завет ми е много скучен

.. По същия начин съм  "чела " и Коран ..... той е интересен ... има застъпвания с Библията   ....

 .... и за Будизма съм чела ...

... но никога не съм била последователна ..... ще го направя някой ден .... ще я отделя тази година 


няма да попълвам анкетата , защото незнам как

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 19:34 от secretgarden

# 5
  • Мнения: 11 607
Любим ми е Еклесиаст- а .... но едва ли има някой, който да каже друго .... а Новия Завет ми е много скучен

Така не се ли казваше и албума на Каризма - и те били май впечатлени от тази книга в Библията?

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Любим ми е Еклесиаст- а .... но едва ли има някой, който да каже друго .... а Новия Завет ми е много скучен

Така не се ли казваше и албума на Каризма - и те били май впечатлени от тази книга в Библията?

ха-ха .... ами вероятно всички се впечатляват ... и най- много цитати от него използваме в ежедневието си ....

# 7
  • Мнения: 4 546
друго
чела съм "Библия за деца" много пъти. сега като се замисля, няма да е била издание на БПЦ  newsm78 ама притчите си бяха верни.

# 8
  • Мнения: 4 555
Чела съм някои части. Не мога да я хвана и да я чета като художествена литература.
За сега не бързам да я завършвам.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 511
Като малка имах Библия с картинки, но тя май няма много общо с оригинала....не че съм го чела де  Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 100
В училище изучаваме Библията, не подробно, но все пак е нещо. Един ден ще я прочета цялата. За сега съм я чела само преразказана от Пърл Бък.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. За сега съм я чела само преразказана от Пърл Бък.

И аз тази. Много е увлекателна и интересна.
4-те Еванглие-та съм ги чела "хиляда" пъти.

# 12
  • Мнения: 467
друго
чела съм "Библия за деца" много пъти. сега като се замисля, няма да е била издание на БПЦ  newsm78 ама притчите си бяха верни.

Всъщност имам 3-4 различни детски Библии..., което в крайна сметка не е Библията... но за сега само с това мога да се похваля.

# 13
  • Мнения: 6 992
Чела съм я. Първо детската версия, после истинската. Дори си стои тука до леглото ми и от време на време и хвърлям по един поглед.

П.С. Да, да, аз пиша, дето не вярвам и не съм кръстена Mr. Green Просто ми е интересна, много увличащ стил и интересни истории.

Корана го бях почнала, съседката в Сг беше арабистика, но не можах да го дочета, тя си го прибра за изпит Grinning

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 Не.

Общи условия

Активация на акаунт