Телешко и заешко

  • 578
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
От кога да започна да давам телешко и заешко пюре.Тази седмица навършваме 7мес., да ли трябва още да изчакам с тези храни. Много благодаря предварително. Peace

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип месо се дава след 8-ми месец и се стартира с птиче - пиле или пуйка. След това са агнешкото, заешко и телешко. По принцип са подходящи, но за първо месо ти препоръчвам птиче.

# 2
  • Мнения: 121
Вчера го захраних с пиле тъй като ни устават два дни до седем и реших че може вече.Гледам хранителния план на швейцарската педиатрицна организация който сте качили и там пилето е от 6 мес.. Но се чудех да ли може да редувам пиле, пуйка, телешко и заешко , като сътветно постепенно ги въведа.Мисълта ми е ,че нетрябва да чакам до 10,11мес. И реших да питам по опитните майки. Peace

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 20:22 от kordelka

# 3
  • София
  • Мнения: 3 671
Въведох ги така:
пилешко/5м. и половина/,пуешко/6мес/,заешко/6м и половина/ ,риба/7мес/,телешко/8мес/ ,свинско/10месеца/
 

# 4
  • Мнения: 27 524
Не, не трябва да чакаш. Рибата е със сигурност след 8-ми месец и е добре да избягваш свинското. Иначе останалите меса са добри  Peace

# 5
  • Мнения: 121
Благодаря сладки мами Grinning

# 6
  • Мнения: 5 391
Аз започнах с месото след 8-ми месец, първо въведох пуешко.

# 7
  • Мнения: 1 701
Да питам и аз на готово...  Grinning Днес за пръв път дадох пиле. Понеже пюрето беше 190 гр., а тя не може да изяде толкова много на обяд, мога ли да дам рестото утре и кога да е следващата мръвка /дали след няколко дни или вдругиден - нали се дава през ден/ и каква - дали пак пиле или може пуйка или заек?  newsm78

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Можеш утре да дадеш рестото.А следващата мръвка може да е пуешко/не пречи и заешко/,но поне да е след 3-4 дни.Хубаво е да се изчака за реакция от новата храна.Аз изчаквах по 1 седмица.Започнах с пуешко,заешко,пилешко...

# 9
  • Мнения: 630
По принцип заешкото е едно от най-слабо алергенните меса, така че се препоръчва за едно от първите меса наред с пуешкото. Ние ги въвеждахме така: пуешко, пилешко, заешко, агнешко, телешко и отпреди 2 седмици риба.

# 10
  • Мнения: 4 358
Вчера го захраних с пиле тъй като ни устават два дни до седем и реших че може вече.Гледам хранителния план на швейцарската педиатрицна организация който сте качили и там пилето е от 6 мес.. Но се чудех да ли може да редувам пиле, пуйка, телешко и заешко , като сътветно постепенно ги въведа.Мисълта ми е ,че нетрябва да чакам до 10,11мес. И реших да питам по опитните майки. Peace
Щом вчера си дала пиле, изчакай една седмица (ако имате предразположеност към алергии, изчакай 10 дни) и тогава може да въведеш следващото месо. Добре е новата храна да се дава през ден.
Моят съвет е да продължиш с пуешко, после заешко и чак тогава телешко.



..... Днес за пръв път дадох пиле. Понеже пюрето беше 190 гр., а тя не може да изяде толкова много на обяд, мога ли да дам рестото утре и кога да е следващата мръвка /дали след няколко дни или вдругиден - нали се дава през ден/ и каква - дали пак пиле или може пуйка или заек?  newsm78
Може да дадеш два последователни дни, но на третия почивайте задължително.
Нека станат поне 4-5 приема на пилешко и ако няма проблеми, чак тогава дай следващото месо. Пуешко или заешко е добър избор за след пилето  Peace

# 11
  • Мнения: 887
От кога да започна да давам телешко и заешко пюре.Тази седмица навършваме 7мес., да ли трябва още да изчакам с тези храни. Много благодаря предварително. Peace
На тази възраст можеш да даваш и двата вида месо като си спазваш принципа на захранването.

# 12
  • София
  • Мнения: 273
Ние почнахме с пиле,после пуйка,заек,телешко,отскоро и риба.

Общи условия

Активация на акаунт