Възможно ли е да съм бременна все пак?

  • 2 554
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 283
Здравейте.

Направо на въпроса. Планирахме бебе за догодина. Пазим се с презервативи. М обикн. почва на деня, след който е свършила предишния месец. Последен ден на М=17.01.2007.
На 20 февруари (тази година) обаче не знам какво ме прихвана и полу на шега, полу на истина избъзиках мъжа ми и не използвахме презерватив. И без това М. трябваше да се падне скоро. Откак сме заедно не е много редовна, може би от постоянния страх, че е рано за бебе и т.н.
Обаче и до момента - 12.03.2007 пак я няма. В края на февруари тест - отрицателен. На 07.03. - отрицателен. На 11.03. - отрицателен.

Възможно ли е да съм бременна все пак?

От новата година съм на нова работа и ще се получи много тъпо, ако е така.
Малко ме е страх да отида на лекар...
Хелп?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Нещо не разбрах, кога е датата (първи ден) на последния цикъл?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 283
Уф, мислех си, че се пише последната дата  Embarassed

Ами посл. път беше много кратко - от 15.01. до 17.01.

# 3
  • Мнения: 1 100
Няма да ти се размине без лекар Wink. Ако си с късна овулация, може и да си бременна, ако ли не, то има някакъв друг проблем, който едва ли някой би могъл да реши онлайн Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 5 283
Все пак - 3 отрицателни теста - мислех си, че вършат все НЯКАКВА работа тез' работи...

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Само два дни? По принцип ли ти е толкова кратка?

Значи би трябвало по принцип този месец датата да е 17.02? Хмм, доста време е, не е нормално според мен, ако правилно смятам. Поправи ме, ако греша. Пусни кръвен тест, но май лекарят е по-наложителното.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 283
Последно беше три дни - а обикновено е по пет-седем - като водопад  Embarassed

Просто не знам вече, разчитах на тестовете, малко е сложно измъкването от работа за лекар... Чета сега усилено за тези тестове, има лаборатория до работа. И какво: "Един кръвен тест за бременност, моля?" - това ли да кажа?!?!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Става бързо и е най-сигурно. Не се притеснявай. Но си запиши и час на лекар, за всеки случай, да ти е мирна главата. Успех! Дано е така, както ти искаш

# 8
  • Мнения: 1 100
Има много случаи, в които тестовете показват доста късно + резултат, въпреки наличието на бременност.
Кръвният тест ще ти даде бърз отговор. Изследва се хормонът на бременността ЧХГ. Повтаря се след 48 часа, дотогава трябва да нарастне двойно. Но още с първия тест ще е ясно дали си бременна.
Можеш да си спестиш ходенето до лабораторията, като отидеш направо на лекар, и при + и при - резултат ще се наложи, ако все още не ти е дошло.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 283
Да, благодаря за светкавичната реакция. Имам още един тест у дома, ако и той е "-", ще се ходи на доктор май... Поне имаме здравна застраховка...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Успех! Наистина ти пожелавам да е това, което ти искаш, защото така ще е най-добре

# 11
  • Мнения: 4 700
Отиваи на лекар. Дори и да не си бременна има някаква при4ина да не ти идва, но това може само лекар да го уто4ни. При4ини много.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 283
Отрицателен ОТНОВО. Ще си запиша час за лекар.

# 13
  • София
  • Мнения: 626
Да,май наистина е по-добре да отидеш първо на лекар.
След прегледа ще се установи какъв е проблема.Може да е хормонално смущение,но няма как да разбереш без преглед.
Стискам ти палци!

# 14
  • Мнения: 11 003
С толкова отрицателни тестове е много вероятно да си preggo
Върви на лекар възможно най-скоро и чакаме да се похвалиш.

Общи условия

Активация на акаунт