може ли на 6 месеца да давам .......

  • 512
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Банан да си гризка сама и от тези бишкотки плазмон без глутена ( или някои други препоръчайте) може ли да се задави така?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Банан да си гризка сама и от тези бишкотки плазмон без глутена ( или някои други препоръчайте) може ли да се задави така?

Изобщо не смятам,че и едното и другото са подходящи за все още много нежното стомахче.А захрани ли вече с друго?Най-важното не си писала...
Аз лично заочнах захранването след 6-ия месец,като банана включих 8-9 месец,а бисквити(всякакви) мисля ,че малко преди годинката.Но аз захраних наистина мнооооого бавно,което си мисля,че е най-правилното.

# 2
  • Мнения: 446
Захраних на 5 месеца и вече си хапва банан ,но пасиран,и и се отразява добре,иначе си се кърмим на поискване.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Според мен много рано си започнала с банана,а да си гризка едва ли ще може,при положение,че няма  всички зъбки.А и едва ли бебка знае какво е то дъвчене.Продължавай да си кърмиш на поискване ,пасирай си храните,защото наистина може да се задави с някое по-голямо парче.Ако държиш да даваш на парчета,може ,когато пасираш да го правиш така,че да е по-едро смляно,а  не  финно.И все пак моят съвет е да поизчакаш с по-едрите късове.А за бисквитите на тази възраст лично аз съм много против.Мами,запомнете,че няма защо да се бърза с това захранване.Цял живот децата ви ще ядат каквото им се иска.

# 4
  • Мнения: 446
наистина ще изчакам с тези неща,аз не съм се втурнала да ги правя,само питам ,защото ми стана любопитно може ли и от кога,чета че разни мами дават и се зачудих,но наистина е по разумно да се изчака  Peace

# 5
  • Мнения: 241
Определено и за банан и за бисквити е рано! А  суров банан..... Naughty има време....

# 6
  • Мнения: 201
Аз давам суров пасиран банан от шест навършени месеца. Ябълка също, но в малки количества и не всеки ден. За бисквитите обаче съм съгласна, че трябва да се изчака още, т.к. тези продукти съдържат набухватели, които съвсем не са препоръчителни за бебешкото стомахче, въпреки че производителите наричат някои от бисквитите си "бебешки". То и Ганчев предлагат сокчета за след осмата седмица, но ...

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Дъщеря ми беше на 8 месеца, когато и дадох да гризка банан и в резултат на това се наложи да вадя едно доста голямо парче от гърлото и. Наистина е опасно. Може да нямат зъби, но с венците спокойно ммогат да отгризнат по-голямо парче.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 702
В библоитеката има една статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24527.0

Според нея първото захранване на бебето може да стане с лъжичка пасиран банан.
За нещо на парчета аз също не бих рискувала. И още не съм давала.
Ясно си спомням момента, когато голямата ми дъщеря, гледайки ни как ядем, започна да движи уста, все едно дъвче. (беше на около 8 месеца). Тогава можеш да дадеш нещо за гризане, но винаги трябва да си наблизо, защото, въпреки че уж дъвчат, понякога се задавят.

# 9
  • Мнения: 2 553
И според мен е раничко - първо за банани и бисквити и второ - за самостоятелно гризкане.Аз дадох доста късно банан, но познавам доста майчета, които го въведоха съвсем в началото  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Мисля, че в Плазмоните имаше сухо мляко. А и захарта им е много. Аз давах веднъж седмично от тях-от тези в кутиите, смлените.

# 11
  • Мнения: 277
Моя беб4о след броени дни става на 9 месеца, но банан не съм дала още. А на вас определено ви е рано и за гризкане на банан и за бисквитки. Гледах скоро как една майка дава на бебето си да гризка бисквитка, а то след всяка хапка запо4ваше да се дави, да по4ервенява 4ак сълзи му излизаха от о4и4ките, но тя продължаваше #Crazy Затова аз поне ще из4акам още 2-3 месеца, без друго сме само с 2 зъба!

# 12
  • Мнения: 2 381
От тези бисквитки дадох може би към 9-10 месец, поради причините, които Beauty  е описала.Също веднъж седмично.
Не рискувай, рано е още.

# 13
  • Мнения: 8 917
Според мен е рано, но ти си решаваш.

# 14
  • Мнения: 9 481
От бисквитите нищо ценно няма да получи, едно е сигурно-ще се задави-имай готовност да бъркаш с пръста ..
Също е мн рано за "зрънчо" и от сорта..но все пак ти решаваш Peace

Общи условия

Активация на акаунт